Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #13

Ultimate X-Men #13

Ultimate X-Men #13

"You Always Remember Your First Love" - part 1: "Thief in the Night"

Postacie
  • * Remy LeBeau
  • * Hammerhead
  • * bezimienna dziewczynka, jej matka oraz chłopak jej matki
    * dwaj pracownicy dobroczynni (prawdopodobnie z przytułku dla bezdomnych)
Cytat

Gambit: "Yo pa'nts gon be missin' you."
Dziewczynka: "My pants?"
Gambit: "Not yo' pants. Yo' pa'nts. Yo' pay-nets. Yo' mommuh and yo' poppuh."

Streszczenie

Nowy Jork. Na nadbrzeżu rozmawia troje ludzi. Z wnętrza samochodu mała dziewczynka obserwuje jak jej matka oraz jej chłopak kłócą się z jakimś mężczyzną na temat pieniędzy. Nagle nieznajomy wyciąga broń i zabija oboje na oczach dziecka. Krzyk przerażenia zdradza obecność małej dziewczynki. Morderca zbliża się do samochodu i bez wysiłku rozbija szybę swoją głową o dziwnym kształcie. Dziewczynce udaje się otworzyć drzwi i wyśliznąć z uścisku mężczyzny. Mała straciła but jednak nie zważając na to ucieka pozostawiając mordercę tkwiącego w drzwiach samochodu.


Przystojny, choć kiepsko ubrany młodzieniec daje na ulicy pokaz sztuczek karcianych zebranym "widzom". Najpierw znajduje kartę, którą wybrała młoda kobieta a następnie sprawia, że as kier zaczyna lewitować. To nie koniec pokazu, ponieważ karta nagle poczyna się żarzyć i po chwili ogarniają ją płomienie. Z całej karty pozostaje jedynie serce. Pokaz został zakończony. Młoda kobieta, której młodzieniec zaimponował, daje mu numer telefonu do swojego pokoju hotelowego i prosi by wpadł za piętnaście minut. Remy oferuje się, że odprowadzi ją, ona zmieszana odpowiada, że zobaczą się za kwadrans. Młodzieniec pojmuje aluzję, kobieta nie chce być z nim widziana. Tłum się rozchodzi i Remy składa swój stolik. Nagle zauważa małą dziewczynkę bez jednego bucika, ściskającą pluszowego kotka i parasolkę-zabawkę. Mówi jej, że rodzice nie będą zadowoleni z tego, że zgubiła but, po czym odchodzi. Dziewczynka przez chwilę patrzy się na oddalającą się postać i zaczyna gonić Remy'ego. Prosi go by poszedł zobaczyć jej mamę i jej nowego chłopaka przy wodzie. Remy wciąż będąc w dobrym humorze odpowiada jej, że może innym razem. Dziewczynka zaczyna popłakiwać i mówi, że nie potrafi tak czarować jak on. Remy z lekkim zaniepokojeniem pyta się dlaczego miałby zobaczyć się z jej mamą. Dziewczynka szokuje młodzieńca swoją odpowiedzią, że mógłby przywrócić jej matce życie. Mała prowadzi Remy'ego na nabrzeża gdzie zginęła kobieta. Ciała zastrzelonej dwójki zabiera właśnie koroner, wszędzie jest pełno policji. Remy zabiera dziecko by na to nie patrzyło. Pyta się jej czy ma jakichś krewnych. Dziewczynka ma ciotkę jednak mieszka ona w Las Vegas, a to jest stanowczo zbyt daleko. Policja odpada, ponieważ oni i Remy nie przepadają za sobą, mała mówi, że jej mamusia też nie lubiła policjantów. Dziewczynka chce żeby on "po prostu" ożywił mamę swoimi czarami. Gdy odpiera, że nie zna tak potężnych czarów dziecko zaczyna histeryzować i krzyczeć. Remy przytula małą i obiecuje, że nauczy się odpowiedniej magii. Z oddali tej dwójce przygląda się zabójca rodziców dziewczynki. Z butonierki w marynarce wystaje mu... policyjna odznaka.


Przed sklepem mężczyzna wyładowuje kurczaki z ciężarówki do sklepu. Pod nogi wbiega mu dziewczynka. Wystraszonemu mężczyźnie wypada towar. Całe to zajście zostało ukartowane przez Remy'ego i małą. Gdy dostawca pyta się czy dziecku się nic nie stało, LeBeau bierze jednego kurczaka i chowa go pod płaszcz. Remy zabiera małą udając, że jest jej ojcem. Dziecko mówi, że zrobiło to co jej powiedział, że ma zrobić. To powoduje, że Remy i dziewczynka muszą zmykać przed rozwścieczonym sklepikarzem.


Później dziewczynka mówi młodzieńcowi, że mamusia ją uczyła, że nieładnie jest kłamać. Remy odpowiada, że to było tylko udawanie, i że ona będzie musiała mu pomagać dopóki on czegoś nie wymyśli. Ich rozmowę przerywa dwóch mężczyzn z organizacji dobroczynnej, którzy proponują im dach nad głową na noc. Dostaliby ciepły posiłek, znalazłyby się też buty dla małej. Młodzieniec zbywa ich szorstko. W tunelach kolejki podziemnej dziewczynka pyta się dlaczego nie mogli pójść z panami. Remy gorąco ją przeprasza, ale nie przepada za Bogiem ani jego "najemnikami" i nie ma zamiaru się do nich zwracać o pomoc. W tunelu dziewczynka omal nie wpada pod pociąg, LeBeau w ostatniej chwili łapie ją za rękę. Później w opuszczonym wagonie kolejki mówi jej, że mogła zginąć. Dziewczynka zauważa w ręku Remy'ego patyk, który sobie strugał i myśląc, że zaraz zacznie ją bić zaczyna krzyczeć, że naprawdę nie chciała tego zrobić. LeBeau natychmiast pojmuje dlaczego dziecko płacze i mówi jej, że nigdy by jej nie skrzywdził. Tuląc małą przypomina sobie jak bił go jego własny ojciec. By załagodzić atmosferę proponuje, że puści jakąś muzykę. Dziewczynka jednak jest senna i kładzie się na kolanach mutanta. Chłopak radzi, by przeniosła się do wygodnego śpiwora jednak ona odpowiada, że boi się mężczyzny z twardą, brzydką głową. On zabił jej mamusię i ją pewnie też zabije. LeBeau przytula ją do siebie i obiecuje, że ją obroni.


Następnego dnia Remy budzi się i zauważa, że mała zniknęła. Po chwili znajduje kartkę, z której dowiaduje się żeby odpuścił i nie szukał dziecka. Remy rozdziera skrawek papieru i niszczy go swoimi mocami. Młodzieniec krzyczy ze wściekłości i daje upust swoim energetycznym zdolnościom...

Autor: Idanow

Galeria numeru

Ultimate X-Men #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.