Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #1

X-Force #1

X-Force #1

"A Force To Be Reckoned With"

Postacie
Cytat

Cable: "Today the terrorist actions of Mutant Liberation Front comes to an end!"

Streszczenie

Antarktyka, tajna baza MLF, której kres działalności nadszedł dzisiaj. Do środka wdziera się X-Force prowadzone przez Cable'a, bowiem w swej pierwszej misji grupa wyruszyła zmierzyć się z przeciwnikiem do walki z którym została zawiązania. Wewnątrz podziemnego kompleksu czoła stawiają im ludzie Stryfe'a, którzy jednak nie są wyzwaniem dla X-Force. Dopiero wewnątrz kompleksu grupa natrafia na poważniejszych przeciwników, w postaci Wildside'a, Reapera, Forearma i Kamikaze. Shatterstar spragniony porządnej walki skacze do przodu, natrafiając na Reapera, który zasłania się przed ciosami szabli swą kosą. Nie docenia jednak swego przeciwnika, bowiem Shatterstar wygrywa szermierczy pojedynek i rani swego przeciwnika ciosem ostrza, a następnie ogłusza kopnięciem. Tymczasem Cable znalazł się w uścisku Forearma, lecz z pomocą przychodzi mu Warpath, po którego silnym ciosie Forearm zostaje wyrzucony w powietrze. Cable rozkazuje zewrzeć szeregi, bowiem ich celem jest odnalezienie przywódcy MLF.


Stryfe obserwuje na monitorach poczynania X-Force, po czym rozkazuje Thumbellinie wezwać Zero, aby rozpocząć ewakuację bazy. Używając hasła "Nathan" wydaje komputerom bazy polecenie autodestrukcji.


Rozpoczyna się odliczanie. Nieświadomi X-Force nadal walczą ze swymi przeciwnikami. Feral skacze na Wildside'a, i zaczyna go szarpać na kawałki. Podbiega Cable, chcąc ją powstrzymać przed zabiciem mutanta. Wówczas pojawia się Zero, teleportując członków MLF z miejsca bitwy z X-Force. Cable rzuca się biegiem w głąb bazy, gdzie dostrzega Stryfe'a. Otwiera do niego ogień, lecz odziany w blaszaną zbroję przywódca MLF, mówi iż tym razem Nathanowi się nie uda, jeśli tak nazywa siebie w tym czasie. Następnie Zero teleportuje Stryfe'a w nieznane. Bazą wstrząsają drgania. Cable orientując się, iż Stryfe przed swą ucieczką uruchomił sekwencję autodestrukcji kontaktuje się z pojazdem którym dotarło tu X-Force, nakazując komputerom teleportowanie grupy na pokład. Statek startuje na autopilocie, a X-Force odlatuje nim nastąpi eksplozja. Feral jest wyraźnie zawiedziona, bowiem tygodnie treningu spełzły na niczym, a MLF im się wymknęło.


Manhattan, dwa dni później. Gideon i Roberto trenują na macie, walcząc z robotami. Gideon wziął na siebie trud opieki nad chłopcem po śmierci jego ojca i wprowadza go w świat biznesu, który przypomina walkę. Stwierdza iż Roberto musi się jeszcze nauczyć taktyki i drapieżności. Opuszczają matę rozmyślając o nadchodzącej transakcji.


W Antarktyce w miejsce zrujnowanej bazy MLF przybywają oddziały SHIELD prowadzone przez komandora Bridge'a. Żołnierze rozpoznają technologię MLF, odnajdują także ślady broni używanej przez Nathana Dayspringa. Bridge kontaktuje się z Nickiem Fury'm, bowiem staje się dla niego jasne iż Daysprong rozpoczął prywatną wojnę na pełną skalę. SHIELD postanawia powstrzymać Cable'a i jego grupę.


Dawna baza w której Larry Trask produkował Sentinele, a obecnie kryjówka X-Force. Cannonball zdaje Cable'owi raport z poczynionych przygotowań w przystosowaniu bazy do użycia przez X-Force, a wreszcie zadaje mu nurtujące go pytanie. Czemu wycofali się, pozwalając MLF uciec. Cable stwierdza, iż nie pokonują terrorystów jednym śmiałym wypadem, będzie to raczej długotrwały proces, w trakcie którego pozbawią Stryfe'a całego zaplecza. Sam ma jednak wrażenie, iż Cable obawiał się o ich życie. Dayspring opowiada mu, o śmierci swego przybranego syna Tylera, który był jego partnerem. Do czasu aż na ich drodze stanął Stryfe i MLF. Jak stwierdza Cable, człowiek w masce zapłaci za wszystko co uczynił. Sam oddala się, zastanawiając nad tym co usłyszał, zaś jego miejsce zajmuje Domino. Zaskoczona widzi, jak Cable zaczyna używać telekinezy z której posiadaniem się do tej pory nie zdradzał. Dayspring uśmiechając się tajemniczo, stwierdza że jest jeszcze wiele rzeczy o których X-Force nie ma pojęcia.


Na Manhattanie rozpoczyna się spotkanie w interesach, na które przybywają Roberto i Gideon. Spotkanie ma dotyczyć wykupu firmy Jankos, okazuje się jednak że jej właścicielka Arianna nie zamierza na to pozwolić. Kobieta przedstawia przybyłego z nią Toma Cassidego, który ma ofertę nie do odrzucenia. Roberto natychmiast orientuje się, że ma do czynienia z Czarnym Tomem, lecz Gideon każe mu nie podejmowac żadnych działań, bowiem najpierw powinni poznać plany przeciwników. Cassidy oznajmia wyglądając przez okno World Trade Center, iż wszyscy obecni stali się jego zakładnikami.


G.W.Bridge kontaktuje się z Nickiem Futy'm, który daje mu wolną rękę w rozwiązaniu kwestii Dayspringa, bowiem sam zajęty jest A.I.M. i Hydrą. Bridge postanawia wprowadzić do akcji kogoś zwanego przez kanadyjski Departament K Weapon X.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.