Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #2

X-Force #2

X-Force #2

"The Blood Hunters"

Postacie
Cytat

Deadpool: "Kane?"
Kane: "Deadpool. Long time no see jawbreaker, but please call me Weapon X!"

Streszczenie

Garrison Kane, człowiek o metalowych rękach zwany Bronią X, obserwuje ładunek broni, który według informacji ma zamiar przechwycić tajemniczy Tolliver. W tym celu wysłał on swego najemnika Deadpoola. Na jego widok Kane rusza do ataku. Zaczyna okładać Deadpoola głównie po szczęce, czym zadaje mu coraz większy ból. Deadpool oddaje wreszcie cios, oznajmiając przy okazji jak bardzo nienawidzi Kane'a, Departamentu K, Kanady i programu Weapon X. Kane wystrzeliwuje w jego stronę jedną ze swych dłoni stwierdzając iż program bardzo zmienił się od chwili gdy Deadpool go opuścił. Jakby tego było mało na miejscu pojawia się G.W.Bridge, który strzela do Deadpoola raniąc go, co wyjasnia mówiąc iż miał na to ochotę. Kane jest poirytowany tym wtargnięciem i informuje o tym Bridge'a. Żaden z nich nie zwraca uwagi na mamroczącego Deadpoola. Komandor zdradza, iż został przysłany przez SHIELD, które postanowiło rozprawić się w końcu z dawnym znajomym Kane'a, Cable'm. Garrison nie widział Dayspringa od dawna, chce jednak znać powód. Bridge wyjaśnia iż pragną, aby Cable odpowiedział na kilka pytań i ostrzega Kane'a iż Dayspring zebrał wokół siebie grupę zwaną X-Force. Kane odmawia dołączenia do oddziału, który ma schwytać Cable'a, na co Bridge przypomina mu że do tej pory nie zdołał schwytać Tollivera, który nota bene wyznaczył nagrodę za głowę Cable'a. Kane tłumaczy iż dopiero teraz znalazł bezpośrednie dojście do przestępcy, bowiem schwytał Deadpoola. Niestety ten właśnie zniknął, bowiem Kane zapomniał odebrać mu przenośny teleporter.


W górach X-Force rozpoczynają trening, pomimo obiekcji Sama iż nigdy nie bawili się w gry wojenne. Cable przypomina mu, że przestali być uczniami a stali się żołnierzami. Zadaniem grupy jest znalezienie Feral, nim ta namierzy ich. Czas ćwiczenia: 15 minut, a wszystkie chwyty są dozwolone. X-Force mogą współpracować, jak również działać solo. Feral wyczuwa ich, gdy po chwili ruszają jej tropem zagłębiając się w lesie. Pierwszą ofiarą staje się Cannonball, któremu Feral skacze z ukrycia na plecy. Sterując jego lotem sprawia iż Sam uderza w Warpatha, a obaj z dużą siłą zostają rzuceni na pobliskie drzewo. Łamie się ono, a obaj mutanci padają znokautowani. Wówczas wokól Feral padają bomby Boom Boom, wystrzeliwane z jej nowych nadgarstkowych wyrzutni. Feral skacze na Tabithę, najwyraźniej zaczynając tracić kontrolę nad ćwiczeniem, zaś wystrzał Boom Boom kieruje wprost w nadbiegającego Cable'a. Domino powala kopnięciem, gdy koło niej wyrasta jak spod ziemi Shatterstar. Oboje tracą kontrolę, zapominając iż biorą udział w ćwiczeniu i zaczynają walczyć na śmierć i życie. Pomimo ciosów Feral rzuca się na przybysza z Mojoświata. Wówczas uderza w nią lecący Cannonball nakazując przestać i wychodzi z odrzutu, co mutantka wykorzystuje zadając mu cios pazurami. Sam osuwa się na ziemię, bowiem został poważnie ranny. Shatterstar natychmiast ogłusza Feral, a Cable wścieka się na siebie iż nie zabrał przenośnych teleporterów. X-Force pędzą z rannym Samem do swej bazy, nim straci on zbyt dużo krwi.


Na Manhattanie Arianna Jakos wypełnia właśnie swą część umowy z Cassidym. W zamian za porwanie głów największych korporacji, miała ona wykorzystać fundusze i technologię swej firmy i zbudować międzywymiarowy teleporter. Zostaje on umieszczony na dachu WTC i rozpoczyna działanie, lokalizując tego którego Czarny Tom poszukiwał.


W bazie X-Force Sam dochodzi do siebie, a Dayspringowi spada z serca kamień. Zastanawia się czy skoro Feral kieruje instynkt, dający jej siłę, X-Force powinni to zaakceptować. Na Manhattanie teleporter eksploduje wskutek połączenia wymiarów. Gdy opada dym pojawia się Juggernaut.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.