Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #22

X-Force #22

X-Force #22

"Ordnance Weighed In Blood"

Postacie
Cytat

Lila Cheney: "You think they might have some problems?"
Feral: "Hey, they took Boomer with'em, didn't they?"

Streszczenie

Odłamki Graymalkin wchodzą w atmosferę ziemską zajmując się wskutek tarcia ogniem. Pomiędzy nimi leci prom SHIELD na pokłądze którego są Fury i jego oddział, War Machine oraz część X-Force. Teleportowała ich tutaj drogą via galaktykę Skrulli Lila. Bridge wymierza broń w X-Force oznajmiając iż są aresztowani. Fury gratuluje Bridge'owi tego ruchu, bowiem Lila teleportuje X-Force w nieznane. Iron Man oświadcza, że Graymalkin zniknęła z jego sensorów co oznacza iż uległa destrukcji, bądź jest na powrót zamaskowana. Fury stwierdza, że jedynym pożytkiem płynącym z całego tego zamieszania jest fakt, iż X-Force nie weszło w posiadanie należącego do Cable'a sprzętu, bowiem wtedy mogliby narobić znacznie więcej kłopotów.


W ziemską atmosferę wchodzi właśnie kapsuła z Sunspotem i Cannonballem na pokładzie. Profesor oznajmia, iż w chwili gdy wylądują utracą z nim kontakt na zawsze. Jego egzystencja miała w tej linii czasowej zapobiec wpadnięciu w niepowołane ręce sprzętu Dayspringa i zadanie to zostało spełnione. W chwili eksplozji Graymalkin Profesor umieścił ich obu w kapsule, zaś szczątki zamaskował. Jego program zostanie rozproszony wśród nich.


Na wybrzeżu Oregonu do skały przykuci zostali Siryn, Warpath i Boomer a przypływ nieubłagaie się podnosi powoli ich zalewając. Saul spogląda na nich wygłaszając pogardliwe komentarze, szybko zaś pojawia się Gideon. Oznajmia iż będą umierać powoli.


W Camp Verde z portalu Lili Cheney wypadają X-Force. Cieszą się że udało im się przeżyć i udają się do komputera, aby poszukać śladów Roberto i Sama. Ze zdziwieniem stwierdzają iż Warpath, Siryn i Boomer nie powrócili jeszcze z zakupów. Feral nie udaje się wyczuć żadnego śladu ich obecności. Shatterstar spoglądający na radar alarmuje pozostałych iż coś zmierza w ich stronę lotem wprost z orbity. Ruszają w tamtą stronę gotowi do odparcia ataku. Po chwili ziemi dotyka kapsuła, w której znajdują się Roberto i Sam. Zebranych żegna gasnący głos Profesora. Sam stwierdza, iż nie pozwoli mu tak po prostu odejść i odłącza od kapsuły część komputera. Wraz z Lilą podłączają go do urządzeń X-Force. Nie pomaga to jednak a Profesor żegnając się oznajmia iż pozostawia X-Force spadek po Cable'u. Sam krzyczy iż utracili statek znowu. Po chwili ziemi w Camp Verde dotyka pożegnalny dar Profesora. Jest tam zbrojownia Graymalkin, hangar i inne części stacji.


W Departamencie K korytarze przemierzają generał Clarke i Val Cooper. Docierają do archiwum i tam dezaktywuje się osłona holograficzna. Okazuje się, iż pod tymi postaciami ukryli się Domino i Grizzly. Podłączają się do komputerowego archiwum Departamentu K do którego włamuje się monitorujący ich postępy Hammer. Okazuje się iż zebrano informacje o Cable'u w dość znacznej ilości. Domino nakazuje Hammerowi je skopiować, lecz sama widzi że znalazła się po uszy w kłopotach. Pojawiają się bowiem Weapon PRIME.


Vanessa i Christina idą ulicą, gdy napada na nich Deadpool, któremu udało się dopaść Copycat. Zamierza odpłacić jej za zdradę. Vanessa okazuje się jednak szybsza i zręcznym kopnięciem wywraca Deadpoola, blokując jego atak. Obie kobiety rzucają się do ucieczki. Wówczas jedna z nich zostaje postrzelona. Pojawia się uzbrojony po zęby mężczyzna, którego Wade nazywa imieniem Sluggo. Oświadcza mu, że choć nie widział go całe lata, to jeśli przypadkiem zastrzelił Vanessę może już uważać się za martwego.


W Camp Verde X-Force oglądają ze zdumieniem bogactwo otrzymanego sprzętu. W chwili obecnej dysponują nawet czołgiem. Lila podchodzi do Sama żegnając się z nim bowiem znowu wyrusza w szeroką galaktykę. Pożegnanie przerywa wzywająca Sama Roberto. Ekran komunikacyjny jarzy się wizerunkiem Saula i Gideona. Oznajmiają oni Samowi, iż jego kod genetyczny zawiera coś czego potrzebują Najwyżsi Lordowie. Żądają od Sama aby oddał się w ich ręce inaczej Siryn, Warpath i Boomer zginą.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.