Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #108

Ultimate Spider-Man #108

Ultimate Spider-Man #108

"Ultimate Knights" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Ultimate Daredevil wciela w życie swój plan pozbycia się Kingpina, ale Peter Parker ma ważniejsze sprawy na głowie: do jego szkoły wtargnął zamaskowany i uzbrojony Ronin, która szuka Spider-Mana.

Cytat

Spider-Man: "Oh man, I hate when I'm the dartboard. Why do I always get to be the dartboard?"

Streszczenie

Wilson Fisk stoi nad łóżkiem śpiącej ciężko chorej żony. Zjawia się współpracownik Fiska, Rose, informując o przybyciu ochotnika na pozycje "pięści". Kingpin ostrzega mężczyznę, że nigdy więcej nie wolno mu łamać zasady, mówienia o sprawach zawodowych w obecności jego żony która w chorobie nie powinna zamartwiać się jeszcze jego sprawami. Tym razem wybacza mu ten błąd z racji tego, iż jest jego pracownikiem od niedawna.

Na placu zabaw który jest odwzorowaniem podświadomości Moon Knighta, zbierają sie jego osobowości. Steven Grant, Marc Spector i rudowłosa dziewczynka. Omawiają plan który ustalił Daredevil. Moon Knight musi dostać się jak najbliżej Kingpina. W tym celu zajmie miejsce jego hitmana. Aby tego dokonać zamierza stworzyć w swojej podświadomości kolejną tożsamość. Dziewczynka nie zgadza się na ten pomysł biorąc pod uwagę, że ich osoba jest poważnie chora i cierpi na rozszczepienie osobowości. Oni wszyscy tu zebrani nie są prawdziwi i stanowią tylko część tej samej osoby. Teraz chcą stworzyć następna, na dodatek ma to być zawodowy morderca. Marc i Steven stwierdzają że to dla dobra sprawy, pokonania Kingpina zawsze miało dla nich priorytet. Rudowłosa zaczyna krzyczeć że jest to dla nich zbyt niebezpieczne, a mężczyźni ostrzegają że nie powinna tego mówić. Zaczynają dominować co oznacza, że dziewczynka nie ma szans, pyta tylko jak ma nazywać się morderca.

Zamaskowany osobnik stojąc przed Kingpinem nazywa siebie Roninem. Stwierdza, że zrobi wszystko co jest konieczne, Fisk żąda dowodu. Ronin bez słowa rzuca się na ochroniarzy i nokautuje wszystkich. Wilson stwierdza, że konkretnie nie o to mu chodziło. Jeden z jego podwładnych czyta dosje Ronina. Prawdziwe nazwisko to Marc Spector, były żołnierz marynarki, nieudany eksperyment super żołnierz, planowany do walki w zatoce perskiej. Pracował przez jakiś czas dla Roxxona pod pseudonimem Paladin. Ronin przechodzi do rzeczy i oznajmia że płaci mu się za czyny, a nie słowa i chce wiedzieć w jaki sposób ma udowodnić swoją wartość. Kingpin chce Spider-Mana.

Mary Jane prezentuje nagrany przez siebie reportaż o Spider-Manie i spekulacjach na temat tego, iż jest on uczniem liceum w Midtown. Przeprowadza w nim wywiady z Flashem Thompsonem i dyrektorem szkoły. Szef szkolnej redakcji jest pod wrażeniem nagranego materiału biorąc pod uwagę młody wiek autorki. Jessica nie kryje zazdrości. Mary Jane zostaje przyjęta do szkolnej sieci informacyjnej.

