Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #98

X-Force #98

X-Force #98

"Temptation"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Another cave in?"
Meltdown: "No, the cavalry"

Streszczenie

Bobby budzi się w hotelowym łóżku, zastanawiając się gdzie jest i czemu brak mu tak bardzo jego dziewczyny, Julianny. Mężczyzna przedstawiający się jako Lenny Delomonico, twierdzi iż jest jego agentem i uczynił go bożyszczem tłumów. Zdziwiony Roberto wychodzi na balkon hotelu, widząc na dole tłum skandujący "Susnpot". Nie może pojąć co się dzieje, gdy dostrzega spadającą z gzymsu jedną z jego fanek. Lecąc ratuje ją przed upadkiem, a Delmonico domaga się aby na przyszłość konsultował z nim takie rzeczy, celem nakręcenia filmu. Wściekły Roberto skacze na niego, mówiąc iż ma dość tej gry i pytając się co stało się z X-Force, bowiem ostatnie co pamięta to atak Selene. Pojawia się ona we własnej osobie, bowiem Roberto przejrzał jej jakże kuszącą dla niego iluzję. Oznajmia, iż wraz z X-Force jest gościem Hellfire Club. Każdy z członków grupy utknął we własnej iluzji. James usiłuje ocalić mieszkańców Camp Verde przed masakrą, Tabby jest przesłuchiwana przez policję w sprawie alfonsa, któremu bombka rozsadziła głowę, Cannonball usiłuje uratować życie swego ojca w kopalni,zaś Jesse zostaje zamknięty w wariatkowie, pomimo iż wykrzykuje że potrzebuje jedynie swego lekarstwa. Roberto oznajmia, iż nie złamie X-Force, a każdy z członków grupy wyzwoli się z tego koszmaru, a Selene oznajmia iż Dani zajął się ktoś inny, bowiem zbyt często psuła jej plany. Kontynuuje kuszenie Roberto, ofierując mu stałe członkowstwo w wewnętrznym kręgu i władzę jakiej nie miał jego ojciec. Bobby odmawia, ląduje jednak w kolejnej iluzji, w której Prezydent dziękuje mu za pomoc, bez której nie dostałby się do Białego Domu. Selen kusi, iż dzięki członkostwie w Hellfire mógłby zniweczyć program Sentinel jedną prośbą, zamiast walczyć z nimi aż do smierci. Roberto niszczy ścianę i opuszcza iluzję. Pojawia się Blackheart, Czrny Król Klubu Selene, komentując to co czyni. Selene przypomina mu, iż jako demon nie jest jej w stanie zagrozić, a Dacosta stanie się dla nich cennym nabytkiem. Blackheart zwraca uwagę, iż aby zdobyć jego duszę, potrzebują kobiety. Selen już to zaplanowała. Tymczasem Sunspot pojawia się w iluzji Tabby, wyciągając ją z rąk policjantów. Informuje ją gdzie się znalazła, przypominając iż zabicie alfonsa było samoobroną. Razem wędrują korytarzem Hellfire, docierając do drzwi za którymi rozgrywa się iluzja Sama. Tymczasem James sam opuszcza swą iluzję i usiłuje wyciągnąć z jego własnej Jessego, co udaje się dopiero Meltdown która wymierza mu policzek. Cała piątka usiłuje opuścić budynek, lecz wówczas atakują ich ludzie noszący uniformy Hellfire Club. Sunspot w trakcie walki zauważa, iż stawiają czoła demonom.


Na niższych piętrach Blackheart poddaje torturom Dani. Oznajmia, iż jeśli zginie z jego ręki, on zdobędzie jej duszę. Zaczyna ją zabijać, a wówczas pojawia się Hela, oznajmiając iż Dani należy do niej. Mirage uświadamia sobie, iż bogini śmierci przybyła z Asgardu aby zemścić się za czasy, gdy Dani była walkirią. Hela daje popis swej mocy i Blackheart nie mając wyjścia musi uwolnić Dani, radzi jej jednak aby podpisała z nim pakt, bowiem Hela oczekuje na nią za drzwiami. Dani igniruje go i rusza na pomoc X-Force niszcząc magią demony. Wyjaśnia grupie, iż Selene działa wspólnie z Blackheartem. X-Force żałują, iż nie ma z nimi Jennifer Kale, która pomogła im w starciu z Pandemonią. Kierują się ku wyjściu, lecz Selene i Blackheart dokonują ostatniej próby. Selene wyciąga z zanadrza ostatnią kartę, pokazując Bobby'emu kto pozostaje w ich rękach. Dusza Juliany Sandoval, która poświęciła swe życie w walce z Hellfire, zasłaniając Bobby'ego przed strzałem [daaaawne dzieje]. Blackheart oznajmia, iż ponieważ miała wówczas przeżyć, jest w stanie dać jej nowe życie. Jedyne co Roberto musi uczynić, aby tak się stało, to dołączyć do Hellfire Club. Choć X-Force krzyczą, aby nie zawierał paktu z diabłem, Roberto słysząc iż Selene i Blackheart są w stanie ją ocalić decyduje się pozostać w budynku.


X-Force opuszczają Hellfire Club, podczas gdy Selene informuje Roberto, iż dusza Juliany znalazła właśnie ciało. W Baltimore młoda dziewczyna której akcja serca ustała przed kilkoma sekundami, będąca w wieku Juliany, podnosi się szepcząc "'Berto"

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #98

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.