Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #21

Ultimate X-Men #21

Ultimate X-Men #21

"Hellfire and Brimstone" - part 1

Postacie
Cytat

Colossus: "Please do not hit me with one of those lame conspiracy theories about how Xavier is brainwashing us like he brainwashed Magneto. If that was the case, would Cyclops have left to join The Brotherhood of Mutants? Would I have ever run home to Russia in search of a normal life?"
Wolverine: "Yeah, but you all came running back, bub. Don't forget that part of the story."

Streszczenie

Kilkunastoletnia dziewczyna, Kitty Pryde, wraca po szkolnych zajęciach do domu. Na miejscu okazuje się, że jej matka dowiedziała się, iż córka okłamała ją, mówiąc, że najbliższą noc spędzi u koleżanki. Tymczasem Kitty zamierzała wybrać się na całonocną imprezę organizowaną przez jej kolegę z klasy. Gdy chwilę później niezadowolona z faktu, iż wszystko się wydało, nastolatka wyjmuje odgrzewany obiad z mikrofalówki, talerz ze spaghetti przenika przez jej dłonie i spada na podłogę rozbijając się na kawałki. Następnie dziewczyna zaczyna zapadać się i trafia do sypialni swoich sąsiadów mieszkających piętro niżej. Zaskoczona zaistniałą sytuacją przechodzi nieświadomie przez ścianę i dostaje się na ruchliwą ulicę, wprost pod nadjeżdżającą taksówkę. Samochód nie potrąca jednak Kitty, lecz przejeżdża swobodnie przez miejsce, w którym stała, zupełnie jakby jej tam nie było. Kilka chwil później panna Pryde zaczyna przenikać przez jezdnię i ląduje w kanale ściekowym. Przerażona dziewczyna dzwoni z telefonu komórkowego do mamy i prosi o zabranie jej z powrotem do domu. Wieczorem, gdy Kitty już śpi, pani Pryde otrzymuje e-mail od profesora Xaviera, którego zawiadomiła wcześniej o dziwnych przypadłościach nękających jej córkę. Charles informuje mamę nastolatki, że pobyt dziewczyny w jego Instytucie mógłby jej pomóc i proponuje możliwie jak najszybsze spotkanie.


Następnego dnia Jean Grey pojawia się u Pryde'ów i zabiera Kitty oraz jej matkę do posiadłości Xaviera. Na miejscu profesor potwierdza podejrzenia pani Pryde dotyczące faktu, iż jej córka jest mutantką i zapewnia, że pod jego czujnym okiem dziewczyna nauczy się korzystać ze swoich umiejętności odpowiedzialnie i bezpiecznie. Chwilę później Jean postanawia oprowadzić Kitty po Instytucie. Marvel Girl opowiada jej o swoim pierwszym spotkaniu z Profesorem X, który wyciągnął ją ze stanu odrętwienia, w jaki zapadła z powodu niemożności zapanowania nad swoimi telepatycznymi zdolnościami. Nastepnie Xavier ustawił w jej umyśle specjalne blokady mentalne, dzięki którym umiejętności panny Grey zaczęły się rozwijać w tempie, w którym była w stanie je kontrolować. Jean i Kitty obserwują z okna Szkoły Cyclopsa i Storm, którzy właśnie wrócili z misji dochodzeniowej w sprawie zniknięcia pewnego trzynastoletniego mutanta. Moment później dziewczyny natykają się w holu na Colosussa niosącego na ramieniu rannego Logana. Marvel Girl wyjaśnia, iż obaj pomagali nowojorskim oddziałom policji w wyłapywaniu przemytników narkotyków. Panna Pryde jest zaszokowana stanem, w jakim znajduje się Wolverine, jednak Piotr uświadamia jej, iż czynnik samogojący Logana w niedługim czasie wyleczy go z wszelkich ran. Ostatnim mieszkańcem posiadłości, który zostaje przedstawiony Kitty, jest Beast. Henry jest jednak w bardzo kiepskim nastroju, głównie z powodu rozpadu jego związku z Ororo. Dodatkowo przejmuje się on bardzo stanem zdrowia Bobby'ego, który został ciężko ranny w trakcie niedawnej misji X-Men, kiedy toczyli oni walkę przeciwko Proteusowi [Ultimate X-Men #19]. Iceman przeszedł w ostatnim czasie kilka poważnych operacji i wszystko wskazuje na to, iż do końca życia będzie musiał zażywać silnie działające środki przeciwbólowe. Jakby tego było mało, rodzice Roberta zaskarżyli do sądu profesora Xaviera, obwiniając go za cierpienia, których ich syn doświadczył.


Nieco później Colossus i Wolverine przybywają do Sali Ćwiczeń. Loganowi nie podoba się, iż w zastępstwie Charlesa, trening będzie prowadził Cyclops. Wciąż nie może się on pogodzić z faktem, że Jean zostawiła go i związała się ze Scottem. Dodatkowo Wolverine przypusza, iż skoro Profesor X zdołał zrobić "pranie mózgu" Magneto, być może w ten sam sposób "przekonał" do swoich poglądów wszystkich X-Men.


Xavier rozmawia z panią Pryde na temat przyszłości jej córki. Kobieta zdaje sobie sprawę, iż profesor jest w stanie pomóc Kitty jak nikt inny i zdecydowana jest zostawić dziewczynę pod jego opieką. Niepokoi ją jedynie, że Charles niejednokrotnie naraża własnych studentów na niebezpieczeństwo. Profesor X musi więc jej obiecać, iż będzie jedynie uczył Kitty kontrolowania własnych mutacyjnych umiejetności, natomiast nie będzie ona brała udziału w żadnych niebezpiecznych zadaniach u boku grupy.


Nieco później, przed Instytutem. X-Men żegnają panią Pryde, która wraca do domu zostawiając córkę z Xavierem i jego studentami. W pewnym momencie Jean Grey ogarnia mrok, a następnie ukazuje się jej wizja przedstawiająca ogromne płomienie formujące się w kształt ognistego ptaka. Dziewczynę ogarnia przerażenie. Marvel Girl momentalnie oblewa się potem, pada na kolana i zaczyna rozpaczliwie wołać profesora, krzycząc, że mentalne blokady umieszczone w jej umyśle przestały działać i powróciły wizje, które niegdyś już ją nękały...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.