Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #61

X-Force #61

X-Force #61

"Ask Me No More Question And I'll Tell You No More Lies"

Postacie
Cytat

Cable: "Show's over!"
Mojo: "Wait! It's not time for a commercial yet!"

Streszczenie

W Vermont całe rodziny oglądają pokazywany w telewizji show. Wewnątrz programu Shatterstar informuje Cable'a iż znaleźli się 100 lat w przyszłości, gdzie walczą z hordami Mojo, a jego przeznaczeniem jest zginąć tej nocy po tym jak zabije grubasa. Cable usiłuje go przekonać, iż znaleźli się jedynie w wirtualnej rzeczywistości, nie zaś w przyszłości w której zabije Mojo. To on ma zginąć tej nocy, aby przyszłość nie zaistniała. Shatty nie wierzy jednak, aby mógł zmienić przeznaczenie i prosi Dayspringa, aby przekazał X-Force jeśli tylko uda mu się wyjść cało z bitwy, iż nigdy nie odpłaci im za ich przyjaźń. Chwilę później dostrzega Mojo i rzuca się w jego stronę. Dochodzi do starcia, po którym Shatty pada na ziemię, a Mojo ginie. Na Ziemi ucieszony Mojo spogląda na ludzi którzy niczym warzywa wpatrują się w ekrany telewizorów, a ich energia życiowa stopniowa wyciągana jest z nich za pomocą przekaźników i trafia do Mojowersum.


X-Force oglądają ten sam program i widzą śmierć swojego przyjaciela. Longshot oznajmia iż nic nie można zrobić, ani wyciągnąć go z programu i jest on zgubiony. Wściekły Rictor niszczy ekran, lecz niespodziewanie pojawia się Spiral. Oznajmia, iż zamierza pomóc X-Force. Meltdown nie wierzy w jej chęci, lecz Spiral wyjaśnia iż Mojo wysysa z Ziemi coraz więcej energii co uczyni go niepokonanym, co z kolei nie leży w interesie Spiral. Potrzebuje pomocy Siryn i Longshota, aby ocalić ich przyjaciół. Wówczas przez ścianę wdzierają się Gog i Magog, lecz Spiral zaczyna się teleportować mówiąc iż powinni już ruszac w droge jeśli chcą ocalić Cable'a i Shatterstara. Longshot i Siryn skaczą za nią, zaś za nimi rzuca się Rictor. Portal zamyka się nim udaje mu się dobiec, a przed resztą X-Force stają Gog i Magog wzywając swą armię.


Tymczasem w telewizji Cable trzyma leżącego Shatterstara, który oznajmia iż żałuje tylko jednego. Nigdy nie dowie się czy jest żołnierzem, czy też Benjaminem Russelem. Wówczas pojawiają się Spiral, Longshot i Siryn. Widząc to na Ziemi Mojo dostaje szału, po czym traci sygnał.


Sygnał zanikł także w Mojowersum, gdzie X-Force walczą z przeważającymi siłami wroga. Tymczasem Spiral teleportuje grupę z teleizyjnej przyszłości do Instytutu Weissmana na Ziemi, także znajdującego sie w Vermont. Oznajmia, iż wszystko ma swój początke i koniec właśnie tutaj, a umierający Shatterstar zostanie ocalony w przeszłości. Siryn oznajmia, iż nicnie rozumie, nie ma pojęcia czy Mistrz Gry nie namieszał je w głowie w Instytucie. Przed drzwiami budynku staje dr Weissman, lecz Cable usypia ją telepatycznie, stwierdzając iż nie ma czasu na rozmowy. Grupa udaje się do łóżka nieprzytomnego mutanta Benjamina Russela, który znajduje się w śpiączce. Tutaj Longshot przenosi duszę umierającego Shatterstara do ciała które opuścił umysł Benjamina Russela. Cable żąda od Spiral odpowiedzi, skąd wiedziała iż tu znajduje się ktoś taki i dokąd ich sprowadzić. Ta wykręca się od odpowiedzi, a przebudzony Shatterstar wstaje z łóżka. Wówczas pojawia się wir Mojo wciągając Spiral do środka. Longshot wraz zpozostałymi rzuca się w jego kierunku. Wir pojawia się w mojowersum, gdzie Caliban słysząc głos Longshota aby przerwać sygnał niszczy telewizor. Wieże transmisyjne wybuchają. X-Force spoglądają na Spiral, która teleportuje ich na Ziemię.


Na wszytko spogląda z Instytutu Mistrz Gry śmiejąc się do rozpuku.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.