Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #68

X-Force #68

X-Force #68

"Girl Talk"

Postacie
Cytat

Domino: "One way or another this ends here"
Prime Sentinel: "It will end here mutants"

Streszczenie

Sytuacja w St Louis zaognia się, bowiem media informują iż OZT przejęło oficjalnie dowództwo nad operacją ocalenia zakładników uwięzionych przez terrorystyczne grupy X-Force i MLF. Wewnątrz budynku Dragoness stwierdza, iż Moonstar zapłaci im za zdradę, najpierw jednak obie grupy muszą się sprzymierzyć i stawić czoła zakładnikom, którzy okazali się być Sentinelami. Prime Sentinele atakują, ukazując swą potęgę. Moc Siryn nie robi na nich wrażenia i kierują ją przeciw niej, podobnie obezwładniają Dragoness. Forearm stwierdza, iż w obronie ludzkości zapędzili się za daleko, bowiem sami przestali być ludźmi stając się maszynami. Poświęcenie to dokonane dzięki twórcy Sentineli było jednak konieczne. Jeden z bio-robotów rani Dani laserem, zaś mutanci zastanawiają się jak mają walczyć z OZT, bowiem obawiają się użyć pełni swych mocy z obawy o życie reszty zakładników. Sentinele zbliżają się do siebie i zaczynają generować impuls energetyczny. Domino wyciąga plastik, polecając Roberto wybić dziurę w dachu przez którą będzie mogła wylecieć Siryn. Sunspot protestuje, mówiąc iż Domino nie zdąży uciec, ta jednak powtarza swój rozkaz, przypominając iż ma zawsze szczęście.Rzuca plastik, a w chwili wybuchu korzystając z kłębów dymu Siryn, Sunspot, Mirage i Forearm dokonują ucieczki. OZT rozpoczyna ostrzał, lecz mutantom udaje się dotrzeć do furgonetki, w której pozostawili resztę X-Force. Tam orientują się iż Rictor, Shatterstar i Meltdown wpadli już w ręce OZT. Pojawiają się Prime Sentinels strzelając do nich rakietami, które niszczy swą energią Susnpot. Grupie udaje się uciec furgonetką.


Gryaznowa wkracza ze swymi ludźmi do budynku, gdzie OZT zatrzymują obezwładnionych wcześniej Wildside, Tempo i Dragoness. Prime Sentinele zostały uszkodzeni, lecz Gryaznowa wie iż wkrótce rozpoczną samonaprawę. Cieszy ją inny więzień: Domino.


W Detroit Sledge ogląda w telewizji relację z ostatnich wydarzeń, bitwy w Kolorado i wydarzeń z udziałem MLF i X-Force. Komentatorzy wyrażają zaniepokojenie, iż sytuacja związana z OZT zaczyna wymykac sie spod kontroli, zaś w Senacie rozpoczęło się specjalne posiedzenie, bowiem senatorów zaniepokoiło danie wolnej ręki Bastionowi. Sledge stwierdza, iż byłoby źle gdyby Warpath dowiedział się o tym wszytkicm w tym momencie. Odziany w skafander próżniowy Warpath gotowy jest już do drogi, bowiem w zamiar za wykonanie zadania dla Sledge'a zgodnie z umową otrzyma infromację o miejscu pobytu Whiteclouda. Prowadzi Jamesa do bramy międzywymiarowej, technologii którą uzyskał dzięki szantażom przez ręce pośredników od Fantastic Four. Właśnie w tym wymiarze zniknął jego przyjaciel, którego Warpath ma odnaleźć i do tego był mu potrzebny, gdy zmusił Risque, Bloba i Mimica do sprowadzenia doń Warpatha. Sledge uważa iż jego mutacyjne zdolności pomogą mu w realizacji tego zadania. Warpath wkłada kombinezon i rusza w drogę.


W St Louis Gryaznowa przypomina agentowi FBI, który usiłuje przejąć od niej więźniów, iż od chwili gdy OZT dostała zielone światło, to oni są uprawnieni do zajmowania się mutantami. Po chwili kontaktuje się z nią Bastion, pytając o rozwój sytuacji. Informuje go, iż udało się jej schwytać większość MLF i X-Force, lecz uciekła Moonstar która jak się okazuje była agentką SHIELD. Bastion stwierdza iż z SHIELD poradzi sobie bez problemu, jak tylko dopadnie Cable'a który wydał im wojnę w rezydencji Xaviera [Cable #45-47]. Gryaznowa mówi iż Domino im się wymknęła, mając nadzieję iż Bastion nie odkryje prawdy.


Forearm oznajmia iż Moonstar okłamywała go cały czas, więc nie chce mieć z nią nic wspólnego. Odchodzi, podczas gdy Susnpot i Siryn informują ją iż z ich ustaleń wynika iż X-Men są w rękach OZT, a Bastion opanował rezydencję. Trójka mutantów została sama przeciwko Prime Sentinelom.


Domino odzyskuje przytomność orientując sie iż wstrzyknięto jej narkotyki. Gryaznowa wyjasnia iż to jedynie środki ostrożności, a następnie mówi ile na nią mają. Podaje jej wszystkie używane przez nią tożsamości przez wszystkie lata począwszy od dziecka, a kończąc na przynależności do Six Pack i późniejszym dołączeniu do X-Force. Gryaznowa oznajmia iż już się spotkały. Gdy 3 lata temu w Salwadorze przybyła na ratunek dr Rebece Schuyler, na jej drodze stanął robot bojowy Jericho. Domino wyeliminowała go za pomocą impulsu elektormagnetycznego. Robotem kierowała wówczas Gryaznowa, a po bitwie zapadła w śpiączkę. Obudziła się dopiero gdy zaszczepiono w niej nano-maszyny, zmieniając ją w Prime Seentinela, mającego tropić mutantów. Teraz może się zemścić. Nadeszła pora na pewien eksperyment. Domino zrujnowała życie Gryaznowej, teraz nastąpi odpłata.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #68

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.