MJ chwali się Peterowi swoim sukcesem. Peter żartuje że został totalnie wykorzystany. Mary odpowiada że należy jej się to po tym wszystkim co przeszła z powodu tego, że jest dziewczyną Spider-Mana. Obok rozmawiającej pary przechodzi Kitty. Peter chce przedstawić Mary Jane, ale mutantka przechodzi bez słowa. Para nastolatków ciągle czuje wyrzuty sumienia z powodu tego jak potoczyła się historia miłosna Petera i Kitty, zastanawiając się jak długo będą musieli to znosić. W rozmowę wtrąca sie Liz twierdząc że dziwadło powinno wrócić skąd przybyło, jest zbyt niebezpieczna i odrażająca. Mary Jane jest oburzona tymi słowami. W międzyczasie Marc Spector wchodzi do szkolnego autobusu i majstruje przy stacyjce aby uruchomić zapłon. Wściekła Mary Jane oznajmia Liz, że nie życzy sobie wysłuchiwać więcej bzdur kierowanych jej mutantofobią, a jeśli nie potrafi zmienić swojego myślenia to niech chociaż zatrzyma swoje uprzedzenia dla siebie. Marc nakłada strój Ronina i rozpędza autobus w stronę szkolnych drzwi. Pojazd z impetem wjeżdża do środka budynku. W podświadomości zabójcy, rudowłosa dziewczynka jest zaniepokojona tym co się dzieje. Ronin wyskakuje z autobusu uzbrojony w Uzi i pałkę i woła Spider-Mana. Peter nie ma pojęcia z kim ma do czynienia. Uczniowie ratują się ucieczką przez szkolną stołowkę. W budynku włączają się zraszacze. Ronin szukając Spider-Mana trafia na wkurzoną Kitty Pryde która z chęcią podejmuje walkę. Spector celuje w dziewczynę oznajmiając że przyszedł tu tylko po Spider-Mana.

Rudowłosa dziewczynka jest coraz bardziej przerażona, ale Moon Knight uspokaja ją mówiąc, iż jest to konieczne dla zdobycia zaufania Kingpina.

Kitty skacze na zamachowca, ten wystrzeliwuje serie prosto w jej klatkę piersiową.

 

Wszystkie osobowości Ronina zastygają w przerażeniu. Kitty przepuściła kule przez siebie więc jej pięść dosięga oprycha. Mutantka podkreśla że walki uczył jej sam Wolverine, co powinno źle wróżyć dla Ronina. Dziewczyna celny kopnięciem posyła bandziora na ścianę z gaśnicą. Gdy dobiega do niego, aby dokończyć dzieła, Ronina chwyta gaśnice i wystrzeliwuje pianę w twarz Kitty, po czym uderza ją gaśnicą.

Rudowłosa przekonuje Moon Knighta, że musi położyć temu kres, gdyż ich nowa osobowość wyrządza zbyt wiele krzywdy niewinnym ludziom. Za plecami Mooniego pojawia się Ronin, gdy od razu zostaje zaatakowany. W rzeczywistości Ronin w ten sam sposób uderza Kitty. Do akcji wkracza Spider-Man, darując sobie wszelkie dowcipne wstawki wymierza cios Roninowi, a po nim następny który posyła oprycha wprost w szkolne szafki. Spider przykleja go pajęczyna do ściany i udaje sie zająć Kitty.

W tym czasie w świadomości Ronina rozegrała się walka między nim a Moon Knightem, w której ten przegrał.

Korzystając z nieuwagi Petera, Spector oswobadza się. Spider wystrzeliwuje pajęczynę ale tym razem nie trafia. Ronin wypuszcza z nadgarstka jakiśrodzaj strzałki z trucizną, na szczęście pająkowi udaje się zrobić unik.

W swoim umyśle, Ronin zaczyna zyskiwać przewagę nad Moon Knightem.

Spider-Man probuje unikać kolejnych strzałek, lecz niestety jedna z nich trafia go w szyję.

Ronin obwiązuje szyje Moon Knighta łańcuchem pozostałym po zniszczonej huśtawce. Pozostała trójka ze strachem przygląda się jak Moon Knight zostaje uduszony, a osobowość Ronina zaczyna dominować nad pozostałymi.

Spider-Man pada nieprzytomny na ziemię. Do szkoły zbliżają się już policyjne radiowozy. Ronin zabiera nieprzytomnego Spidera i wychodzi z nim na dach. Korzystając z wyrzutni sieci swojej ofiary ucieka na pajęczynie ze szkoły wraz z pokonanym Spider-Manem. Mary Jane z przerażeniem filmuje z daleka uciekającego Ronina.

Do szkoły wchodzi jednostka antyterrorystyczna, która znajduje na podłodze poobijaną Kitty Pryde.

Ronin staje przed Kingpinem trzymając za kark nieprzytomnego Spider-Man, pyta się jakie jest jego następne zadanie.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #108

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.