Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #37

X-Force #37

X-Force #37

"The Young And The Restless"

Postacie
Cytat

Cannonball: "And Apocalypse...You say he's an external, but he isn't like th'rest of y'all. He's... sorta mechanical, ain't he?"
Saul: "I told you I saw En Sabah Nur walk into the celestial star-vessel on that day, I never said I saw Apocalypse walk out"

Streszczenie

Przybył w XII wieku niosąc ze sobą apokalipsę. Dotarł do Mongolii z odległego Egiptu, a jego imię wieszczyło jego przybycie. Nazywał się En Sabah Nur. Stanął przed nieśmiertelnym czarownikiem Garbha-shenem, żądając aby pokazał mu swą magię, a wówczas oszczędzi jego życie. Czrownik wzniósł się w powietrze, spoglądając pogardliwie na En Sabah Nura. Wiele wieków temu był taki sam jak on, bowiem obaj ulepienie byli z tej samej gliny wiecznego życia. Teraz jednak osiadł w tych ośniezonych górach, gdzie kryła się potęga przed którą nawet on pochylił czoła. I pokazał przybyszowi z dalekich krain gwiezdny rydwan spoczywający pośród śniegu. A En Sabah Nur po raz pierwszy ujrzał moc, która go przewyższała, metalowy zamek przybyły z gwiazd. I wyjasnił En Sabah Nurowi iż studiował tajemnice rydwanu, które uświadomiły mu jak mało wie. Wówczas to En Sabah Nur postanowił ujarzmić tę moc i zadał czarownikowi ranę swym mieczem, lecz nie zabił go, bowiem nieśmiertelny nie może zginąć. A gdy przybysz wkroczył do rydwanu, czarownik widział go po raz ostatni. Tak narodził się Apocalypse...


Wieki później, gdy Garbha-shen nosi imię Saula, kończy swą opowieść przy ognisku. Wraz z Gideonem zamierzają wreszcie powiedzieć Samowi czemu doń przybyli. Lecz Absalom nie zamierza czekać. Nie rozumie czemu ma traktować stojącego przed nim chłopca grzecznie, skoro Externale nie czynią tego nawet dla należących do ich rasy Candry i Selene. To, że Sam pozostaje dla nich tajemnicą, mogącą rozwiązać zagadkę śmierci Nicodemusa i Burke'a zmarłych na wirus spuścizny nie ma dlań znaczenia. On także jest zarażony. Z jego ciała wyrastają ostrza, gdy zaczyna grozić Samowi. Chwyta Boomer, lecz dostaje fajerwerkiem. Saul stara się go uspokoić, przypominając iż Cannonball stał się Najwyższym Lordem Externali. Absalom przeprasza za swe zachowanie, mówiąc iż nerwowość Externali wynika z faktu, iż nieśmiertelni po raz pierwszy stanęli w obliczu śmierci. Być może Sam i Tabitha poprzez śmierć Douga i Ilyany zostali na nią przygotowani, lecz dla Externali śmierć była początkiem. On odkrył iż jest nieśmiertelny, gdy w czasach dzikiego zachodu powieszono go na szubienicy. Przmienił się wówczas, a zebranym ludziom nie udało go się już zabić. Jak wyjasnia Saul każdy z Externali reprezentuje co innego - mądrość, rozpacz... do Sama zaś przychodzą, bowiem jest ich nadzieją na przetrwanie.


W Camp Verde Cable oznajmia Domino, iż podjął decyzję. X-Force zbyt długo pozostawali w jednym miejscu i nadeszła pora aby zmienić ich bazę operacyjną. Prosi o przekazanie grupie, iż wkrótce ruszają w drogę.


W Nowym Jorku robotnicy odgruzowujący budynek znajdują ciało. Wkrótce policja odkrywa, iż sprawa powiązana jest z morderswami sprzed lat. Zamierzają przyskrzynić siostry Callasantos za zamordowanie swej rodziny.


Sam ma już dość metafor Externali, zaś Tabitha przypomina mu, aby nie wdawał się w interesy z człowiekiem, który torturował Sunspota, po czym porwał ją aby zmusić Sama by do nich dołączył. Gideon wyjaśnia, iż takim a nie innym uczyniło go życie. Gdy był marynarzem na pokładzie Pinty, okrętu Kolumba płynącego w poszukiwaniu Indii, zmarł na jego pokładzie na szkorbut. Zmartwychwstał spoglądając na nowy kontynent i od tamtej pory spogląda na świat jako na miejsce do zdobycia. Absalom decyduje się zdradzić wreszcie po co przybyli. Przed swą śmiercią Burke przepowiedział, iż klucz do wyleczenia wirusa spuścizny znajdzie się w rękach Sama, bądź któregoś z uczniów Xaviera. Absalom nie zamierza jednak czekać, i wykrzykuje iż dość ma już błagań. Jego ciało zaczyna jaśnieć, a po chwili eksploduje. Sam osłania pozostałych swym polem. Zgromadzeni pochylają się nad ciałem Absaloma. Okazuje się, iż oddycha, co Saul odczytuje jako znak. Sam uważa, iż to ostrzeżenie dla Externali. Skoro otrzymali dar wiecznego życia nie powinni chcieć niczego więcej. Externale odchodzą, lecz Gideon zapytuje kiedy dla Sama stał się tak jasny cel jego życia. Cannonball oznajmia iż być może moment ten jeszcze nie nadszedł, a po ich odejściu całuje Boomer.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.