Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #28

X-Force #28

X-Force #28

"The Axe Falls"

Postacie
Cytat

Cable: "This is no good"
Reigfire: "You won't escape alive Cable!"

Streszczenie

Mroczna postać Reignfire'a staje nad Cable'm, który zaczyna się otrząsać z porażenia energią jakie mu zafundowano. Reignfire wyjaśnia Dayspringowi, iż jest przyszłością i nadchodzącą burzą, która zmiecie ludzkość. Cable uznaje iż wysłuchał już wystarczająco dużo i wyciąga karabin, a po chwili celny strzał odrzuca jego przeciwnika daleko do tyłu. Reignfire upada tuż przed Gyrichem, którego Feral wypuściła właśnie z celi. Reignfore podnosi się, lecz nim ma szansę uderzyć Cable atakuje zadając mu silny cios. Feral zgodnie z jego poleceniem ewakuuje Gyricha z katakumb, oznajmiając mu przy okazji iż być może X-Force niczym nie różnią się od MLFu, skoro Gyrich uznaje ich metody działania za identyczne.


Shatterstar stoi z mieczem nad Reaperem, podczas gdy Wildside zamierza przeciąć szyję Siryn. Widząc to po chwili wahania Shatty wbija swą broń w ziemię i odstępuje do tyłu. Wildside chwyta miecz kierując go w stronę Reapera , a wówczas z ostrza tryska energia uderzając w mutanta. Zszokowanemu Wildside'owi Shatterstar wyjasnia iż posiada mutacyjną moc rezonowania fal wibracyjnych poprzez ostrza swych mieczy, po czym atakuje członka MLF nim ten ma szansę podjąć jakieś działania. Po chwili przez sufit spada Forearm, którego pokonał właśnie Warpath. Trójka członków MLF została wyeliminowana.


Sunspot trzyma w ramionach Cable'a i spogląda zszokowany na Moonstar, do której dołącza Locus. Boomer żąda aby Dani zdjęła maskę, bowiem dopiero wówczas uwierzy iż ma przed sobą Mirage, lecz Sunspot ma już dość słów. Uderza swą energią uprzedzając atak, lecz Locus teleportuje siebie i Dani, po czym pojawia się za plecami Roberto. Ten jest na to przygotowany i nim Locus ma szansę użyć swej mocy łapie ją za rękę. Przesuwa ją na drogę wystrzelonej właśnie przez Moonstar strzały. W chwili gdy trafia w Locus następuje eksplozja.


Gyrich oznajmia iż zna tajemnicę Feral. Wie czemu jej matka nie chce jej oglądać, a jej siostra pozwoliła jej odejść. Wie czemu Maria ukrywa się z X-Force. Jest bowiem morderczynią. Słysząc te słowa Feral rzuca się na Gyricha nie zamierza bowiem pozwolić, aby uszedł z życiem. Pojawia się Tempo, która zwalnia jej atak oznajmiając iż choć należy do MLFu, nie pozwoli Gyrichowi zginąć. Ma już dość zabijania i dlatego swego czasu o planowanych posunięciach MLF zawiadomiła X-Factor [X-Factor 77-78]. Gyrich widzi wylatującą z eksplozji Moonstar i widzi iż walka przybiera na sile. Feral zastanawia się co uczynić.


Cable umyka przed furią Reignfire, który wyładowuje weń swą energię. W trakcie ucieczki Cable słyszy od przeciwnika, iż Nathana Dayspringa zgubi jego własna przeszłość. Zszokowany spogląda na mroczną istotę, którą dziś ujrzał po raz pierwszy w życiu, zastanawiając się zkąd zna ona jego imię. Reignfire zostaje w tym samym momencie trafiony sonicznym krzykiem Siryn. Po chwili Theressa i Cable docierają do miejsca, gdzie reszta X-Force stawia czoła Locus, poza Warpathem walczącym z Moonstar i Feral atakującą Tempo. Nadlatuje Reignfire, który widząc jak staje w obronie Gyricha atakuje ją swą energią. Nastepnei zwraca się do Feral, mówiąc jej aby wreszcie zaczęła być sobą. Powinna dołączyć do MLF, bowiem tam jest jej miejsce, gdyż wie iż jedynie krwią można wywalczyć wolność mutantów. Jedyne co musi zrobić to zabić Gyricha. Feral skacze na człowieka zamierzając to uczynić, lecz wówczas celnym strzałem poraża ją Cable. Reignfire chwyta ją w swe ramiona i wzywa do siebie Moonstar i Locus. Ta zbiera pozostałych członków MLFu, oraz Gyricha a przed rozpoczęciem teleportacji ciska nim w dół posyłąjąc za nim wiązkę fazową. Widząc to Roberto decyduje się na desperacki krok. Używa swej mocy solarnej aby wznieść się nad ziemię. Zasłania Gyricha i odbija wiązkę w stronę Locus.


Niebo rozjaśnia rozbłysk, a gdy znika do rzeki spada Gyrich. Nigdzie nie ma śladu MLFu ani Susnspota. Gyrich podnosząc się stwierdza iż pomimo dzisiejszej akcji X-Force nadal uwaza ich za zagrożenie dla ludzkości i będzie dążył do ich eliminacji. Wówczas otrzymuje cios w szczękę od Cable'a, kóry oznajmia że jeśli tak sądzi, to nie było warto ratować jego życia.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.