Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #34

X-Force #34

X-Force #34

"Guns And Poses"

Postacie
Cytat

Dani: "Don't play holier-than-thou with me, Boom Boom"
Tabitha: "I'm called Boomer now"
Dani: "Whatever"

Streszczenie

Stary skład New Mutants w postaci Cannonballa, Boomer, Rictora i Karmy stoi przed Moonstar, kóra ściąga wreszcie z twarzy swą maskę. Okazuje się, iż ukryła się pod nią tak jak sądzili Dani. Usiłują dowiedzieć się czemu dołączyła do MLFu, bowiem wydaje się iż była to jej niczym nie wymuszona decyzja. Nie rozumieją czemu dołączyła do terrorystów, lecz Moonstar zwraca im uwagę iż działania X-Force niewiele różnią się od metod stosowanych przez MLF. Dani wskazuje słabe punkty każdego z dawnych przyjaciół, oznajmiając iż ona znalazła już cel w swym życiu. Sam nie może pojąć jedynie, czemu nie skontaktowała się z nimi wcześniej, po powrocie z Asgardu, aby dać znać iż żyje. Dani oznajmia, iż wciąż jest ich przyjaciółką, nawet jeśli wcześniej atakowała ich swymi strzałami, to gdyby nią nie była nie przybyłaby im na pomoc w walce z Upstarts. Oznajmia, iż ma swe powody aby należeć do MLFu, a jeśli wciąż uważają ją za swą przyjaciółkę, powinni jej zaudać. Opuszcza ich, podczas gdy pojawia się Shatterstar informując Rica po hiszpańsku iż w telewizji pojawiły się wiadomości dotyczące jego rodziny. Zaskoczonemu Ricowi wyjasnia, iż języka tego nauczył się oglądając TV, bowiem sądzi iż może on być przydatny w komunikacji podczas walki.


W Szwajcarii Cable i Domino usiłują przekonać Husk, iż powinna powrócić do Kentucky. Ta jednak oświadcza, iż po tym co przeżyła nie byłaby w stanie wieść normalnego życia. Gdy Nathan oznajmia, iż nie będzie w stanie nauczyć ją kontroli swych mocy, Paige oznajmia iż zwróci się do Xaviera.


Ric dowiaduje się, ze jego wuj Gonzalo i kuzyn Omar zostali ranni w strzelaninie z policją. Stwierdza, iż musiało dojść do tego prędzej czy później, bowiem rodzina Richterów zajmuje się handlem bronią. Shatterstar zaskoczony dopytuje się, czy jest z nimi blisko, bowiem jak do tej pory wiedział jedynie iż ojciec Rictora nie żyje. Ric wytyka mu, że Shatty dopiero niedawno przyznał się iż ma żonę w Mojowersum. Zastanawia się co uczynić dalej.


Ric wspomina jak siedział wraz z ojcem w więzieniu, a ten wyjaśnił mmu iż policja wkrótce zrozumie jak wielką pomyłkę popełniła. I rzeczywiście. Człowiek z którym miał robić interesy doprowadził szybko do jego uwolnienia, a mały Ric z przerażeniem spoglądał na handel bronią.


Ric wyjaśnia Shatty'emu że nie ma zbyt wielkiej ochoty powracać do domu, choć wie że musi.


Warpath i Siryn spoglądają na Magmę, która właśnie rozstaje się z Empathem. Oznajmia, iż nie może żyć w kłamstwie, bowiem musi odkryć czy jest Amarą Aquillą, czy też Alison Crestmere, która została zahipnotyzowana przez Selene. Zamierza udać się do Anglii i odnaleźć swą rodzinę, a z Manuelem rozstaje się bowiem użył swej mocy na mieszkańcach Nova Roma, manipulując nimi by uwierzyli że są potomkami Rzymian. Empath odchodzi, mówiąc że w ten sposób zginie marzenie, zaś Warpath i Siryn postanawiają pomóc Magmie przedostać się do Anglii. Amara oznajmia, iż jest bardzo przerażona tym co może odkryć.


Cable, Domino i Ric przybywają do Guadalajary. Po chwilowych wahaniach Ric puka do drzwi swego domostwa, gdzie wita go macocha i rodzina. Spoglądają oni złym wzrokiem na nieoczeliwanego gościa. Przed budynkiem jakiś mężczyzna wyciąga broń i zaczyna strzelać do Cable'a wykrzykując, że nie zapomni twarzy zabójcy Louisa Richtera. Dayspring telekinetycznie powstrzymuje jego kulę, zaś Ricowi przed oczami staje to co zobaczył lata temu. Nie mogąc doczekać się przybycia swego kontrahenta sprzedał broń Hydrze. Gdy mężczyzna imieniem Stryfe pojawił się wreszcie po odbiór towaru, zabił ojca Rictora za to co ten uczynił. Ric wie, iż ie był to Cable, lecz rodzina Ricterów już mierzy do Dayspringa z pistoletów. Rictor wywołuje wstrząs wywracając zebranych, aby nie dopuścić do rozlewu krwi. Ric oznajmia, iż dopiero teraz zrozumiał iż stara się być lepszy niż jego rodzina, a jego dom jest z X-Force. Przed opuszczeniem Meksyku odwiedza w szpitalu kuzyna Omara. Odmawia przeszmuglowania dlań broni, aby mógł uciec, a ten nazywa go zdrajcą. Ric oświadcza, iż wybrał inną drogę. Radzi dzieciom bawiącym się przed szpitalem w wojnę, aby zaczęły używać swej najlepszej broni- mózgu. Te jednak wycelowują palce za odjeżdżającym samochodem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.