Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #33

X-Force #33

X-Force #33

"Child's Play" - Third Move: "Rules Were Made to be Broken"

Postacie
Cytat

Bantam: "This is propably going to hurt a bit, isn't it?"
Warpath: "Only if you want it to, Danny Devito"

Streszczenie

Fitzroy powtarza, iż jeśli X-Force oddadzą mu Warpatha i Rictora nikomu nie stanie się krzywda. Po takim oświadczeniu cała grupa zgodnie atakuje napastnika. Zza jego pleców wypada ukryty dotąd Bantam, którego łapie Warpath. Usiłuje dowiedzieć się kim są napastnicy i jaki jest ich związek z Gideonem. Bantam nerwowo tłumaczy, że Fitzroy i Gideon mają jedynie taki sam kolor włosów i wyjaśnia Jamesowi iż jest temporalną kotwicą Fitzroya i jego namiarem na otwierane portale. Słysząc to Proudstar wzywa Cable'a i wyjaśnia mu iż wpadł właśnie na pomysł jak szybko zakończyć walkę. Wystarczy aby Bantam dał namiar Fitzroyowi, a ten otworzył portal, a następnie należy ich obu w niego wrzucić. Bantam informuje, iż aby tego dokonać Fitzroy musi użyć energii życiowej innych mutantów, lecz Dayspring wpadł już na inny pomysł. Postanawia, iż Bantam swym namiarem sprawi, iż Fitzroy otworzy portal do miejsca w kórym znajdują się Upstarts, z którymi X-Force się rozprawią. Wykrzykuje do Rica i Siryn aby zmodulowali swe fale wibracyjne, dzięki czemu udaje się wreszcie przebić pole ochronne za którym skrył się Fitzroy. Trevor wstaje oznajmiając iż nie jest bezbronny, zaś w jego stronę zmierza Cable, który zdążuł już pokryć swe metalowe ramię skórą. Fitzroy daje się złapać w tę pułapkę i chwyta Dayspringa za rękę, zamierzając wyssać zeń energię życiową. Kończy się to dlań źle, bowiem zaczyna się zwijac w agonii, gdyż nie mogąc wyssać energii z Cable'a jego moc zwróciła się przeciwko niemu i zaczął wysysać sam siebie. Obok otwiera się portal, w który Cable wrzuca Bantama i wykrzykuje do rodziny Guthrie iż ruszają do walki z Upstarts aby odbić Sama. Skacze w portal, a za nim rusza reszta X-Force. Na chwilę przed zamknieciem portalu Paige Guthrie wyrywa się matce i krzycząc, iż musi coś uczynić skacze w ślad za pozostałymi. Portal się zamyka.


Mistrz Gry spogląda na uwięzioną szóstkę członków New Mutants i Hellions, rozmyślając o nadchodzącym Astroviku. Wychodzi z planu astralnego stając przed Justice, który właśnie przybył. Vance oznajmia, iż reprezentuje Shinobiego i dostarczył mu Firestar. Mistrz Gry oświadcza, iż wie o planie Shinobiego, bowiem nic nie może się przed nim ukryć. Uprzedza Justice, iż jeśli zostanie ranny ucierpią także jego więźniowie i wskazuje mu umieszczonych w jego maszynerii jeńców, z którymi jest połączony swym umysłem.


Na Manhattanie New Warriors wdzierają się do apartamentu Graydona Creeda, oświadczając iż wiedzą że to on ich zaatakował. Creed kpi im w żywe oczy wiedząc, iż nie mają dowodów przeciwko niemu i oznajmiając iż popiera Upstarts całym sercem, bowiem mogą usunąć ze świata mutancią zarazę. Kymaera psuje jego dobry humor uświadamiając mu, iż ponieważ Vance infiltrował od dłuższego czasu Shawa, mają informacje o ich wzajemnej współpracy a także o tym, iż Creed należy do Upstarts. Gotowi są rozpowszechnić te informacje, co zaszkodzi jego dalszej politycznej karierze. Creed pyta o ich warunki, po czym przekazuje im lokalizację siedziby Mistrza Gry w Szwajcarii, gdzie w siedzibie Shinobiego trzymani są schwytani mutanci.


Shinobi ma problem, ponieważ nad jego wanną otwiera się portal, z którego wypada Bantam a za nim reszta X-Force. Shaw natychmiast zmienia gęstość molekularną swego ciała, przez co Siryn nie może go dotknąć. Shinobi chwyta Bantama, żądając odopwiedzi gdzie jest Fitzroy, lecz Cable i Domino namierzyli już jego sygnaturę energetyczną. Shaw wzdycha ciężko i wyjawia X-Force ilu mutantów dotychczas schwytali Upstarts, a także gdzie ich trzymają. Profesor na polecenie Cable'a otwiera ciąg teleportacyjny, w który Dayspring wrzuca najpierw Bantama aby sprawdzić czy Shinobi nie posyła ich w pułapkę. Shinobi cieszy się, iż działalność Upstarts dobiegnie wreszcie końca, bowiem miał jej już dość. Teraz zamierza odbudować Hellfire Club.


W Szwajcarii Karma uwalnia resztę schwytanych, bowiem okazuje się iż przez cały czas tak naprawdę kontrolowała Sienę Blazę, aby przedostać się do bazy Upstarts. Sam widząc Moonstar rzuca się na nią, żądając odpowiedzi czemu walczyła z nimi na Bermudach, lecz Karma przypomina iż są w rękach wroga. Czuje iż coś się zmieniło. Pojawia się Siena Blazem teraz kontrolowana przez Mistrza Gry, który oznajmia iż od poczatku wiedział co robi Karma. Ogłusza ich mocą Sieny, stwierdzając iż nadeszła chwila, gdy zmierzą się z tymi, którzy przybędą im na pomoc.

Autor: Baby Kumos

Galeria numeru

X-Force #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.