Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #14

X-Force #14

X-Force #14

"Payback!"

Postacie
Cytat

S.H.I.E.L.D.: "X-Force do not resist, you are under arrest!"
Warpath: "Us not resist? He's got to be kidding!"

Streszczenie

W górach po wybuchu wytwarza się potężny wodospad, zmiatając ze sobą szczątki i odłamki. Wraz z nimi spada Cable trzymający Vanessę, który w ostatniej chwili łapie się gałęzi. Wspina się po niej i po skałach na kawałek płaskiego terenu, gdzie kładzie Vanessę i przysięga Tolliverowi śmierć, za spowodowane zniszczenia a przede wszystkim za zabicie jego grupy. Sam Cable wygląda okropnie, bowiem w wybuchu stracił większość skóry i przypomina robota.


Dopiero w kilkanaście minut później, kilka mil dalej X-Force zmarchwystają. Po eksplozji Boom Boom wychodzą z wnętrza góry, niegdyś będącej ich bazą, wynosząc ze sobą Kane'a i Bridge'a. Rictor jest nieprzytomny, zaś Grizzly i Tygerstrike zaginęli. Kane nie zamierza przepuścić okazji i wyciąga pistolet oznajmiając X-Force iż są aresztowani. Siryn radzi mu aby się nie wygłupiał, lecz Kane stwierdza że mutanci odpowiedzą za zbrodnie swego przywódcy. Warpath zapytuje w jaki sposób cyborg zamierza ich aresztować, lecz okazuje się że własnie przybyły posiłki. Pojazdy powietrzne SHIELD otaczają wianuszkiem zgromadzonych.


Przyległy teren patrolują helikoptery SHIELD, lecz na skanerach nie ma śladu Cable'a. Informację tę słyszy Crule czający się przy wodospadzie i stwierdza, że połowa jego misji została już zrealizowana. Teraz pozostaje mu jedynie dopaść Samuela Guthrie.


Vanessa budzi się, a wściekły Cable obwinia ją o to co się wydarzyło. Po chwili przesyła oboje do Graymalkin, jego tajnej bazy. Tam Profesor naświetla mu sytuację, mówiąc iż nie może niestety przesłać tu pozostałych, bowiem nie pozwalają na to zakłócenia elektromagnetyczne. Vanessa wykrzykuje że potrzebują ich pomocy, słysząc iż zostali otoczeni przez SHIELD, lecz Cable stwierdza iż poradzą sobie bowiem zostali dobrze przygotowani. Jego celem jest teraz Tolliver. Wraz z Vanessą wsiada do uzbrojonego po zęby pojazdu latającego, który opuszcza Graymalkin.


X-Force przypuszczają zmasowany atak na SHIELD. Siryn, Cannonball i Boom Boom atakują dzięki swej mocy ich pojazdy, zaś Feral, Warpath i Shatterstar ludzi. Widząc to Kane zamierza otworzyć ogień, lecz niespodziewanie jego broń niszczy Rictor. Oznajmia, iż dołączył do Weapon Prime tylko po to, aby schwytać Cable'a, nie pozwoli jednak zabić swych przyjaciół. Warpath wita go wśród nich i prosi o pomoc. X-Force skupiają swój atak na jedynym z pojazdów. Siryn swym krzykiem sprawia, że członkowie załogi zatykają uszy, dzięki czemu ogłuszają ich Sam i Feral. Opanowują statek i postanawiają posadzić go na szczycie góry, aby pozbyć się pasażerów. Sam przekazuje przez ekran na zewnątrz pojazdu informację o zwycięstwie. Shatterstar i Warpath odbierają pokonanym broń, zaś Boom Boom cieszy się że Ric im pomógł. Postanawia zawiadomić SHIELD, że ich drugi oddział desantowy zawiódł, aby przysłali pomoc medyczną. Kane ostrzega, iż nie uciekną sprawiedliwości, zwłaszcza gdy Cable wyteleportował w nieznane cały sprzęt. Sam informuje go, że statkiem SHIELD, który właśnie pożyczają. Rictor postanawia udać się wraz z nimi, niepomny na ostrzeżenia Kane'a iż wkracza na drogę terroryzmu. Oznajmia iż zawsze był częścią tej grupy, a teraz gdy nie ma już w niej Cable'a może do niej na powrót dołączyć.


W Nowym Meksyku naukowcy stwierdzają, iż Da Costa nie będzie w stanie zaabsorbować więcej energii i postanawiają przejść do fazy drugiej. Jeden z nich informuje o tym Gideona, słuchając jak chłopak krzyczy.


X-Force na kamienistej wysepce w Nowej Funlandii zastanawiają się co dalej uczynić. Shatterstar uważa, iż uciekli a Sam nie ma pojęcia gdzie mogliby się dalej ukryć. Nie jest dla nich wyjściem rezydencja Xaviera, a wyspa Muir już nie istnieje. Po za tym SHIELD własnie tam zacznie ich poszukiwać. Warpath proponuje jego rezerwat, który po śmierci jego plemienia jest opuszczony. Tam mogliby się ukryć i zastanowić nad zaistniałą suytuacją. W tej samej chwili atakuje ich Crule, który najwyraźniej ukrył się na dachu pojazdu. Jednym kopnięciem powala Warpatha i chwytając Sama, oznajmia iż za chwilę dowie się że nawet nieśmiertelny External i najwyższy Lord może umrzeć.


Vanessa prowadzi Cable'a na Sycylię, gdzie wkradają się do jednej z dwóch kryjówek Tollivera. Cable wysadza kratę i eleminując jednego z ludzi Tollivera wdziera się do środka. Tam zamiera. Widzi bowiem przykutą do ściany Domino. Vanessa blednie mówiąc iż myślała, że Tolliver zabił tamtą drugą. Nagle pojawia się Deadpool wbijając jej nóż.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.