Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #43

X-Force #43

X-Force #43

"Teapot In A Tempest"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Where Siryn goes, Warpath is soon to follow"
Warpath: "Who can knock the view?"

Streszczenie

Sam kończy holoprojekcję, odtwarzającą ostatnią bitwę X-Force z MLG, kiedy stracili Sunspota [X-Force #28]. Od tamtej pory bezskutecznie poszukuje Roberto. Jak do tej pory nie powiodły się próby odnalezienia go przy użyciu Cerebro, Sam ma jednak nowy pomysł który zamierza wypróbować. Uaktywnia czasowo leżące po upadku Graymalkin na dnie oceanu sensory stacji i namierza sygnaturę Bobby'ego. Okazuje się, że sprawdza się tym samym pomysł Cable'a, który nie zdążył go wypróbować bowiem udał się własnie na wezwanie Xaviera do Izraela [Legion Quest]. Sunspot zostaje namierzony, a Siryn ze zdumieniem spogląda na miejsce w którym się on znajduje.


W Green Village Boomer podąża ulicami, które dawno temu opuściła uciekając z rąk Vanishera i dołączając do X-Factor [X-Factor #12]. Myśli o wszystkim co spotkało ją od tamtego czasu, spoglądając na młode dziewczyn na ulicach i polujących na nie sutenerów. Spogląda na członków armii zbawienia i innych organizacji usiłujących pomóc uciekinierkom z domu wyplątać się z sideł prostytucji wspominając swoje życie. Ma nadzieję, że przynajmiej jedna z dziewczyn otrzyma pomoc a życie da jej swą szansę.


Wic i Shatty znajdują się w dyskotece i podczas gdy ten pierwszy bardzo dobrze się bawi, drugi stwierdza iż to miejsce zbytnio przypomina mu Mojowersum. Nagle wpada nań jedna z dziewczyn i porywa do tańca.


Sam kontaktuje się z Cable'm na pustyni Negev informując go o swym odkryciu, Dayspring oznajmia jednak iż w chwili obecnej nie może powrócić, bowiem jego misja jest ważniejsza. Jeśli zawiedzie wraz z X-Men dojdzie do końca świata. Nagle łączność zanika i zaczyna się wyładowanie energii. X-Force natychmiast je rozpoznają, bowiem nalezy ono do Locus, z którą zniknął Bobby. Locus pojawia się w błysku teleportacji, orientując się iż przesunięcie fazowe sprawiło że nie było jej pół roku. Zaskoczonym X-Force dopytującym się o Bobby'ego oznajmia, iż opuścił ją, a teraz muszą go jak najszybciej powstrzymać. Nei am czasu na wyjasnienia, teleportuje ze sobą zaskoczonych Cannonballa, Siryn i Warpatha, kórzy wykrzykują iż wiedzą gdzie jest Sunspot.


Boomer odnajduje na ulicach uciekającą dziewczyną i wręcza jej porzuconą przez nią wizytówkę domu pomocy. Mówi, iż sama tam była i jest to bardzo dobre miejsce. Wówczas pojawia się Locus z X-Force, którzy oszołomieni tłumaczą Boomer iż namierzanie Locus ściągnęło ją z powrotem do tych czasów. Teleportują się po Shatterstara i Rica, którzy opuścili już dyskotekę. Shatty jest mocno zaniepokojony, iż pobyt na Ziemi sprawia, że zaczyna odczuwać emocje. Nie rozumie tego, bowiem zaprojektowano go jako idealną maszynę wojenną, której przyszłość została dokładnie określona. Wówczas pojawia się reszta grupy wraz z Locus zabierając ich ze sobą.


Wyspa na Atlantyku, na której dawno temu zginął Doug Ramsey [New Mutants #61]. MLF walczy o swoje życie. Forearm zasłania Mooonstar sam zostając raniony energią. Dani ucieka na swego konia Darkwinda, lecz zostaje on właśnie spopielony przez osobę która ją ściga. Jest to Reignfire, który zamierza ją zabić, lecz właśnie w tym momencie pojawiają się X-Force z Locus. Cannonball żąda odpowiedzi co Reignfire uczynił z Roberto, zaś wyczerpana Dani szepce iż nic nie rozumie. Reignfire śmiejąc się ściąga maskę... i okazuje się iż to on jest Sunspotem. I był nim zawsze, śmiejąc się oznajmia nic nie rozumiejącym X-Force iż pojęcie czasu jest względne. Teraz zamierza zniszczyć wszystko i wszystkich, bowiem świat zmierza ku końcowi. Unosi swą dłoń, lecz fala uderzeniowa kryształu M'kraan dociera do Ziemi. Teraźniejszość ulega krystalizacji, bowiem nigdy nie miała miejsca. X-Force nigdy nie powstało w wieku Apokalipsy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.