Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #44

X-Force #44

X-Force #44

"...Already In Progress"

Postacie
Cytat

Shatterstar: "I vote we kick the door in and demand to know what they're doing in there"
Rictor: "Sure. Whatever"

Streszczenie

W rezydencji Xaviera Cable naradza się nad czymś z Profesorem, a X-Force usiłują podsłuchać pod drzwiami czego może dotyczyć rozmowa. Po swym powrocie z Izraela Cable nakazał im się stawić wraz ze schwytanym Reignfire'm w Salem. Sam obawia się, iż rozmowa może dotyczyć zakończenia działalności X-Force. Domino spogląda na zgromadzonych pod drzwiami Cannonballa, Boomer, Shatterstara, Warpatha i Rictora pytając czy nie mają nic lepszego do roboty. Grupa od razu dostrzega, że Dom ma na sobie nowy uniform i dopytuje się co to oznacza, a także gdzie teraz będzie ich baza, skoro Murderworld został zniszczony. Domino radzi im uzbroić się w cierpliwość, lecz gdy James dopytuje się o los Siryn, która zniknęła z nieznanych powodów, Domino traci cierpliwość i każe się mu wynosić.


Na zewnątrz grupa zastanawia się nad czym debatują Cable i Xavier. Wiedzą, iż nie ma powrotu do dawnych czasów, bowiem miejsce New Mutants zajęła Generacja X, lecz obawiają się że po ostatnich wydarzeniach, zwłaszcza przemianie Roberto Cable będzie chciał rozwiązać X-Force. Nadlatuje Sunspot, teraz przemieniony w ciemną istotę. X-Force na jego widok rozchodzą się zdenerwowani pod różnymi pretekstami. Pozostaje jedynie Sam, ktory nie obawia się nowego wyglądu Sunspota. Roberto został uwolniony od osobowości Reignfire'a, dzięki Cable'owie który użył do tego sekretnych technik klanu Askani.


Warpath kontaktuje się z Seanem, pytając o Terry, słyszy jednak że nie widział on swej córki od czasu ostatniej wizyty X-Force w Massachusetts. Tymczasem Boomer i Shatterstar udają się do sali ćwiczeń i zaczynają programować trening. Odkrywają jednak, iż sala jest już zajęta, a gdy z pomieszczenia kontrolnego podnosi się zasłona, dostrzegają Sabretootha siedzącego na sielankowej polance. Creed po starciu z Loganem [Wolverine #90] jest spokojny jak baranek.


Koło Sama przechodzącego w hangarze spada klucz francuski. Podnosi go i podaje Cyclopsowi, który mówi iż mógłby wreszcie zacząć mówić do niego po imieniu. Nie jest już dzieckiem, ani członkiem New Mutants, zaś Scott był niewiele starszy niż on, gdy dołączył do X-Men.


Boomer i Shatterstar oglądają przez szybę Creeda, który nagle rzuca się na szybę. Po chwili niepokoju Boomer zaczyna się z nim drażnić, gdy pojawia się Sam i zasuwa szybę. Przypomina, iż Sabretooth to zabójca, z ktorym nie wolno igrać. Dyskusję przerywa telepatyczne wezwanie dla wszystkich członków X-Force.


Grupa zbiera się przed pokojem, zaskoczona iż Dayspring użył telepatii, gdy pojawia się on sam. Wraz z Xavierem przedstawiają im wnioski do jakich doszli. X-Force i X-Factor różnymi metodami walczą o to samo marzenie. Teraz, kiedy wiedza o wirusie spuścizny stała się publiczna, nienawiść do mutantów wzrosła jeszcze bardziej. Dlatego nadeszła pora zmian. Cable uspokaja jednak obawy Sama, bowiem nie chodzi o rozwiązanie X-Force.Od tej chwili bazą grupy stanie się Szkoła i będzie ona działać w ścisłym powiązaniu z X-Men, a obie grupy będą się wzajemnie uzupełniały. X-Force otrzymują nowe uniformy, a także zapowiedź iż ich taktyka i użycie mocy ulegnie zmianie. Telepatia Cable'a to dopiero początek. Dla Cannonballa nie ma kostiumu, bowiem nie ma dlań miejsca w drużynie. Od tego dnia staje się on członkiem X-Men. Ucieszony Sam przystaje na to rozwiązanie, zaś Domino przedstawia nowego członka drużyny. Będzie nim Caliban. Jedynie Rictor oznajmia, iż ma już dość tej samej pieśni. Ma zamiar odpocząć od drużyny i odwiedzić swą rodzinę. Shatty prosi aby nie odchodził, bowiem jest jego najlepszym przyjacielem, lecz Ric już zadecydował.


Wkrótce Sam całuje się z Boomer, a potem oboje udają się do swych drużyn. Tymczasem do Instytutu Weismana dla obłąkanych przestępców karetka przywozi nową pacjentkę, którą jest Siryn.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.