Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #92

X-Force #92

X-Force #92

"Strange Interlude"

Postacie
Cytat

Domino: "What do you want from me?"
Halloween Jack: "Your company at diner"

Streszczenie

Domino znajduje się w nieznanym miejscu, zastanawiając się kto ją tu teleportował. Otwiera drzwi trafiając w ciemność, a w oddali widzi kolejne drzwi. Kieruje się ich stronę, a nieznany głos mówi iż nie powinna bać się ciemności. Nie chce zdradzić kim jest, lecz radzi aby myślała o nim jak o aniele stróżu. Po przejściu przez drzwi Domino trafia do rezydencji, gdzie wita ją kamerdyner. Dom rzuca się na niego, żądając odpowiedzi kto z jej wrogów ją porwał, lecz służący imieniem Quentin oznajmia, iż nie takie są motywy jego pana. Pozna go za dwie godziny, sugeruje by tymczasem skorzystała z szafy i zmieniła strój. Wyglądając przez okno Domino widzi widok typowy dla miasta we Włoszech, gdy jednak wychodzi przez nie orientuje się iż była to jedynie projekcja holograficzna. Idzie długim tunelem docierając do dziwnej maszyny, przy której grzebie jakiś naukowiec. Odmawia on odpowiedzi, dlaczego się tu znalazła, mówiąc że szybko spotka się z Jackiem, który mówił o niej od tygodni. Mężczyzna stwierdza, iż on także jest więźniem Jacka, do którego należy ta rzeczywistość i ten świat, w którym ustala on zasady. On jedynie ją teleportował. Domino rusza dalej tunelem, trafiając do drzwi po przejściu przez które zostaje wyssana na zewnątrz tajemniczej cytadeli. Jej ciało rozpada się, rozciągane między wymiarami, az wreszcie trafia na powrót do środka, wciągnięta przez obcego który się do niej odzywał, zwanego Halloween Jackiem. Domino nie słucha jego pajacowania, zadając mu cios żąda aby odesłał ją do domu, ten jednak nie ma takiego zamiaru wiedząc iż nie ma jak uciec. Zaprasza ją na obiad, podczas którego obiecuje wyjaśnić wszystko. W oczekiwaniu na niego Dom wędruje po rezydencji, trafiając na bibliotekę w której znajduje się książka zatytułowana "Domino", wypełniona jej zdjęciami.


San Francisco. Pomimo interwencji prawników, Roberto któremu skończyła się wiza studencka otrzymuje prosty wybór. Musi opuścić kraj dobrowolnie, bądź dostać zarzuty popełnienia przestępstwa. Urząd dysponuje bowiem jego zdjęciami w towarzystwie terrorysty Reignfire w Las Vegas.


Domino żąda od Halloween Jacka odpowiedzi, a ten zaczyna ją zwodzić, więc wpada w szał. Ma dość brania udziału w jego obsesyjnej fantazji, żąda aby odesłał ją do San Francisco bądź zniszczy całe to miejsce. Jack wyjaśnia, iż jest to niemożliwe, bowiem zamierza ocalić ją przed śmiercią. Śmiercią, która czeka ją niewątpliwie, jeśli dalej przebywać będzie w towarzystwie X-Force. Nadeszła pora aby wreszcie odpoczęła od ciągłej walki, a on jej to zaofiaruje. Domino ma dość tych bzdur, lecz Jack wyjaśnia jej iż jest podróznikiem w czasie. Na dowód tego pokazuje Domino jej dziennik, ukryty przez nią w sejfie w Pradze. To z niego dowiedział się wszystkiego o niej. Wyjaśnia, iż uciekł z przyszłości przed panującymi tam warunkami, przed przybyciem w przeszłość musiał jednak dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Wóczas poznał historię Domino, a jej twarz stała się jego obsesją. Pokazuje jej co czeka X-Force w niedalekiej przyszłości, starcie z grupą istot pragnących zmienić świat według własnego uznania. W walce z nimi Domino zginie. Pomimo jej protestów zwraca jej również uwagę, iż w dotychczasowym życiu, o ile ona miała szczęście, to cierpieli jej bliscy, tak jak siostra, były mąż, czy Grizzly. Domino odwraca się od niego, a Jack zaczyna się złościć. Dom oznajmia, iż ma dość jego i jego niezrównoważenia i rzuca się do biegu. Kieruje się ku maszynie, którą widziała wcześniej. Tam zastanawia się co ma nacisnąć, aby poprawić swą sytuację i decyduje się zdać na swe szczęście. W miejscu osadza ją głos Cable'a, mówiącego iż w ten sposób zniszczy całą cytadelę. Dayspring wyjaśnia, że teleportował się w ślad za jej sygnałem, Domino przeczuwając podstęp zadaje mu jednak cios. Jak się okazuje miała słuszność, bowiem w jego miejscu pojawia się Jack. Wykrzykuje, iż nie może go odrzucić i rzuca się na nią, Dom oświadcza jednak iż nie wie o niej wszystkiego, a jej rodziną są X-Force. Walczy z nim, ignorując jego przemiany w członków grupy, zadając cios upuszczonym przezeń prętem paraliżującym. Naciska guzik, a Jack błaga aby pozwoliła mu ocalić cytadelę, bowiem rozpoczęła właśnie przeładowanie silnika. Dom jest nieugięta, zmusza go aby wraz z nią teleportował się do San Francisco, bowiem nie ufa mu gdy mówi iż odeśle ją samą. W San Francisco Jack oświadcza, iż nie ma teraz dokąd wrócić, więc musi pozostać z Dom, na co mutantka go ogłusza. Idzie do telefonu, bowiem jego wcześniejszcze słowa sprawiły, iż pragnie zawrzeć pokój z własną przeszłością. Dzwoni do Victora Lomenzo, lecz nikt nie podnosi słuchawki.


Na wzgórzach San Fracisco X-Force odpoczywają, zastanawiając się co zrobią dalej po odejściu Siryn i Sunspota. Wówczas rozlega się głos, mówiący iż Dani musi ocalić świat.


[Uwaga: Halloween Jack jest postacią która występowała w komiksie X-Men 2099 - Kumos]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #92

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.