Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #97

X-Force #97

X-Force #97

"Cracked Foundation"

Postacie
Cytat

Selene: "You knew we were all here along"
Argos: "From the moment you arrived"

Streszczenie

Na początku byli Celestianie, którzy przybyli na Ziemię przekształcając trzy gatunki które tu zastali. Nieśmiertelnym Eternalom dali moc o jakiej nikomu się nie śniło. Ludziom dali gen X, który zmieniał ich gatunek. Podziemnej rasie znanej jako Dewianci nadali niestabilną wadę genetyczną, dzięki której każdy rodził się mutantem. Tak było wieki temu... tak jest zaś dzisiaj. W dawnym podziemnym mieście Dewiantów w Brazylii, należacym teraz do Fundacji Damoklesa, organizaci skupiających Dewiantów, wybranych ludzi i odszczepieńców z rodu Eternali, jej przywódca Odysseus Indigo wskrzesza właśnie Golema. Dzięki Reignfire'owi w ciągu jednej nocy w tyle pozostawi osiągnięcia Sinistera i A.I.M. Przekształci kod gentyczny ras zamieszkujących Ziemię. Reignfire tym razem pozostanie pod kontrolą dr Chandry. Zgromadzenie obserwują Sunspot i Selene. Roberto jest niespokojny, gdyż pamięta co stało się poprzednio, gdy Reignfire wyrwał się spod kontroli [X-Force #78-80]. Obecność intruzów odkrywa Argos, członek Miecza, bojowej grupy Damoklesa, z którą X-Force starli się w Kentucky. Argos atakuje Sunspota, a korzystając zaangażowanie Roberto w walkę, obezwładnia go Zona. Wraz ze Strangeholdem polecają Selene aby się poddała, albowiem Indigo chce ją żywą, ta jednak dzięki zaklęciu rzuca ich na ścianę. Pojawia się Pyre, kontrolujący powietrza, a brak oddechu uniemożliwia Selene rzucenie zaklęcia. Indigo naciera ją prochami ostatniego czarodzieja z Lemurii, aby uniemożliwić jej używanie magii.


W Detroit Sledge gości dwójkę uciekinierów, którzy informują go iż kolejny Golem został odnaleziony. Rozmowę przerywa uruchamiający się alarm, który obwieszcza przybycie X-Force. Grupa wdziera się do kryjówki Sledge'a, a Warpath oznajmia iż nie da się zbyć tak łatwo jak ostatnio. Cannonball żąda wyjaśnień, odnośnie wydarzeń z przeszłości o których dobie przypomniał. Sledge oznajmia, iż nie mógł przybyć w lepszym momencie. Okazuje się, iż znajdują się u niego Ulysses i Arcadia. Na jej widok Dani pyta co Arcadia jej uczyniła ostatnim razem [X-Force #83]. Arcadia także nie jest sobą, bowiem prześladuje ją widok niedźwiedzia-demona, którego ostatnio widziała w parku Dani. Gdy obie się zbliżają do siebie, następuje wyładowanie mocy. Ulysses wyjaśnia, że przy poprzednim spotkaniu Arcadia dała nieświadomie Dani tę samą moc, którą sama posiada, a ich bliskość teraz ją aktywuje. Sledge przerywa mówiąc, że czas ucieka, a Ulysses zdradza wreszcie X-Force czym jest Fundacja Damoklesa, której od dłuższego czasu wchodzą w drogę. Przez tysiąclecia Eternale i Dewianci walczyli ze sobą, a ludzie brali ich za Bogów i demony, aż wreszcie obie grupy zawarły rozejm oczekując narodzin czwartego gatunku zapowiedzianego przez Celestian. Pokój trwał do czasu, gdy człowiek rozszczepił atom. Wówczas Odysseus Indigo, brat Ulyssesa, założył wraz z odszczepieńcami każdej z ras Fundację, aby stworzyć i kontrolować przepowiedziany czwarty gatunek, który miał rządzić planetą. Ulysses był członkiem tej grupy, dopóki nie przejrzał na oczy i nie uciekł z Arkadią. Teraz jednak Odysseus ma Golema, będącego jednym ze zbieraczy Celestian. Nie potrzebuje już Arkadii, bowiem Golem może przetworzyć kod genetyczny.


Sunspot został uwięziony wraz z Selene. Przypomina jej, iż wciąż jej nie ufa, bowiem wystarczająco wiele razy starł się z nią jako członek New Mutants i X-Force. Selene zaczyna go kusić, oferując mu członkowstwo w kontrolowanym przez nią Hellfire Club. Tymczasem do miasta teleportują się dzięki pomocy Dewianta Veega X-Force wraz ze Sledgem, Arcadią i Ulyssesem. Veeg informuje ich, iż Indigo schwytał dwóch szpiegów, których mutanci postanawiają uwolnić. Ku ich zaskoczeniu trafiają na Bobby'ego i Selene, a Dani daje upust swym uczuciom wobec wampirzycy. Ta sugeruje aby zawarły chwilowy rozejm, Roberto zaś jest urażony iż grupa nie utrzymywała z nim kontaktu od czasu deportacji. Razem udają się do miejsca, gdzie od ciała Golema wszczepiana jest właśnie moc Reignfire'a co pozwoli go ozywić. Wyłącznik umożliwi jego kontrolę. Wówczas przybywają X-Force. Rzucają się na Indigo, ten jednak powala ich swą mocą neutralizującą. Nie działa ona jednak na Ulyssysa i Arcadię, więc Odysseus skacze na brata. Zaczyna go bić nazywając zdrajcą. Po drugiej stronie pomieszczenia Sledge kierujący się w stronę Golema zostaje powalony przez Selene. Używa ona magii zamierzając przejąć kontrolę nad planem Indigo. Oznajmia, iż kontroluje Roberto, Reignfire'a i Golema. Ten budzi się dozycia, a Selene oznajmia iż przejmuje władzę nad Fundacją Damoklesa. Indigo wzywa Miecz, a Selene poleca Golemowi zaatakować nowoprzybyłych. Ten swą mocą cofa Dewiantów do ich stanu sprzed ewolucji dokonanej przez Celestian, gdy byli przymitywnymi jaszczurami. Dani i Arcadia kierują jednocześnie swą moc ku Golemowi niszcząc go i wyrywając zeń esencję Reignfire. Wściekła Selene kieruje ku nim swą moc.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #97

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.