Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #77

X-Force #77

X-Force #77

"City of the Lost Children"

Postacie
Cytat

Meltdown: "Rev up the Mystery Machine"
Mirage: "I can hear you Tabitha"

Streszczenie

Dwójka dzieci siedzi w drewnianej szopie, a chłopiec uczy dziewczynkę pstrykać palcami. Nagle dziewczynka widzi jak z jego palców dobywa się światło, a wkrótce energia ogarnia całą dłoń. Przebudziła się w nim moc, lecz co by było gdyby nigdy nie zgasła? Tydzień później w Nowym Meksyku policjanic nakrywają ciało martwego chłopca, który został spalony. To kolejna ofiara i kolejny z zabitych dziwaków. Pojawiają się mężczyźni w czarnych garniturach oznajmiając iż reprezentują SHIELD. Przejmują dochodzenie.


X-Force siedzą w przydrożnym barze, a artykuł o martwym chłopcu zwraca uwagę Dani. Wynika z niego, iż w ciągu trzech lat to kolejne martwe dziecko w miasteczku w którym się znajdują. Z artykułu wynika, iż chłopiec spłonął. X-Force nie zauważają, iż obserwują ich klienci baru, zaś ich głośne zachowanie zwraca uwagę szeryfa, który podchodzi do stolika przy którym siedzą. Proponuje im aby opuścili miast, nim narobią sobie jakichś kłopotów. Grupa opuszcza bar, zaś Roberto idzie do toalety. Na zewnątrz pozostali wsiadają do samochodu, w którym oczekuje ich Siryn usiłująca odnaleźć miejsce gdzie są na mapie. Tymczasem w toalecie w której znajduje się Roberto pojawia się dwóch tubylców każąc mu się wynosić z ich ubikacji. Sunspot udaje się do samochodu, w którym Meltdown udaje się odczytac mapę. Okazuje się, iż nieopodal znajduje się strefa zamknięta. Zwraca to uwagę Mirage, która mówi iż martwy chłopiec został znaleziony nieopodal tej strefy. Oznajmia, iż powinni to sprawdzić. Samochód X-Force odjeżdża.


Dziewczynka imieniem Mary, która była ze zmarłym chłopcem zaczęła ostatnio słyszeć rzeczy, które mówią inni. Teraz słucha jak jej rodzice rozmawiają z lekarzem, który stwierdza iż dopadły ją te same objawy co pozostałych. Rodzice histerycznie krzyczą, iż na pewno nie jest taka jak inni i nie umrze. Słysząc to Mary ucieka. Wkrótce znajduje się na pustyni, gdzie znaleziony został jej wypalony przyjaciel. Widzi Warpatha, Siryn i Mirage badających ślady, Dani stwierdza, iż w tym miejscu chłopiec się spalił, zaś policja choć wie dużo więcej nie wiedzieć czemu milczy. Nagle James oznajmia, iż słyszy czyjś głos w swej głowie po czym nagle dosięga go atak psychiczny.


Tabitha i Roberto znajdują się w miejscowej bibliotece, gdzie z książek dowiadują się iż miasteczko w latach 60 XX stulecia, było rządową instalacją. Sunspot spogląda na znajdujące się w bibliotece dzieci i nagle dosięga go myśl, iż wszystkie są mutantami.


Na pustyni Mirage, Warpath i Siryn podnoszą się z piasku z bólem głowy. Usiłują przekonać osobę która krzyczy w ich głowach iż nie chcą zrobić jej krzywdy, lecz ona im nie dowierza. Wreszcie Terry lotem wyciąga Mary zza skały. Dziewczynka wykrzykuje spanikowana, iż oni zamierzają ją zabrać. Na pytanie kim są oni wskazuje grupę mężczyzn w ciemnych garniturach, którzy właśnie się pojawiają rozkazując Moonstar odsunąć się od dziewczynki. Ta ładuje strzałę, żądając wyjaśnień, a jeden z mężczyzn przypomina jej o powiązaniach z SHIELD. Wówczas MAry wykrzykuje telepatycznie aby dać jej spokój, a atak powala wszystkich obecnych. Po odzyskaniu przytomności agent spoglądając na X-Force stwierdza, iż powinni porozmawiać. W biurze szeryfa, którego wyprasza, agent przedstawia się jako Briggs. Wyjaśnia iż w miasteczku rodzą się dzieci obdarzone pewnymi mocami wskutek incydentu, jaki wydarzył się tu pokolenie temu. Muszą odnaleźć Mary dla jej dobra. Dani dopytuje się co to oznacza.


Tabitha i Roberto rozmawiają o odkrytej prawdzie. Rząd testował w miasteczku na ludziach promieniowanie atomowe, a skutkiem tego są dzieci. Dzieci które wypala własna moc. Tabby nie wie co powinna teraz uczynić, udaje się na plac zabaw gdzie widzi na huśtawce Mary. Siada obok niej i zaczyna rozmawiać o tym, jak to jest być mutantką i o niedawnej śmierci chłopca. Reszta X-Force obserwuje ich zza płotu, gdy pojawia się SHIELD. Agenci padają sparaliżowani telepatycznie wskutek użycia mocy przez Mary. Spogląda na Tabithę porozumiewawczo. Podbiega jej mama, choć MAry krwawi z nosa nic jej nie jest. Wie już jak to jest być mutantką i poradzi sobie z tym. X-Force opuszczają miasto.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.