Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #86

X-Force #86

X-Force #86

"Experimental Living"

Postacie
Cytat

Briggs: "You'll get nothing of me"
Domino: "You know there's a fine line between interrogation and torture"

Streszczenie

X-Force powracają do miasteczka zamieszkiwanego przez dzieci-mutantów, które odwiedzili nie tak dawno [X-Force #77]. Dziwi ich cisza panująca na ulicach. Nagle z dachu skacze na nich płonąca istota, wykrzykując iż to oni jej to zrobili. Dopada Warpatha, a X-Force przygotowują się do odparcia ataku. Cannonball powstrzymuje Meltdown zamierzającą rzucić swe bomby, mówiąc iż może zranić Jamesa. Warpathowi udaje się odrzucić płonącą istotę na ziemię. X-Force stają nad leżącym, orientując się iż jest nim najwyżej 13-letni chłopak. Domino bada puls i stwierdza, iż jest on martwy. James martwieje z przerażenia sądząc, iż to on go zabił, lecz Domino wyprowadza go z błędu. Oznajmia, iż wypaliła go jego własna oc, tak jak i inne dzieci w miasteczku. Miasteczku, w którym rodzące się od dekady dzieci stały się częścią eugenicznego eksperymentu Instytutu Aguilar. Susnpot i Mirage stwierdzają, że ostatnim razem spotkali tutaj SHIELD, więc albo zostali okłamani, albo SHIELD także bierze udział w eksperymencie, którego częścią była także Izmailowa, przemieniona w gryfa [X-Force #82]. Domino mówi iż według jej informacji biotechniczna kompania Aguilar powiązana jest z rządem siecią wielu kontraktów. Dopiero teraz okazało się, iż zainteresowai są mutantami. Z miasteczka zniknęli wszystkie dzieci a także dorośli, X-Force postanawiają ich odnaleźć.


Grupa zaczyna penetrować miasteczko, a Jesse stara się wyciągnąć z Sama czy trudno mu odnaleźć się na nowo w drużynie, którą jak słyszał kiedyś dowodził. Sam zaprzecza, a Jesse nie dowierza, zaś po chwili znajdują ciało w lodowni. Najwyraźniej jeden z mieszkańców ukrył się tutaj z jakiegoś powodu. Pozostali członkowie grupy docierają do restauracji, z której słychać dobiegającą muzykę. Wewnątrz widzą Mary, dziewczynkę którą spotkali ostatnio, w towarzystwie istoty przypominającej Bena Grimma. Siryn wchodzi do środka udając kelnerkę, a gdy zwraca uwagę stwora zwanego Zek, Tabby wślizguje się do środka. Na jej widok Mary rozpromienia się. Mówi, iż ona i Zek są jedynymi którzy nie zachrowali tak jak pozostali. Tymczasem reszta grupy odnajduje miejsce w którym znajdowało się centrum obserwacji. Całe miasteczko naszpikowano kamerami, które szpiegowały dzieci. Korzystając z okazji Roberto usiłuje dowiedzieć się czy jego związek z Tabithą przeszkadza Samowi, lecz rozmowę przerywa Domino. W restauracji Mary wyjaśnia, iż w zeszłym tygodniu nad miasteczkiem pojawiły się helikoptery, a odziani w czarne garnitury mężczyźni zaczęli pakować do nich mieszkańców miasteczka, dzieląc ich na grupy. X-Force wychodzą z knajpy, gdyż jak się okazuje agenci SHIELD powrócili. Agnet Briggs poleca X-Force wydać Mary i Zaka, lecz Dani odmawia. Stwierdza, iż gdyby zadzwoniła do G.W.Bridge'a, z pewnością zdziwiłby się słysząc iż Briggs jest agnetem SHIELD. Briggs poleca wyeliminować X-Force. Agenci otwierają ogień, a Siryn odpowiada krzykiem. Mężczyźni padają wraz z odłamkami pękających szyb. Dani pochyla się nad trafionym Zakiem, używając swej mocy w niedokońca pojęty dla siebie sposób, lecząc jego rany. Briggs prosi o wsparcie, lecz Domino staje nad nim żądając wyjaśnień. Briggs nie zamierza tego uczynić, lecz Mary odczytuje w jego umyśle nazwę Fundacji Damoklesa. Nazwa brzmi znajomo dla X-Force, a grupa orientuje się iż ostatnio kilkakrotnie zetknęła się z jej przedstawicielami, począwszy od OZT na starciu z Reignfirem kończąc.


Nadjeżdża limuzyna, z której wysiada istota imieniem Odysseus Indigo. Pragnie porozmawiać. X-Force szybko się orientują, iż spotkany ostatnio Ulisses i Devianci mają jakiś związek z Fundacją Damoklesa. Jak wyjaśnia Odysseus Ulisses to jego brat który zdradził, zaś Aguilar to jedynie jedna z odrośli Damoklesa. Mary usiłuje uciszyć Odysseusa, lecz pada na ziemię, bowiem jak wyjaśnia przybysz posiada zdolność kierowania zdolności mutantów przeciwko nim. Jego następną ofiarą jest Tabitha, która obrzuca go bombami i pada sama przez nie trafiona. Odysseus pragnie rozmowy, zaś Domino oznajmia iż to co zrobili Gryaznowej czyni rzecz sprawą osobistą. Warpath orientuje się iż w Kentucky walczyli z Mieczem... Damoklesa. Odysseus wyjaśnia, iż Fundacja pojawiła się w miasteczku, po tym jak zostało ono dotknięte licznymi mutacjami spowodowanymi próbami z bronią jądrową. Fundacja zmaierzała pomóc dzieciom i wyleczyć je jako pierwsze pokolenie dewiantów, lecz dzieci zaczęły umierać, przeładowane swą mocą. Damokles bezskutecznie poszukiwał leku, do czasu aż pojawiła się Mary. Dlatego tak ważne jest aby trafiła w ich ręce, bowiem jako jedyna nie zginęła trawiona przez własną moc. Może być kluczem do ocalenia pozostałych, którzy oczekiją wraz z dorosłymi w laboratoriach Damoklesa. Indigo oferuje X-Force aby dołączyli do niego, grupa jednak jednomyślnie odmawia. Odysseus odjeżdża pozostawiając w ich rękach Zaka i Mary, lecz X-Force wiedzą iż nie był to typ osoby, której mówi się nie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.