Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #29

X-Force #29

X-Force #29

"Toy Soldiers"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Don't tell me you an' Rictor been playing video games again?"
Profesor: "From time to time"

Streszczenie

Na ekranach komputerów Arcade obserwuje swój następny cel: Shatterstara. Znajduje się on właśnie w Phoenix, gdzie wraz z Rictorem przybył z Camp Verde aby uzupełnić zapasy. Zamierza pozostać w mieście, chce bowiem bliżej poznać kulturę i ludzi wśród których przebywa od czasu ucieczki z Mojowersum. Rictor prosi go przed odjazdem aby uważał, bowiem po ostatnich wydarzeniach zrobił się nieco nerwowy. Gdy odjeżdża Arcade każe Ms Locke skontaktować się z ich klietem i poinformować go, iż oba cele gotowe są do zdjęcia. Nadeszła pora aby to uczynić.


Profesor przygotowuje do drogi pojazd X-Force, a Sam czeka na spóźniającą się Tabithę. Oboje wybierają się do domu Guthrie w Kentucky, a Sama przeraża jedynie ilość bagażu jaki wzięła ze sobą Boomer. Ucina jego komentarze mówiąc, iż nie musi z nim wcale jechać, może zostać i nadal jak przez ostatnie 3 tygodnie szukać zaginionego Bobby'ego. Pojawia się Cable pomagając nieść bagaże, stwierdzając iż wakacje dobrze zrobią członkom X-Force, zwłaszcza że w ostatnim czasie ich działalności byli ścigani przez prawo, uwięzieni w rezydencji, zaś ponieważ MLF reaktywowało swą działalność muszą być gotowi na wszystko. Cable usiłuje go pocieszyć, mówiąc że rozumie ile znaczyła dla niego jako dla oryginalnego członka New Mutants śmierć Ilyany i zniknięcie Roberto. Obiecuje, że nie przestaną go szukać, ani też miejsca w które wyteleportowała go wraz z MLF Locus. Sam i Tabitha odlatują, zaś Cable udaje się do Tempo, pytając kiedy zdejmie wreszcie swój kostium i czy zdecydowała co uczynić dalej. Tempo irytuje się, że decyzja ta nie jest taka prosta.


W pobliskim bunkrze Theressa upija się po raz kolejny oglądając zapis is ostatniego starcia z MLF. Dochodzi do wniosku, iż gdyby nie dała się wyeliminować Moonstar, Roberto by nie zniknął. Warpath usiłuje przekonać ją że to nie jej wina, Siryn zaczyna jednak krzyczeć, aby przestał być dla niej miły, bowiem nie można lubić kogoś, kto nienawidzi sam siebie. Gdy wychodzi do Warpatha podchodzi Cable, słysząc iż rada którą mu dał, aby powiedział Theressie iż ma problem z alkoholem była złym pomysłem. Cable wzdycha, mając wrażenie że X-Force zaczyna się rozpadać. Poleca Profesorowi otworzyć kanał łączności i po chwili kontaktuje się z Domino.


Shatterstar budzi się i odruchowo ogłusza stojącego nad nim mężczyznę odbierając mu broń. Gratuluje mu głos Arcade'a, witający go jednocześnie w Murderworld. Pokazuje mu rodzinę niewinnych ludzi schwytanych wraz z nim, informując iż zginie jeśli nie dostosuje się do zasad panujących w Murderworld i nie zacznie wykonywac jego poleceń. Po chwili pojawiają się żołnierze z Imperium Mojo. Pozbawiony swej broni Shatterstar rzuca się w stronę jeńców, którzy przywiązani są do słupów. Zamierza ich uratować, nim walka przerodzi się w śmiertelny bój. Wojownicy zaczynają za nim strzelać, a Shatty zostaje trafiony ostrzami, lecz udaje mu się ocalić ludzi. Wyciąga ostrza z ramienia i z ich pomocą atakuje przeciwników. Dopada jednego z nich i wbija mu je w kark, jednocześnie odbierając broń. Strzela z niej do pozostałych dwóch napastników, jednocześnie wskakując na galerię nad nimi. Stamtąd atakuje ich i powoduje wybuch. Jednocześnie widzi jak ostatni z wojowników wziął za zakładników dwójkę dzieci, żądając aby się poddał. Wie że Shatty to uczyni, bowiem będzie obawiał się o ich życie. Ten jednak strzela do niego oznajmiając iż teraz walczy o to, w co wierzy.


Arcade wypuszcza rodzinkę, zaś Shatterstarowi w zamian za to nakazuje przebrać się w kostium w którym po raz pierwszy przybył na ziemię. Arcade wyjaśnia iż został wynajęty przez Majordomo, który postanowił pozbyć się wreszcie uciekiniera i ostatniego rebelianta z Kadry Przymierza. Lecz Arcade postanowił upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Pojawia się spotkany ostatnio przez X-Force Adam X zwany X-Treme [X-Force Annual #2] i atakuje Shatterstara zamierzając zabić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.