Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #9

Ultimate X-Men #9

Ultimate X-Men #9

"Return to Weapon X" - part 3: "No Safe Heaven"

Postacie
Cytat

Jean do Kurta: "Don't worry about the fact that you're picturing me in my underwear, by the way. The others do it all the time."

Streszczenie

Delhi. Pułkownik Nich Fury szybuje wysoko ponad stolicą Indii utrzymując kontakt radiowy ze swoimi podwładnymi na pokładzie orbitalnej kwatery głównej S.H.I.E.L.D. Po miękkim lądowaniu w centrum miasta, najlepszy agent globalnej agencji bezpieczeństwa, wkracza do niepozornej świątyni. Fury bynajmniej nie wstąpił tam, by odszukać wewnętrzny spokój. Z rozbrajającą szczerością ogłasza, że przybył w poszukiwaniu laboratoriów przeprowadzających nielegalne eksperymenty na mutantach. Dobrze trafił, ponieważ w jego stronę natychmiast zostaje wymierzone dziesięć luf. Guru świątyni jest rozbawiony faktem, że nieuzbrojony agent S.H.I.E.L.D. śmie mu grozić. Fury z uśmieszkiem na ustach nakłada okulary przeciwsłoneczne, delikatnie naciska przycisk... i w iście bondowskim stylu pozbywa się swoich przeciwników. Jedenastka niczego niespodziewających się terrorystów natychmiast zostaje spalona przez nagły rozbłysk energii. Fury od swoich ludzi dowiaduje się, że cel jego misji, zbiór DNA wielu mutantów, znajduje się ponad półtora kilometra pod nim. Pułkownikowi udaje się dostać do podziemnego kompleksu, który z pewnością należy do jakiejś nieznanej organizacji militarnej. Wykorzystując niezwykłe właściwości swojej kamizelki "fazuje się" przez ścianę do innego pomieszczenia by pozostać niezauważonym. Nick trafia do pomieszczenia... wypełnionego terrorystami. Ponownie wykorzystując kamizelkę - tym razem staje się niewidzialny - krwawo rozprawia się z żołnierzami. Na drodze do celu misji Fury'ego stają stalowe drzwi. I one ustępują agentowi, gdy ten wysadza je... wybuchową gumą do żucia. W tej chwili kontakt video z pułkownikiem urywa się i ludzie z Centrali mają jedynie fonię. Fury przed zamilknięciem rozkazuje, by agenci S.H.I.E.L.D. za wszelką cenę zniszczyli kompleks...


Kwatera główna Weapon X, Finlandia. Dwadzieścia cztery godziny później. Generał Ross, szef S.H.I.E.L.D., informuje pułkownika Wraitha o tym, że Nicholas Fury zaginął w akcji. Kompleks naukowy, który miał zostać przez niego zniszczony, przeniesiono na kaszmirskie pogranicze, a jego samego pojmano. Teraz wszystkie ściśle tajne informacje, które zna najlepszy agent S.H.I.E.L.D. może kupić pierwszy lepszy terrorysta z zasobnym portfelem. By zaradzić tej sytuacji wezwano Wraitha. Sekcja Weapon X ma odbić Fury'ego i dokończyć jego zadanie. Generałowi zależy na ekspercie, który nadzoruje nielegalny eksperyment genetyczny. Wraith po wysłuchaniu gen. Rossa, korzysta z okazji i prezentuje mu nowych "rekrutów" Weapon X, czyli "byłych" X-Men. Ross jest przerażony faktem, że Wraith porwał ludzi, którzy są w jak najlepszych stosunkach z prezydentem USA. Pułkownik uspokaja swego przełożonego mówiąc mu, że jedynie Xavier miał z nim bezpośredni kontakt, a profesor już został zlikwidowany. Jego zdolności mentalne były zbyt niebezpieczne. Wraith tłumaczy swoje posunięcia tym, że nie może zbudować jednostki szybkiego reagowania jedynie z czwórki mutantów. Kontynuując rozmowę, pułkownik wyjaśnia generałowi, że jedynie osobnicy obdarzeni nadludzkimi zdolnościami są w stanie powstrzymać inne super-istoty. Ogień należy zwalczać ogniem. Na zakończenie prezentacji nowych rekrutów, Wraith pokazuje Rossowi stół operacyjny, na którym leży Henry McCoy. "Lekkie" modyfikacje, które wprowadza dr Cornelius mają zmaksymalizować siłę i zwinność Beasta. Na koniec generał wyraża swoje zadowolenie z faktu, że po ataku na Instytut Xaviera zapewne pojmano także Wolverine'a. Wraith z zażenowaniem mówi, że Logan był jedynym mutantem, który nie został schwytany. Zdenerwowany generał rzuca pułkownikowi na odchodne, by jak najszybciej odbił Fury'ego, ponieważ brakuje mu inteligentnych rozmów z nim.


