Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #45

X-Force #45

X-Force #45

"Under One Roof"

Postacie
Cytat

Boomer: "Caliban fixed it so it can't be fixed"
Cable: "Don't be so sure"

Streszczenie

Boomer budzi się o świcie i rozespana udaje się do kuchni, gdzie robi płatki na mleku. Wracając dostrzega zdemolowane pomieszczenie kontrolne i wpada do sali ćwiczeń. Widzi jak Caliban wyżywa się na Creedzie okładając nim ziemię. Krzyczy aby przestał, na co Caliban oznajmia że nie zamierza darować życia zabójcy jego przyjaciół [Mutant Massacre Crossover], nawet jeśli Creed nie broni się teraz przed jego ciosami. Okłada go po twarzy, zaś Boomer usiłuje fajerwekami przebić szybę i przedostać się z pomieszczenia kontrolnego do sali ćwiczeń. Nie ma takiej pomocy, podobnie jak Cable, który się właśnie pojawił. Dayspring oznajmia, iż nawet jeśli powstrzymają Calibana, nic nie stanie mu na przeszkodzie, aby nie powrócił tu kolejnej nocy. Dayspring ma inny pomysł. Pomimo słów Boomer, iż pomieszczenie kontrolne zostało do tego stopnia uszkodzone przez Calibana iż nie uda się go naprawić, Dayspring uruchamia urządzenia. Wokół Calibana okładającego Sabretootha zaczyna zmieniać się sceneria. Po chwili znajdują się w tunelach Morloków, a ogłupiały Caliban powstrzymuje zadawanie ciosów. Po chwili słyszy w swej głowie głos Cable, który przypomina mu co wydarzyło się w tunelach. Caliban doskonale pamięta, iż Sabretooth był jednym z Marauders, którzy dokonali masakry w tunelach. Cable prosi, aby Caliban spojrzał w jego oczy i zwraca mu uwagę, iż gdy w tunelach odbywała się Masakra, Caliban był bezbronny. Dopiero później Apocalypse zmienił go w siłacza, którym jest teraz [X-Factor #49]. Inna zmiana odebrała Creedowi możliwość walki. Cable pyta czy pokonanie takiego Creeda będzie wymierzeniem sprawiedliwości. Caliban zastanawia się, po czym puszcza Sabretootha. Przeprasza Cable'a za to co ucznił, mając nadzieję, iż Dayspring nie wyrzuci go z drużyny. Cable każe posprzątać mu bałagan jakiego narobił, zakazując atakować Sabretootha do czasu, aż przestanie on być bezbronny. Boomer nakazuje zaś przestać przynosić Creedowi mleko każdej nocy.


O poranku Cable i Xavier obserwują latającego od kilku godzin po niebie Sunspota. Xaviera niepokoi nowa moc Bobby'ego, lecz Cable zapewnia iż ma wszystko pod kontrolą. Nieopodal Warpath ćwiczy walkę z Calibanem, który nie rozumie czemu obrywa po głowie. James cierpliwie tłumaczy mu, iż musi ćwiczyć z nim bowiem ranny Shatterstar [Cable #22] znajduje się w ambulatorium. Próbuje zwerbować Calibana, aby razem wyślizgnęli się i używając zdolności Calibana odnaleźli Siryn, lecz Caliban odmawia stwierdzając że ma już wystarczająco duże kłopoty z Cable'm. Xavier i Cable spoglądają na nich i rozmawiają chwilę o telepatii Dayspringa. Profesor uprzedza go aby był ostrożny, bowiem nie ma dużej wprawy i może się okazać to dlań niebezpieczne.


W ambulatorium Beast opiekuje się rannym Shatterstarem, który pragnie natychmiast wstać z łóżka twierdząc iż czuje się zdrowy. Cable pyta o zdanie Mc Coya, który oznajmia iż woli przeprowadzić jeszcze kilka testów. Fizjologia Shatty'ego przypomina mu Longshota i dla pewności woli przeprowadzić kilka badań. Boomer oznajmia, iż także jest chora, bowiem swym katarem moglaby zarazić całą drużynę. Dlatego woli nie udawać się z nimi na misję. Cable oznajmia, że nie wierzy jej wyjasnieniom, lecz je przyjmuje i życzy udanego spotkania z Samem. Tabitha patrzy na starujący pojazd X-Force, po czym udaje się do Sama. Ten został jednak już wezwany przez Storm do klubu na Manhattanie, gdzie grupa nazwana Gene Nation dokonała masakry [Uncanny X-Men #323].


X-Force docierają na Syberię, a jak wyjasnia Cable drużynie znajduje się tu stacja nasłuchowa która zamilkła godzinę temu i wraz z Xavierem chcieliby wiedzieć dlaczego. Na horyzoncie dostrzegają dym, a w miejscu gdzie znajdowała się stacja krater. Caliban oznajmia, iż wyczuwa że był tu ktoś dziwny, kto jednocześnie jest i nie jest mutantem. X-Force lądują i zaczynają szukać rannych, a gdy znajdują jednego z nich, szepce on iż ufał Xavierowi i oto co się zdarzyło. Wówczas pojawia się Mimic, wykrzykując iż pragnął jedynie spokoju.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.