Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #91

X-Force #91

X-Force #91

"Fallout"

Postacie
Cytat

Sunspot: "Do you know what I could do to you?"
Pracownik Imigracyjny: "You don't want to threaten us sir"

Streszczenie

Z mostu Golden Gate spada w dół dziewczyna, a ludzie krzyczą z przerażeniem. Siryn uderza w wodę, skąd wyławia ją przepływający trawler. Policjant mówi do milczącej Terry, iz nie powinna się przechylać przez barierkę, bowiem mogła zginąć. Nie ma pojęcia, iż Siryn pogrążyła się w milczącej rozpaczy po utracie głosu.


X-Force oglądają wiadomości i widzą relację z incydentu w elektrowni. Co gorsza senator Danville, pomimo obecności na miejscu zdarzenia, obwinia o wszystko mutantów i domaga się powołania rządowych oddziałów anty-mutancich, z uwagi na rosnące zagrożenie od czasu gdy Magneto otrzymał od ONZ Genoshę. Zebranych złości przemowa Danville, zwłaszcza iż stan Siryn rannej w bitwie z New Hellions, nie poprawia się. Do grupy dołącza Banshee, który przybył z Massachysetts poinformowany o tym co stało się z jego córką [Generation X #52]. Przybył ją zobaczyć.


Terry włóczy się po San Francisco rozmyślając o tym jak dołączyła do X-Force, nie spodziewając się iż grupa stanie się jej rodziną. Wspomina jak zbliżyła się do Warpatha, Cable'a który wybrał ją na dowódcę grupy po odejściu Cannonballa. Dociera do niej, iż gdy nosiła uniform nie musiała bać się niczego. Teraz, pozbawiona swej mocy nie może już być częścią X-Force, stała się bowiem zwykłym człowiekiem. Nie może patrzeć na konkurs karaoke w barze, w którym się znalazła, bowiem od razu myśli o swym utraconym głosie. Biegnie przed siebie, ogarnięta nagłą depresją. Nieopodal poszukują jej Bobby i Tabitha, lecz Sunspot uważa iż powinni pozostawić przyjaciółkę w samotności skoro jej poszukuje. Tabby zarzuca mu, iż przemawia przez niego egoizm. Od słowa do słowa dochodzi do kłótni, po której para się rozstaje. Do Susnpota podchodzą wówczas dwaj mężczyźni, wyciągając legitymacje urzędu imigracyjnego. Oznajmiają mu, iż jako obywatel brazylijski przebywa na terenie USA nielegalnie. Zostanie deportowany. Roberto decyduje się z pójść z nimi nie stawiając oporu, pewien iż jego prawnicy wyciągną go z opresji w ciągu kilku chwil.


Warpath, Mirage i Banshee poszukują Terry. Dani nie jest w stanie użyć swej telepatii aby ją namierzyć, po przemianach jakie ostatnio przeszła. Sean wspomina jak ciężka dla niego była jego własna utrata mocy [Uncanny X-Men #105], zdając sobie sprawę co przechodzi teraz Siryn. Wspomina także jak poznał jej matkę Maeve pracując dla Interpolu, zaś wkrótce później zginęła ona od bomby podłożonej przez IRA. Sean w tymczasie pracował pod przykryciem, udając złoczyńcę, co doprowadziło go lata później do starcia z X-Men. Nieświadom był faktu, iż Tom Cassidy wychowuje w tymczasie jego córkę. Tymczasem Terry zaczyna wracać do starego nałogu, pijąc w jednym z barów. Wspomina jak nauczył ją tego Tom Cassidy, gdy popełniała dla niego przestępstwa, odprężając się w ten sposób po kolejnych skokach. Nieopodal miasto w jej poszukiwaniu przeczesuje Domino, którą zaskakuje detektyw który poszukiwał jej od czasu gdy udaremniła napada na bank w Waszyngtonie [kilka numerów wcześniej]. Przez ostatnie tygodnie namierzął ją, odkrywając kim jest w rzeczywistości Tamara Winter. Domino mówi policjantowi, aby zostawił ją w spokoju, po cyzm niespodziewanie dla obojga znika w błysku światła.


Terry włóczy się po mieście pijąc, otrzeźwienie przychodzi dopiero gdy widzi poradnię dla anonimowych alkoholików. Wreszcie powraca do bazy X-Force. Pakuje swe rzeczy, a Jamesowi który się właśnie obudził przekazuje list pożegnalny. Odchodzi, gdyż potrzebuje samotności aby nauczyć się żyć na nowo. Uda się na ranczo jej dalekiej ciotki. Przeszła już najgorszy kryzys, lecz najcięższe chwile nauki jeszcze przed nią.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #91

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.