Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #49

X-Force #49

X-Force #49

"Target: X-Force"

Postacie
Cytat

Dziewczyna: "You look lost. Want to get found?"
Shatterstar: "I am not lost"

Streszczenie

Sebastian Shaw powrócił. Zamierza odzyskać swą dawną pozycję Czarnego Króla Hellfire Club i zemścić się na swym synu Shinobim. W tym celu pozyskał dwóch sojuszników. Jedną z nich jest Tessa, zaś drugim jest Holocaust, uciekinier ze Świata Apokalipsy, którego Shaw zakuł właśnie w nową zbroję. Holocaust natychmiast postanawia wypróbować jej funkcjonalność i nie słuchając poleceń Shawa zabija jednego z jego ludzi. Następnie wymierza uzbrojone ramię w Shawa, lecz Tessa telepatycznie rozkazuje Holocaustowi opuścić broń. Shaw oznajmia, iż skoro on dotrzymał swej części umowy i dostarczył mu zbroję, teraz nadeszła jego kolej na wypełnienie części umowy.


Tabitja udała się do Pensylwanii. Po wydarzeniach z Sabretoothem [Uncanny X-Men #328] uznała, iż musi spotkać się ze swym ojcem. Samochodem dociera do przyczepy, w której mieszka jego ojciec i odrywa go od naprawy samochodu, mówiąc mu iż przyjechała z wizytą.


Tunelami Morloków podążają Caliban i Sunspot. Bobby wyznaje, iż ma problemy z zaakceptowaniem swego nowego wyglądu. Caliban pomimo zmian jakie przeszedł nie miał takich problemów. Teraz wędruje tunelami Morloków, bowiem pragnie odwiedzić swój stary dom. Nagle wyczuwa w tunelach obecność jakichś mutantów i rusza w ich stronę, mając nadzieję że moga to być Morloki i nie wszyscy z nich zginęli. Znika tak szybko, iż Sunspot nie ma czasu zorientować się co się z nim stało. Sunspot rusza na jego poszukiwania, przelatuje mrocznymi korytarzami, aż wreszcie dociera do miejsca w którym widzi Holocausta trzymającego schwytanego Calibana. Na jego widok Holocaust pyta, gdzie znajduje się Gambit. Nie rozumiejący nic Bobby atakuje, zaś Holocaust stwierdza że Susnpot z tego świata jest głupi, bowiem on żywi się energią. Celuje w Roberto ze swej broni, a potem zapada cisza.


Na Manhattanie James mówi do spacerującej z nim Siryn, jak bardzo cieszy się, że zechciała ona wyjść wraz z nim. Terry rozwiewa jego marzenia, mówiąc iż po prostu lubi to miasto. James usiłuje zwierzyć się jej z przeżywanych ostatnio rozterek, lecz Theressa przestaje słuchać bowiem zaczyna przymierzać w sklepie ubrania. Przybity James wychodzi na zewnątrz i siada na ławce, gdzie jakiś człowiek zaczyna mówić mu, jak dziwne jest życie. Proudstar rozmyśla o tym, jak prawie ostatnio zginął z reki Reignfire'a, a także o tym co na Syberii powiedział Mimic, iż moc Jamesa jest większa, bowiem ma wyostrone zmysły. Aby to sprawdzić Warpath zaczyna nasłuchiwać i nagle z wnętrza sklepu dobiega go krzyk Terry. Wpada do środka i natyka się na Sebastiana Shawa. Wykrzykując, iż to niemożliwe Warpath uderza go, na co Shaw pyta czy zapomniał iż jego moc polega na wchłanianiu energii kinetycznej. Powala Jamesa jednym ciosem.


Po dolnym Manhattanie włóczy się Shatterstar, aż dociera do dyskoteki w kórej był ostatnio z Rictorem. Jedna z dziewcząt proponuje mu taniec, lecz Shatty odmawia. Idzie dalej rozmyślając jak bardzo brak mu towarzystwa Rica, gdy słyszy wezwanie pomocy. Rzuca swe rzeczy i pędzi ocalić człowieka, którego napadli bandyci. Po skończonej walce człowiek pyta, czemu ruszył na pomoc, skoro krzyczał bardzo długi i nikt inny nie przyszedł mu z pomocą. Zdziwiony Shatterstar nie wie co powiedzieć i nie słyszy, iż ktoś się do niego zbliża.


Tabitha rozmawia ze swym ojcem od dłuższego czasu, gdy rozlega się pukanie do drzwi. Boomer otwiera je i widz Shawa. Holocaust wysadza dom, a Shaw wynosi z niego nieprzytomną Boomer. Nadeszła pora aby X-Men zrozumieli iż Shaw powrócił.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.