Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #89

X-Force #89

X-Force #89

"Armageddon Now" - part 3: "Hellions Triumphant"

Postacie
Cytat

Jesse: "Don't be the last rat on a sinking ship"
Tarot: "No. Escape is not in cards for me"

Streszczenie

Rok 1959, pustynia w nowym Meksyku. Trzej mężczyźni spoglądają na dymiący krater, w którym leży nieprzytomny mężczyzna. Pomimo użycia najpotężniejszych broni nie udało się go powstrzymać, a jedynie obezwładnić. Mężczyźni postanawiają wykonać kapsułę, która utrzyma go uśpieniu i zagwarantuje iż nigdy nie wydostanie się na wolność.


Czasy obecne. W opuszczonej elektrowni nuklearnej X-Force wykonują polecenia Paradigma zmierzające do przebudzenia Armageddon Mana, czemu na monitorach przygląda się Jesse. Przybija go fakt, iż jego towarzysze stali się niewolnikami Paradigma wskutek jego zdrady. Pojawia się King Bedlam, a widząc niepewną minę swego brata oznajmia iż wszystko się uda. Spogląda na X-Force opuszczających kapsułę z Armageddon Manem, zapewniając iż gdy się przebudzi usłucha jego woli. Magma chce aby rzeczywiście tak się stało, bowiem zależy jej na pieniądzach. Jak wyjaśnia Chris zdumionemu bratu każdy z New Hellions ma inny powód, aby być członkiem drużyny, zas on planuje zaszantażować niepowstrzymanym Armageddon Manem rządy świata, które zapłacą mu okup. Jesse uprzedza, iż zapewne nie wszytkiem Sentinele OZT zostały zniszczone i SHIELD nie zawaha się użyć ich do walki z zagrożeniem, lecz King Bedlam oznajmia iż posłał Feral, aby wyeliminowała zagrożenie.


Dom senatora Danville'a. Feral masakruje ochroniarza polityka, zaś Switch zbliża się do senatora mówiąc iż ma w stosunku do niego pewne plany. Następnie rozpoczyna zamianę umysłów.


W Summerfield King Bedlam spogląda na Armageddon Mana, którego zamierza przebudzić, zaś Paradigm informuje go iż drony X-Force są mu kompletnie posłusznie. Analizuje ich ciała i zastanawiają go odczyty energii kwantowej u Mirage. Nie jest świadom, iż jej umysł jest aktywny i studiuje właśnie jego psyche. Spogląda na jego dzieciństwo i uwięzienie w laboratorium w Hong Kongu, gdzie poddawano go eksperymentom mającym zbadać jego moce wpływające na elektronikę. Wreszcie wstrzyknięto mu żywy technoorganizm, który miał skutek odwrotny od zamierzonego. Paradigm stał się potężny, uwolnił i uciekł. Mirage opuszcza umysł członka Hellions, widząc iż Switch i Feral sprowadzili przed oblicze King Bedlama Danville'a. Bedlam ukazuje mu Armageddon Mana, przypominając iż wiele lat temu był częścią Projektu Almogardo, mającego na celu stworzenie nowego człowieka. Armageddon Man nie panując nad swymi zdolnmościami omal nie zniszczył pewnego miasteczka w Nowym Meksyku, w którym do dziś rodzą się dzieci mutanty. Został uśpiony, zaś Projekt Alamogardo został rozwiązany po śmierci Kurta Marko i Briana Xaviera [X-Men # 12-13]. Danville pyta czy oszalał, skoro zna historię Armageddon Mana i wie że zabił on setki ludzi, gdyż jego moc rośnie w tempie geomentrycznym. Gdy słyszy, iż ma przekonać Waszyngton aby spełnił żądania Bedlama, bez wahania chwyta za słuchawkę. Tymczasem Tarot pokazuje rozmyślającemu Jessemu kartę głupca, mówiąc iż właśnie nim się stał i marionetką w rękach swego brata. Gdy Jesse pyta czemu ona przysięgła mu wierność, słyszy iż Chris odnalazł ranną Tarot po ataku Fitzroya na Hellfire Club i pielęgnował do czasu wyzdrowienia, jest mu więc coś winna. Jesse podjął już decyzję. Piętro wyżej Danville usiłuje przekonać New Hellions iż popełniają szaleństwo, lecz Switch, Magma i Feral są innego zdania, a Danville stwierdza iż są pozbawieni zmysłów tak samo jak Bedlam. Chris łapie w tymczasie Jessego, który zamierza odjechać samochodem z parkingu, wyjaśniając iż odnalezienie brata go przerosło. Nie sądził iż gdy go znajdzie będzie wplątany w wydarzenia takie jak to. Chris odpycha go z pogardą i odchodzi.


Tarot udaje się do sterowni, stwierdzając iż gdyby Jesse zdecydował się na działanie, wszystko wyglądałoby inaczej. Dotyka Paradigma przekazując mu swój profil, a technoorganiczna istota popada w chaos, tracąc uporządkowaną wizję świata na rzecz wróżb z kart. To uwalnia umysł Dani, która natychmiast atakuje dzięki swej kwantowej energii uzyskanej po niedawnym dotknięciu energii. Paradigm zwija się zaczynając naprawiać swe uszkodzenia, a X-Force zostają uwolnieni. Chris widzi to w sąsiednim pomieszczeniu i zamierza rzucić się na Tarot, która oznajmia iż chce w ten sposób powstrzymać go przed szaleństwem, jakim będzie przebudzenie Armageddon Mana. Jesse chroni ją przed ciosem, a przez ścianę wpadają X-Force na wprost których stają New Hellions. Tarot prosi Jessego, aby zdezaktywował elektrownię, ten jednak nie może się zdecydować. Chwilę później jest już za późno, gdyż moc reaktora nuklearnego sprawia iż Armageddon Man się przebudził.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.