Avalon » Serie komiksowe » X-Force » X-Force #50

X-Force #50

X-Force #50

"Target: Cable"

Postacie
Cytat

Domino: "I've got baaaaad feeling about this"

Streszczenie

Oto X-Force. Wytrenowane i stworzone przez Sebastiana Shawa. Warpath, Siryn, Shatterstar, Boomer, Siryn, Sunspot i Caliban są po tym przekonani dzięki Tessie, a teraz otrzymują wreszcie zadanie. Mają zabić jednego człowieka, który nazywa się Cable.


Na Manhattanie Cable i Domino prowadzą poszukiwania zaginionych tydzień wczesniej bez żadnego śladu X-Force. Xavier nie jest w stanie ich zlokalizować z powodu zakłóceń na planie astralnym, Cable i Domino poszukują zatem śladów swej grupy. Udało im się dotrzeć do miejsca, gdzie swą ostatnią walkę toczył Shatterstar. Cable spogląda na ślad energii na ścianie, zaś Dom radzi mu aby odpoczął, bowiem ostatnio ciągle jest w ruchu. Tymczasem ukradkiem pozycję nieopodal zajmuje Shatterstar. Nagle Cable krzyczy do Dom, aby padła bowiem wokół zaczynają latać ostrza, a soniczny krzyk sprawia iż muszą zatkac uszy, a następnie uchylić się przed uderzeniem energii. Wówczas atakuje ich Warpath, poruszający się szybciej niż Dayspring mógł się tego spodziewać. Przewraca Dom i wbija Dayspringa w ścianę, nie słuchając jego wyjaśnień. Wykrzykuje, iż X-Force przybyło, aby go zabić. Domino ogłusza go i wraz z Dayspringiem wycofują się do piwnicy wieżowca.


Uciekają tamtędy, a Dom zauważa iż X-Force jest bardzo dobrze wyszkoleone do czego przyczynił się Dayspring, straciło jedynie element zaskoczenia. Wściekły Cable poprzysięga zemstę temu, kto skierował przeciwko niemu jego własną grupę. Po chwili następuje eksplozja i przez ścianę wpada pościg. Siryn nakazuje Boomer spalić wszystko co się rusza, a Cable szepce do Domino, iż ten kto przeprał mózg X-Force zrobił to na tyle dokładnie, iż usunął nawet psycho-łącze.


W zamaskowanym poduszkowcu unoszącym się nad miastem, Holocaust pyta Shawa czemu nie da mu zabić Cable'a, co byłoby prostsze. Shaw wyjaśnia, iż Holocaust nie pojmuje zasad rządzących zemstą, na tych, którzy niegdyś dali mu się we znaki jako New Mutants. Gdy zabijąswego lidera, wówczas uczniowie Xaviera staną się jego żołnierzami. Tessa uprzedza, iż nie jest potężną telepatką i już zaczyna tracić kontrolę nad trójką z X-Force. Nie jest w stanie zagwarantować co będzie dalej. Shaw ma nadzieję, iż zanim X-Force się otrząśnie, spełni swe zadanie.


Boomer i Siryn podążają prowadzone przez Calibana śladem uciekinierów. Kiedy Caliban wskazuje, iż ślad ukrywa się w szybie windy, grupa zaczyna głośno zastanawiać się co uczynić. Cable i Dom ukrywają się na na szczycie szybu, a gdy słyszą imię Shawa zestrzeliwują windę. Spada ona na głowę Calibana, ogłuszając go zaś Dom i Cable wyskakują z szybu na dach. Tam czekają już na nich Sunspot i Shatterstar. Cable i Domino rzucają się do ucieczki, podczas gdy Dayspring usiłuje zablokować telepatię Tessy. Domino skacze na Shatty'ego i wyrywa mu jeden z mieczy, co rozwściecza przybysza z Mojowersum. Rzuca się na Dom i wytrąca jej miecz, przebijając ją swą szablą. Widząc to Cable atakuje go telekinetycznie w jego dawną ranę, co sprawia iż Shatty traci przytomność. Cable wyciąga szablę z Dom, mówiąc iż skoro nie porzucił jej na żadnym polu walki, nie uczyni tego także teraz. Trzymając ją w ramionach, zaczyna uciekać przed lecącym za nim Sunspotem. Przebija świetlik i ląduje na podłodze, na której kładzie Dom, po czym odwraca się w kierunku nadlatującego Sunspota. Gdy ten jest już wystarczająco blisko, zostaje trafiony granatem ogłuszającym. Podbiega doń i używa swej telepatii. Po raz drugi widzi, iż Susnspot w jakiś sposób nauczył się od niego jezyka klanu Askani. Uwalnia go od wpływu Shawa.


Shaw podnosi Shatterstara, pomimo protestów Holocausta który mówi iż w jego świecie słabi byli zabijani, bowiem przetrwać mogli tylko najsilniejsi. Kontaktuje się z nimi Tessa uprzedzając iż Sunspot uwolnił się spod jej wpływu. Shaw rozkazuje reszcie X-Force natychmiast zabić Cable'a.


Caliban wpadł na jego trop, a Siryn i Boomer zamierzają wykonać rozkaz. Tymczasem uciekinierzy znajdują się w Cenral Parku. Jak wyjasnia Cable, najwyraźniej Bobby wchłonął część jego wspomnień podczas procesu uwalniania od osobowości Reignfire'a, stąd poznał Askani. Cable poleca jemu i Dom pozostać tutaj, podczas gdy on wyrusza stawić czoła X-Force.


Grupa rusza do ataku jednocześnie. Boomer zostaje powalona telekinezą, lecz pozostali po kolei uderzają Cable'a powalając go na ziemię. Wówczas Cable używając swej telepatii kontaktuje się ze wszystkimi, przypominając im iż są jedną drużyną, która ma wolną wolę. Przesyła im obrazy ze swojego mózgu i X-Force ignorują rozkaz wydany przez Shawa.


Drużyna otrząsnęła się z efektów prania mózgu. Na pytanie co się wydarzyło, Dayspring odpowiada iż wygrali i pora wracać do domu.


Shaw powstrzymuje Holocausta, który pragnie atakować. Oznajmia, iż dzisiaj nauczyli się wiele o przeciwniku. Holocaust stwierdza, iż rozumie że Shaw jest dowódcą, który wygrywa nie bitwy, lecz wojny. Usłucha go. Na razie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Force #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.