Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #108

X-Force #108

X-Force #108

"Murder Ballads" - part 3

Postacie
Cytat

Meltdown: "What time is it?"
Warpath: "About thirty seconds since you asked me before"

Streszczenie

Domino pokazuje X-Force dziwny tatuaż który nosi na plecach, mówiąc iż aby taki zdobyć trzeba umrzeć. Prosi Jessego, aby postarał się go zbadać korzystając ze swej mocy, bowiem chciałaby wiedzieć czym on jest. Jesse wyczuwa wokół tatuażu pole elektromagnetyczne, a gdy próbuje go przeskanować, sam zostaje przeskanowany. Domino dziękuje mu za próbę, a Sam żąda odpowiedzi co Dom miała na myśli mówiąc, iż ten tatuaż pojawił się gdy umarła. Dom wyjaśnia, że Tsung zawsze ją znajdował, nieważne czy zmieniła wygląd i kolor włosów. Pewnego dnia w Paryżu trafiła ją jego kula, ona zaś nie zdołała nawet zobaczyć napastnika. Następnie obudziła się w kostnicy, a dziwna rzecz która wyrosła na jej plecach wskrzesiła ją, przywróciła jej naturalny wygląd i kolor włosów, spowodowała także zniknięcie setek blizn które nosiła. Domino podejrzewa, iż Tsungowi zależy na tym co nosi na plecach, choć nie pojmuje czemu w takim razie zabił ją, wiedząc iż zmartwychwstanie. Sam stwierdza, iż ten kto go wynajął, mógł jej o tym nie powiedzieć. Stwierdza, iż potrzebują pomocy, na co Tabby pyta go kto pomoże działającym w tajemnicy X-Force.


6 miesięcy wcześniej Wisdom wprowadza X-Force w jego świat. Świat szpiegów, osób które tworzą informacje i manipulują społeczeństwem. Świat tajnych operacji, tajemniczych śmierci, którego częścią staną się teraz X-Force. Świata w którym nie można ufać i wierzyć nikomu i należy wiedzieć jak rozmawiać oraz radzić sobie z pewnymi ludźmi. Właśnie to stanie się teraz ich życiem


Obecnie. Na przyjęciu urodzinowym swojego dziecka jego matka otwiera drzwi Tsungowi, pytając kim jest. Jakiś czas później Tsung mija zwłoki gości i podnosi słuchawkę nienamierzalnego telefonu. Głos w słuchawce informuje go, że Domino znalazła już swoich sojuszników. Sugeruje aby pozbawić ją głowy, co sprawi iż artefakt będzie ją dłużej regenerował. Następnie Tsung może zając się tymi którzy przeżyją starcie. Zabójca pyta gdzie znajduje się jego cel. Tsung próbuje lemoniady, stwierdzając iż jest zbyt cytrynowa.


X-Force oczekują na spotkanie z ludźmi, z którymi się umówili. Jesse informuje, iż są właśnie przez nich skanowani, a Tabby rozpoznaje pojazd którym się poruszają. Autobus zatrzymuje się, a ze środka wynurza się kobieta z bronią polecając X-Force wsiadać do środka. Wewnątrz mężczyzna imieniem Baker skanuje ich raz jeszcze, zaś mężczyzna imieniem Abel poleca wznowić kurs. Oznajmia, iż otrzymał wiadomość Sama i zdaje sobie sprawę, że X-Force ocalili ostatnio miasto. Kobieta imieniem Charlie oskarża, iż o to, że przy okazji z ich winy zginął Wisdom. Zaczyna kłócić się z Tabby, lecz Sam przerywa dyskusję. Poleca Domino pokazać plecy, a Baker jest zdziwiony że jego skan tego nie wykrył. Domino pragnie dowiedzieć się co to jest i skąd się wzięło. Później Domino rozmawia z Samem, podczas gdy techno-anarchiści pracują w autobusie, usiłując znaleźć odpowiedzi. Dom przyznaje, iż nie ufa X-Force tak jak niegdyś, bowiem byli związani z Wisdomem. Nie znali go tak dobrze jak ona, która wiedziała wiele rzeczy o jego przeszłości. Abel informuje ich, iż niewiele udało im się znaleźć, najwyraźniej "tatuaż" na plecach Domino skrywa tajemnicę większą niż się początkowo wydaje. Jedyne co znaleźli, to podobną rzecz odkrytą w roku 1908 w Dakocie w skamielinie. Miała wówczas 60 milionów lat. Rozmowę przerywa alarm. Nad autobusem pojawiają się helikoptery, które otwierają do niego ogień.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #108

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.