Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #75

X-Force #75

X-Force #75

"Covergence"

Postacie
Cytat

Meltdown: "Look, Bobby! It's Sam. Sam Guthrie. Your best friend. My boyfriend"
Sunspot: "Oh. That Sam"

Streszczenie

X-Force przybyli na Exploding Colossal Man Festival, wielkie wydarzenie zbierające na pustyni w Teksasie odszczepieńców i dziwaków różnej maści, którzy ściągają tam właśnie z czterech stron świata. Każdy suiłuje wyrazić siebie, dominują dziwaczne i kolorowe stroje, a X-Force nie wyróżniają się specjalnie z tłumu. Powoli tworzony jest tytułowy kolos, który ostatniej nocy zostanie wysadzony w powietrze, jak głosi nazwa festiwalu. Warpath zaczyna rozstawiać namiot, zaś reszta zastanawia się czemu Richie Allegra gdy do niego zadzwonili stwierdził, iż nie potrzebuje już ich ochrony. Tabby, Bobby i Dani kierują się w największy tłum, gdzie niespodziewanie dobiega ich znajomy głos. To Karma, dawna członkinii New Mutants, która przybyła na festiwal ze swoimi dziewczynami. Nie tylko to szokuje X-Force, lecz także radykalna zmiana jej wyglądu, w tym fioletowe włosy. Xi'an oznajmia, iż od kiedy odnalazła wreszcie swych krewniaków, nie może być bardziej szczęśliwa [Beast mini-series]. Tymczasem nieopodal grupa new-age'owa modli się do matki ziemi, gdy pojawia się kobieta obdarzona mocą. Oznajmia, iż mają rację co do jednego. Siła ukryta w tym miejscu, wkrótce się przebudzi.


Siryn usiłuje zwrócić na siebie uwagę Jamesa, lecz nie porusza go nawet informacja iż po obozowisku biegają nagie kobiety. Warpath oznajmia, iż po spotkaniu z Edwarsem i Stryfe'm czuje się pusty. Przekazął Edwardsa w ręce Emmy Frost, a jego misja dobiegła końca. Zastanawia się jak ma teraz żyć i co uczynić. Oznajmia iż musi się przejść i pomyśleć, a Siryn zostaje sama. Nie na długo, bowiem przybył właśnie Cannonball.


Po festiwalu krąży mężczyzna imieniem Nathan, którego zaczepia wróżka Clarissa pytając czy pragnie poznać przyszłość. Nathan odpowiada, iż zna ją dobrze, przybył tu aby zadbać o najlepszą nadzieję teraźniejszości. Tymczasem X-Force bawiąs ię na festiwalu, a Xi'an pyta Dani, kiedy Roberto i Tabby stali się parą, bowiem doszła do takiego wniosku obserwując ich zachowanie. Dani przyznaje iż zbliżyli się do siebie podczas wspólnej podróży, lecz o ile jej wiadomo Tabitha wciąż jest dziewczyną Sama. Dani pyta cze dziewczyny Xi'an wiedzą iż jest mutantką, Karma stwierdza iż jedna wie, druga się domyśla, lecz nie ma to znaczenia. Na pytanie czy Dani należy do X-Force, Mirage przyznaje że sama nie jest pewna. Nie ma pojęcia iż obserwuje ją kobieta w czerni, która stwierdza iż Moonstar przywiódł w jej ręce los.


Susnpot i Meltdown popisują się przed tumem sztuczkami używając swej mocy, a wśród dziwaków nie zwracają na siebie uwagi. W tłumie Roberto obserwują Locus i Warping Angel, a kobieta stwierdza iż Roberto będzie cierpiał, gdy zniszczy jego życie kawałek po kawałku. Po chwili oboje znikają.


Dani znajduje przygnębionego Jamesa, który mówi jej iż nie może pozbierać się po swym doświadczeniu. Zastanawia się czy jego rodzina nie trafiła do piekła. Dani postanawia mu pomóc, kontaktując dzięki swej mocy z duchami jego rodziny. Wkrótce James widzi swych bliskich, zaś Thunderbird mówi mu, aby nie popełnił jego błedu, a jego życiem nie zaczęły kierować gniew i wojna. Nagle ziemia zaczyna się trząść. Kobieta w czerni objawia się festiwalowi. Jest nią Selene. Warpatha powala kamienna pięść, która wyskakuje z ziemi za sprawą magii, zaś Dani usiłującą trafić psychostrzałą czarodziejkę, zostaje zmieniona w kamienny posąg.


Roberto i Tabby wirując w tańcu zbliżają się do siebie i zaczynają całować. Tymczasem Selene wyjaśnia Dani, iż podczas festiwalu zbiegną się ze sobą linie dziewięciu mistycznych energii. Aby nad nimi zapanować, niezbędny jest talizman, znajdujący się w szkatułce, którą posiada Selene. Aby ją otworzyć niezbędna jest krew kogoś z Asgardu, w tym wypadku Dani. Selene zacina ją i pochwili mistyczna laska znajdująca się w szkatułce jest w jej ręku. Wkrótce Selene naładuje ją mocą równą boskiej. W tymczasie Mirage udaje się telepatycznie obudzić Jamesa, który natychmiast rozbija otaczającą ją kamienną skorupę. Dani jest wolna i strzela do Selene. Strzała trafia laskę, która wypada z ręki wampirzycy i zostaje przechwycona przez Warpatha. Przez jego ciało przepływa mistyczna energia, która trafia w kolosa.


Tabby stwierdza, iż spodobał się jej piercing, a gdy zamierza się nakłuć pojawia się Cannonball. Wraz z Roberto spoglądają na niego zszokowani, nie słuchając jego opowieści o X-Men, zastanawiając się jak mu powiedzieć że między nimi powstało uczucie. Wówczas Cannonball alarmuje iż metalowy kolos ożył. Nieopodal Nathan Dayspring zastanawia się czy może zaufać swej dawnej grupie, czy też rozwiązać kryzys sam. Karma uspokaja tłum swą telepatią, podczas gdy Selene atakuje Mirage. Czarodziejkę dosięga psioniczna strzała i widzi swój największy strach. Starość. Tymczasem Warpath rzuca się na kolosa, wraz z Siryn ściągając go ku ziemi. Terry zostaje trafiona kawałkiem metalu, lecz przed upadkiem ratuje ją Susnpot. Cannoball uderza w kolosa, zaś Warpath usiłuje dosięgnąć znajdującą się w centrum metalowej konstrukcji laskę. Gdy mu się to udaje, Meltdown generuję potężną bombę i rzuca w kolosa, który eksploduje. Pył opada, Selene ucikła, a Dani zabiera laskę aby przekazać ją Brunhildzie. Sam oznajmia iż zapomniał jak to jest walczyć u boku przyjaciół. Stwierdza iż podoba mu się w X-Force, a Roberto i Tabby spoglądają na siebie przerażeni.


Festiwal się kończy, a ludzie rozjeżdżają. W dalszą drogę rusza także X-Force. Cable spogląda za nimi życząc im dobrej podróży.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.