Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #48

X-Force #48

X-Force #48

"Intervention"

Postacie
Cytat

Sebastian Shaw: "What do you intend to do now?"
Holocaust: "Fresh meat!"

Streszczenie

Jak co noc Tabitha wstaje i wymyka się ze swego pokoju, aby dać Sabretoothowi mleka. W kuchni ku swemu zdumieniu zastaje resztę X-Force. Siryn wyjaśnia, iż zgromadzili się tutaj dla jej dobra, bowiem pragną pomóc jej nim zrobi cos jeszcze bardziej głupiego. Tabitha śmieje się, sądząc że robią jej jakiś dowcip, lecz wszyscy milczą. Pojawia się nawet Sam, mówiąc że zebrali się tutaj na prośbę Siryn, nowego lidera X-Force, aby rozwazyć problem Boomer. Tabitha żąda aby wreszcie ktoś powiedział jej o co dokładnie im chodzi. Jako pierwszy głos zabiera Caliban, mówiąc iż poproszono go o to, bowiem to on stracił najwięcej. Shatty uruchamia holoprojektor, który rzuca obraz Masakry Mutantów. Caliban opowiada jak do tuneli wdarli się Marauders, pokonali X-Men i X-Factor, wymordowali olbrzymią liczbę Morloków. Jednym z zabójców był Sabretooth. Boomer przerażona spogląda na dantejskie sceny jakie rozgrywały się w tunelach, tuż przed jej dołączeniem do X-Factor. Właśnie o tym chca porozmawiać X-Force, o przyjaźni Tabithy z Creedem, który jest maniakalnym zabójcą.


Boomer radzi aby popatrzyli na siebie. Calibanowi przypomina, iż był jednym z jeźdźców Apocalypse'a, zaś wcześniej porwał Kitty Pryde. Bobby był Reignfirem, a Tabitha pyta ile osób zabił. Każdy z nich ukrywa mroczne sekrety. Sam oznajmia wówczas, że ta sprawa nie dotyczy nikogo innego, tylko jej. Boomer wykrzykuje, iż ta sprawa dotyczy dawania drugiej szansy. Jej zdaniem Creed zasługuje na nią, tak samo jak otrzymał ją Reignfire. Nigdy nie wiadomo, czy Sunspot nie przemieni się na powrót w niego. Bobby protestuje, lecz Tabitha ucina rozmowę. Dowiodła tego, że w życiu mutantów ważna jest druga szansa.


Bobby stwierdza, iż do Boomer nic dociera. Warpath zwraca uwagę, iż Susnpot jako dawny członek New Mutants zasłużył na zaufanie, zaś Sabretooth jest zły z natury. Teraz najprawdopodobniej udaje, zbiera siły do kolejnego ataku. Boomer oznajmia, że nie rozumie w takim razie co X-Force robią w marzeniu Xaviera, skoro uważają iż nikt nie zasługuje na przebaczenie.


Shatterstar oznajmia, iż ma dość i opuszcza pomieszczenie. Siryn biegnie za nim, pytając czemu odchodzi, skoro zgodził się że muszą pomóc Boomer. Shatty oznajmia, iż jego zdaniem nikomu nie trzeba pomagać, bowiem Tabitha radzi sobie z sytuacją. To inna sytuacja niż problem z piciem, kóry miała Terry.


Pojawiają się Xavier i Storm, pytając czy Siryn poczyniła jakieś postępy. Terry oznajmia, iż Boomer wciąż nie dostrzega niebezpieczeństwa. Nie chce jednak aby Xavier pomagał X-Force, choć może użyć swej telepatii, aby mieć wgląd w całą sytuację.


Gdzieś na zagubionej wysepce Holocaust wyeliminował właśnie wszystkich mieszkańców, aby zdobyć niezbędną energię życiową. Pojawia się jednak ktoś nowy. Holocaust natychmiast atakuje. Sebastian Shaw patrzy na swój zniszczony garnitur i oddaje pochłoniętą energię ciosu Holocaustowi. Oznajmia, iż mogą walczyć, bądź mutant posłucha jego propozycji. Shaw zbyt długo uważany był już za zmarłego.


Zszokowana Tabitha słyszy, iż jeśli będzie kontynuowała swą znajomość z Creedem zostanie wykluczona z szeregów X-Force. Wykrzykuje, iż nie może być do tego zmuszana, na co Siryn pyta kiedy wreszcie dostrzeże, iż pragną ocalić jej życie. Boomer po kolei zwraca się do każdego z członków grupy, prosząc o wsparcie, lecz nawet Sam odwraca się od niej. Oznajmia, iż w takim razie nie ma już dla niej miejsca w X-Force. Wówczas rozlega się telepatyczny głos Profesora, iż byłaby to ogromna strata. Oznajmia, iż Creed jest niebezpieczny, a Tabitha ryzykuje swe życie. Boomer przypomina, mu iż to on wziął go do domu, a wczesniej postawił na czele New Mutants Magneto. Xavier oznajmia, iż jak pokazał przykład Magneto był to błąd. Tabitha płacząc stwierdza, iż chciała jedynie dać komuś druga szansę, której nie dała ojcu, ani sobie.


Później Tabitha usiłuje się dostać do sali ćwiczeń, lecz kody zostały zmienione. Przez głośnik mówi do Creeda iż nie chcą jej wpuścić. W mroku ukrywa się Sabretooth, który bynajmniej nie ma łagodnego wyrazu twarzy [ciąg dalszy w Uncanny X-Men #328].

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.