Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #103

X-Force #103

X-Force #103

"Games Without Frontiers" - part 2

Postacie
Cytat

Meltdown: "So, I guess today was weird, huh?"
Cannonball: "Which part? The Attack of the killer borg-steaks or the exploding meat finale?"

Streszczenie

Walentyna opowiada Wisdomowi o Kukułce, organizacji będącej w latach 50 XX wieku konkurencją dla CIA. Miała się ona zajmować niezwykłymi zjawiskami, a przewodził jej dr Niles Roman. Przeprowadzał on ekperymenty naukowe, które w wiele lat później dopiero przeprowadził Reed Richards. Niektóre z nich były tak szalone, że Rosjanie usiłowali go dwukrotnie zabić. Roman został odtworzony w oparciu o swoje szalone technologie modyfikacji genetycznych. Tymczasem X-Force wyraźnie się nudzą oczekując na Wisdoma i rozmawiają. Tabby zwraca uwagę Samowi, iż Wisdom wydawał mu rozkazy, a o ile pamięta miał on być jedynie ich doradcą. Sam oznajmia jej, iż to on był autorem manewrów które zastosowali i użytej strategii. Wisdom zaś jest ich doradcą, który ma nauczyć ich pewnych rzeczy. Wisdom potwierdza to pojawiając się za plecami Tabby i nucąc, iż czas już ruszać do San Francisco.


Gdzie indziej. Z urządzenia wysuwa się taśma, informująca iż bioreaktor w San Francisco został uaktywniony. Mężczyzna informuje dziwnego stwora siedzącego na wózku, iż wiadomość przekazał przekaźnik nie używany od lat 60 XX wieku. Stwór stwierdza, iż natychmiast muszą udać się do Kalifornii.


Blackbird X-Force tnie przestworza, zaś Wisdom odmawia odpowiedzi skąd załatwił odrzutowiec. Jak stwierdza, w San Francisco dokąd się udają, niegdyś działała Kukułka. Jesse oznajmia, iż wiedział że Wisdom miał jakiś interes, gdy zgodził się na podróż do San Francisco. Wisdom opowiada X-Force o eksperymentach przeprowadzanych przez Kukułkę w latach 50, gdy testowano na ludziach narkotyki i medykamenty. W San Francisco znajdowała się stacja doświadczalna CIA, która współpracowała z Kukułką. Operowali także w samym mieście, prowadząc tam jakieś swoje ciemne interesy. Blackbird zbliża się do San Fracisco, gdzie właśnie zaczyna dziać się coś dziwnego. Dziwna energia ekploduje na ulicy raniąc młodego chłopaka. Gdy łapie się on za podbrzusze, podbiega od niego kobieta, będąca lekarzem, zamierzając mu pomóc. Z chłopaka tryska energia, rozchodząc się po ulichach, latatarniach, niszcząc samochody. Inną kobietę w tłumie także ogarnia szał. Na oczach wszystkich przemienia się w potwora, który zaczyna zabijać bez opamiętania. Z innego mężczyzny tryska ogień, spopielając ludzi stojących obok. Ze zniszczonego samochodu wylatuje zielona istota wzywając matkę. Do miejsca zdarzenia zbliżają się jadący samochodem X-Force. Wisdom unika odpowiedzi na pytanie jakim cudem ingdy nie nauczył się jeździć samochodem. W pojazd uderza dziwna energia i zaczyna się karambol. Samochód X-Force wypada z trasy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #103

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.