Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #94

X-Force #94

X-Force #94

"Artifacts & Apocrypha"

Postacie
Cytat

Magistrate: "Then we will use you for bait to lure Magneto to his doom"
Cannonball: "I think you understimate our value to Magneto, pal"

Streszczenie

Genosha. X-Force toczą zaciekły bój o przetrwanie, starając się nie zaalarmować o swej obecności na wyspie Magneto, a Jesse przeklina dzień kiedy zdecydował się dołączyć do grupy i wciąż walczyć o przetrwanie. Na wyspie trwa wojna, od kiedy Magneto przejął nad nią władzę minął miesiąc, a magistraci nie zamierzają oddać rządów. Warpath ostrzega, iż ich siły znajdują się na drodze X-Force. Grupa znalazła się między młotem a kowadłem, gdyż z drugiej strony nadlatuje pojazd mutów. Cannonball nie zamierza pozwolić aby znaleźli się na linii ognia, poleca więc Jessemu unieruchomić poduszkowiec. Grupę namierzają magistraci, lecz Meltdown broni ich swymi bombami, a Dani nowonabytą mocą pogrąża czołg w asfalcie. James skacze do przodu, lecz jeden z magistratów bierze go jako zakładnika, celując ze swej broni. Wówczas zostaje trafiony plazmowymi nożami. Pojawił się Pete Wisdom, były członek Excalibur. Uprzedza, iż siły Magneto są w drodze, a oni powinni jak najszybciej opuścić to miejsce. Sam przypomina mu, że ufają mu jedynie dlatego, iż Kitty Pryde ma o nim dobre zdanie. Wisdom stwierdza, iż ich związek się zakończył, dlatego poprosił o pomoc ich, a nie X-Men. Widom prowadzi ich przez ruiny Hammerbay do zniszczonego sklepu z osobliwościami, gdzie będą mogli się schronić. Tabby mimo ostrzeżeń Wisdoma sięga po dziwną szkatułkę, a gdy ją otwiera zalewa ją białe światło. Stwierdza, iż przez chwilę czuła się jakby była kimś innym. Widziała siebie jako matkę, odprawiającą w 1942 roku swego syna z wybrzeży Genoshy do RPA, w obawie przed niemiecką inwazją. Wisdom wyjaśnia, iż szkatułka pamięci przechowuje wspomnienia innych osób, które można przeżyć samemu, co spotkało przed chwilą Tabithę. Podobne Wisdom wysłał Samowi aby go zaintrygować i sprawił, iż Cannonball przypomniał sobie ucieczkę przed jakąś istotą, gdy miał 11 lat. Rozwiązanie tej zagadki oferuje Wisdom, oczywiście jeśli X-Force mu pomogą. Wisdom chwali się swą osobą, po czym wyjaśnia iż pragnie odzyskać procesor i dyski z satelity wystrzelonego w kosmos kilka lat wcześniej przez Black Air. Satelita spadł na wyspę na trzy dni przed przybyciem Magneto, a oni muszą go odzyskać nim Magneto zorientuje się co posiada i zacznie sprawdzać jakie dane zdobył satelita. Pojawia się Delphi, rodowita Genshanka, która pomaga Wisdomowi poruszać się po wyspie. Wyjaśnia Dani, iż tajemnica szkatułek przechodzi w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Sam pragie aby dokonali rekonesansu nim wyruszą na poszukiwanie satelity, lecz Delphi twierdzi iż przekaże im wszelkie dane topograficzne. W zamian prosi jedynie, aby podzielili się z nią wspomnieniami.


W Brazylii Sunspot wyraźnie nudzi się wiodąc życie próźniaka, wspominając nie tak dawne czasy spędzone z X-Force. Niespodziewanie dostrzega dwóch mężczyzn wprowadzających siłą jakąś kobietę do hoteleowej windy. Rusza jej na pomoc, a obaj mężczyźni gdy orientują się iż broń nie wystraszy Roberto, przemieniają się w dwa szkaradne stwory. Zamierzają zaatakować Susnpota, lecz porwana kobieta zmienia je w kamień. Jak się okazuje to Selene, która zamierza złożyć Roberto propozycję nie do odrzucenia.


Delphi wyciąga z głowy Tabby wspomnienia, o których istnieniu ta pragnęłaby zapomnieć, związane z okresem jej pobytu w Nowym Jorku i mieszkania na ulicy. W zamian członkowie grupy, przekazawszy swe wspomnienia, otrzymują fragmenty wiedzy innych, która może okazać się im przydatna. Jest to wiedza o Genoshy, jej zabudowie, wiedza taktyczna oraz militarna. Wisdom mówi, iż powinni już ruszać, bowiem muszą się włamać do Gencomu. Tymczasem w cytadeli Quicksilver rozmawia z Amelią Voight o motywach swego ojca. Gdy na ekranach dostrzega przekradających się X-Force, decyduje policzyć się z nimi samodzielnie. Grupa dotarła już do siedziby Gencomu, centrum nauki dawnej Genoshy. Przed budynkiem trwa walka między magistratami a mutami. Sam poleca Tabby trzymać się z dala od walki, bowiem posiada ona wiedzę o kodach wejściowych. X-Force przekradają się w stronę budynku, gdzie drogę zastępuje im Pietro. Poleca opuścić wyspę, nim dosięgnie ich gniew jego ojca. Sam prosi aby wziął do ręki szkatułkę, a gdy Quicksilvera ogarnia szok w kontakcie ze wspomnieniami, Cannonball oglusza go rzucając na ścianę. Przypomina, iż mają mało czasu, bowiem metabolizm Pietro sprawi iż szybko się zregeneruje. Wewnątrz Gencomu, miejsca gdzie genoinżynier dokonywał swych eksperymentów, Wisdom znajduje procesor, przypominający żywa tkankę, do którego zwraca się imieniem Archie. W chwili gdy go podnosi, wokół X-Force ożywają sylwetki. Co gorsza w stronę twierdzy zmierza Magneto.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #94

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.