Tymczasem w celach kwatery głównej Weapon X, Juggernaut wyraża swoje niezadowolenie z faktu, że musi przebywać na jednym oddziale ze zdrajcami z X-Men. Peter zauważa, że to właśnie przez nich, X-Mani siedzą teraz w celach naprzeciwko. Cain zarzuca studentom Xaviera, że gdyby nie oni, Magneto stworzyłby raj na ziemi dla mutantów. Storm dołącza się do dyskusji przypominając, że Magnus zamierzał wybić cały rodzaj ludzki. Dla Juggernauta to przez X-Men wszyscy teraz są na usługach Wraitha i prawdopodobnie tu wszyscy sczezną. Cyclops ripostuje i mówi, że nie ma zamiaru siedzieć tu aż tak długo, ponieważ obmyślił już trzy plany ucieczki. Przypomina także, że Xavier jest w bliskich kontaktach z prezydentem i on z pewnością ich stąd wyciągnie. Słowa Scotta rozśmieszają Juggernauta, ponieważ Program Weapon X jest tak głęboko utajniony, że nikt się o nich nie dowie, a profesor, którego Scott tak bardzo ceni, został już zlikwidowany. Jean prosi Cyclopsa, by ten nie dał się sprowokować. Mówi mu także, by pomógł jej przy Nightcrawlerze. Marvel Girl ma zamiar, korzystając ze swojej telepatii, porozumieć się z niemieckojęzycznym chłopakiem. Mija jedna chwila i Jean oraz Kurt znajdują się na polanie u stóp Alp Bawarskich, w miejscu gdzie Nightcrawler się wychował. Dwójka, pomimo bariery językowej, porozumiewa się dzięki telepatii. Kurt jest zachwycony możliwością porozmawiania z kimś, przez cały czas pobytu w Weapon X nikt nie starał się nawiązać z nim kontaktu. Jean mówi mu by odpoczywał a ona wprowadzi go w plan ucieczki, który obmyśliła wraz ze Scottem. Tymczasem straże wprowadzają Hanka McCoy'a, który do tej pory był odizolowany od kolegów z zespołu. Sabretooth wprowadza Beasta, któremu zmieniono wygląd zewnętrzny. Henry teraz jest pokryty niebieskim futrem!


Indie. Na pokładzie helikoptera Sabretooth wprowadza Hanka, Roberta i Petera w sytuację. Mają oni przechwycić pociąg, w którym jest przewożony Nick Fury i uwolnić go. Creed ostrzega ich także, że jeśli któryś z nich będzie chciał uciec to implant zaszyty w głowie któregoś z jego przyjaciół zostanie zdetonowany. Na pytanie Petera o to gdzie wysłano ich przyjaciół Wraith odpowiada, ze mają oni za zadanie dokończyć misję Fury'ego.


Tymczasem w siedzibie Weapon X, doktor Cornelius pyta się pułkownika dlaczego skłamał o rzekomej likwidacji Xaviera. John odpowiada, że zrobił tak, ponieważ sądzi, że "góra" ma zamiar zamknąć projekt. Uważa, że generał Ross prawdopodobnie zakończy działalność Weapon X. Charles Xavier ma być asem w rękawie Wraitha, gdyby naprawdę tak miało się stać. Tymczasem na on zamiar wykorzystać Cerebro do wytropienia członków z Bractwa Złych Mutantów. Najpierw jednak chce odnaleźć Wolverine'a.


Tymczasem gdzie indziej, Logan wśród śnieżnej zamieci wpatruje się w dal...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Ultimate X-Men #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.