Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #66

X-Force #66

X-Force #66

"Tragic Kingdom"

Postacie
Cytat

Siryn: "You've already done plenty o' damage to James!"
Risque: "A little jealous Red?"

Streszczenie

Wackyworld na Florydzie, park rozrywki w stylu Disneyworld. Odpoczynek rodziców i dzieci zostaje zakłócony przez pojawienie się potwora. Ludzie rzucają się w panicznej ucieczce, zaś Gloria Munoz wie po kogo przybył. Caliban jest na jej tropie.


Risque rzuca się do ucieczki, zaś Caliban podąża jej śladem. Dziewczyna wbiega do jeżdzącej wokół parku po estakadzie kolejki i oddycha z ulgą gdy drzwi się zamykają a pociąg rusza. Nie może uwierzyć iż znów musi uciekać. Przypomina sobie iż po załatwieniu sprawy z Proudstarem opuściła Nowy Jork powracając na Florydę, lecz gdy tego ranka wracała z zakupów dostrzegła w swym motelu oczekujących na nią X-Force. Nie miała ochoty na odpowiadanie na pytania dotyczące zniknięcia Warpatha, więc udała się do Wackyworld, do którego zabierali ją kiedyś rodzice. Miała nadzieje, że uda się wmieszać jej w tłum.


Caliban skacze na kolejkę, a widząc go na szybie Risqe wdusza przycisk awaryjnego otwierania drzwi. Gdy pociąg hamuje dziewczyna skacze na filar estakady i zaczyna schodzić w dół. Widzi nadlatujących w jej stronę Sunspota i Siryn. Theressa nie zamierza puścić Glorii płazem zniknięcia Jamesa, stwierdzając że jeśli coś mu się stało drogo za to zapłaci. Gloria zeskakuje na dwóch strażników. Cała ochrona została postawiona w stan gotowości na wieść o grasujących w parku dla dzieci mutantach terrorystach. Gloria biegnie w stronę tunelu strachu, gdzie wciska się do wjeżdżającego w jego głąb samochodzika, pomimo iż siedzi w nim dwóch chłopców.


Na lotnisku JFK z Brazylii powraca właśnie Domino wlatująca do kraju na fałszywym paszporcie. Najwyraźniej coś jest jednak z nim nie tak, bowiem zostaje zatrzymana.


W tunelu strachu pojawia się Caliban, a pasażerowie są zachwyceni tym niezwykle realnym strachem. Risque używa telekinezy, wywracając na niego jedną z dekoracji, lecz Caliban wreszcie ją dopada. Żąda odpowiedzi na pytanie gdzie podział się Proudstar. Nagle łapie się za głowę i krzyczy z bólu. Korzystając z okazji Gloria wymyka się, lecz spoglądając na jego nieruchome ciało decyduje się zawrócić aby sprawdzić co mu się stało. W chwili gdy się nad nim pochyla trafia ją fala sejsmiczna Rictora. Pojawia się reszta X-Force. Są przekonani iż to Risque powaliła Calibana, lecz udaje się jej wyjaśnić co się stało. Roberto stwierdza iż powtórzyła się najwyraźniej sytuacja jaka miała miejsce przy pianinie. Przeprowadzone testy medyczne wykazały jednak że z Calibanem wszystko jest w porządku. Na razie należy odłożyć to jednak na bok, bowiem Terry żąda odpowiedzi gdzie podział się Proudstar. Risque kpi z niej i jej niezprecyzowanych uczuć w stosunku do Proudstara, lecz Siryn oświadcza iż wydusi z niej odpowiedź, gdzie podział się ich towarzysz.


Warpath budzi się w Detroit, na nieznanym mu złomowisku. Przypomina sobie, iż Risque go uśpiła, zastanawiając się jednocześnie czemu na ramieniu ma bandaż. Dostrzega potężnego mutanta imieniem Sledge, który spokojnie wyjaśnia iż kiedy spał przeprowadzono na nim testy i pobrano próbki krwi. Risque, Mimic i Blob byli mu winni przysługę i działali na jego zlecenie, bowiem pomógł im kontrolować ich moce. Mówi, iż sprowadził tu Proudstara, bowiem potrzebuje od niego przysługi. W zamian coś mu wyjawi. Pokazuje mu zdjęcie zrobione miesiąc temu, na którym widniej Michael Whitecloud, jeden z dawnych mieszkańców Camp Verde i przyjaciel brata Jamesa. Najwyraźniej nie tylko Proudstar przeżył masakrę wioski [New Mutants #99]. Sledge może wskazać mu miejsce pobytu Whiteclouda, aby mógł dowiedzieć się wreszcie co się wówczas wydarzyło.


Na lotnisku JFK pojawia się człowiek który zarządził zatrzymanie Domino. G.W.Bridge. Tymczasem X-Force przybyli do Detroit, lecz Proudstar zapewnia ich że wszystko jest w porządku. Nie zdradza nikomu, iż zawarł ze Sledge'm pewną umowę. Patrzy na Risque, która usiłuje się wytłumaczyć, mówiąc iż dzięki niej przez chwilę nie czuł się samotny, jak było to od chwili śmierci jego plemienia. Okazało się, iż jej uczucia są kłamstwem.


Bridge wyjaśnia Domino, iż nie aresztuje jej, bowiem znalazł się w dość niezręcznej sytuacji. Jeden z agentów SHIELD znalazł się w niebezpieczeństwie w skutek działań Bastiona i OZT. Dlatego SHIELD zamierza poprosić X-Force, których ściga o pomoc. Agentem tym jest Dani Moonstar.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.