Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #118

X-Force #118

X-Force #118

"And Then There Were Six"

Postacie
Cytat

Vivisector: "Excuse me. We're going into a hostile country on the word of a character who sells information. Isn't that a little ... incautious?"
Coach: "Myles, it's probably suicidally incautious. But you don't give a damn about that because you're X-Force."

Streszczenie

Reporterzy stojący przed domem Orphana usłyszeli wystrzał dochodzący z budynku. W środku Edie próbuje wyrwać pistolet Guyowi. Zarzuca mu, że chciał ją zabić, ale Orphan twierdzi najpierw, że po prostu czyścił rewolwer, a później mówi, że używa go do ochrony przed prześladującym go fanem. U-Go Girl przedstawia powód swej wizyty - chce go przekonać do rezygnacji z funkcji lidera X-Force. Oferuje mu pieniądze i załatwienie nowej tożsamości, jednak Guy nie chce udawać kogoś innego przez resztę życia. Edie jest tym zdenerwowana i teleportuje siebie i Orphana nad miasto. Guy ostrzega ją, że nie potrafi latać, ale U-Go Girl nie zwraca na to uwagi i podczas spadania tłumaczy mu, że przystąpienie do X-Force oznacza rezygnację z poprzedniego życia. Gdy oboje zbliżają się do ziemi, Edie zaczyna zasypiać, wyczerpana teleportacjami.


W tym samym czasie reszta nowych rekrutów X-Force żegna się ze swoimi bliskimi. Ojciec Vivisectora jest zbyt zajęty, żeby pożegnać się z nim osobiście, co Myles przyjmuje ze smutkiem. Phat tłumaczy rodzicom, dlaczego informacje, które otrzymała prasa, o pochodzeniu z patologicznej rodziny były zmyślone - jego agent twierdził, że tak będzie dla niego lepiej. Saint Anna modli się w kościele. Bloke i jego chłopak całują się na pożegnanie.


Tuż przed zaśnięciem Edie teleportuje siebie i Guya do domu. Orphan przyznaje, że gdyby nie pojawiła się u niego, odebrałby sobie życie strzałem z rewolweru, ale śpiąca już U-Go Girl nie słyszy tych słów.


Jakiś czas później, Coach podaje grupie ostatnie informacje na temat czekającej ich misji. Mają spotkać się z lokalnym informatorem Diego Ardillesem, od którego kupią informację o miejscu przetrzymywania Paco. Myles ma wątpliwości, co do uczciwości Diega, które podziela Coach, podkreślając czekające ich niebezpieczeństwa. Edie z uśmiechem mówi Guyowi, że jeśli śmiertelność członków grupy będzie dalej tak wysoka, to już niedługo będzie mogła zająć jego miejsce.


U-Go Girl teleportuje zespół do Bastrony. Trafiają do miasta, w którym akurat trwa festiwal uliczny. Podczas gdy zmęczonej Edie pomaga Saint Anna, Vivisector podziwia miejscową kulturę. Phata bardziej interesują tańczące kobiety, a Bloke'a mężczyźni, co Phat przyjmuje z niesmakiem. Orphan postanawia samemu poszukać informatora, każąc reszcie zespołu czekać na swój powrót. Superzmysły Guya pozwalają mu odkryć się, że Diego chciał wciągnąć ich w pułapkę. Dom zostaje ostrzelany, a po chwili wbiega do niego grupa żołnierzy. Okrążonemu Guyowi pomaga Anarchist i reszta zespołu, szybko zabijając żołnierzy. Okazuje się, że zlekceważyli rozkaz Guya na polecenie Edie. Orphan nie okazuje jej wdzięczności, ale w myślach dodaje, że to już drugi raz ocaliła mu życie. Grupa rozpoczyna poszukiwania Diego, od którego potrzebują informacji. Bloke zauważa go na ulicy, ale w tym samym momencie nadlatują helikoptery wojskowe. Tike próbuje je zestrzelić, ale Guy przeszkadza mu w tym, twierdząc, że na ulicy jest zbyt wielu niewinnych ludzi. Gdy helikoptery zaczynają strzelać, Bloke zasłania Diega własnym ciałem.


Edie teleportuje grupę i Diega za miasto. Saint Anna próbuje pomóc Bloke'owi, ale jest już za późno. Bloke żegna się z X-Force i umiera. Edie obwinia za jego śmierć Guya, który rozpłakał się. Zdenerwowany Phat zaczyna dusić Diega, ale Orphan powstrzymuje go. Część zespołu chce zabić Diega, ale Orphan decyduje, że najpierw uratują Paco, a później ustalą, co zrobić z nieuczciwym informatorem. Przed teleportowaniem się do bazy, Orphan decyduje, że nie mogą zostawić ciała Bloke'a i każe Anarchistowi zdezintegrować je.


X-Force pojawiają się w pilnie strzeżonej bazie i atakują strażników. Przebijają się do sali, w której leży Paco, podłączony do skomplikowanej maszyny. Phat ratuje go przed spadającym sufitem, ale traci przytomność. Orphan dociera do leżącego dziecka i ma zamiar odłączyć go od maszyny, ale jeden z naukowców ostrzega go, że jeśli wyciągnie wtyczki w nieprawidłowej kolejności chłopak zginie. Guy nie zdążył poznać prawidłowej kolejności, ponieważ doktor ginie od zabłąkanej kuli. Stojąc nad dzieckiem, musi zdecydować, co robić. Edie pospiesza go, zwracając uwagę na to, że cały czas przybywa żołnierzy.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Force #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.