Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #18

Ultimate X-Men #18

Ultimate X-Men #18

"World Tour" - part 3

Postacie
Cytat

Reporter: "Well, how does it feel to suddenly find youself the most famous super hero on the face of the planet, Colossus?"
Colossus: "In all honestly? Absolutely fabulous."

Streszczenie

W Rosji Cyclops i Marvel Girl starają się przekonać Colossusa aby wrócił do zespołu. Ten oświadcza im jednak, iż w przeciwieństwie do nich nie potrzebuje specjalnych okularów jak Scott, ani psycho-kontroli profesora jak Jean, aby wieść normalne życie, a właśnie to zamierza czynić. Odmawia nawet podniesienia zatopionej łodzi podwodnej, w której ciągle uwięzieni są rosyjscy marynarze.


Tymczasem X-Men tropiąc Davida docierają do Berlina, gdzie mają oczekiwać wezwanych przez Betsy na pomoc S.H.I.E.L.D. i Ultimates. Wszystkich zastanawia w jaki sposób udało się jej wytropić Davida, skoro Xavier nie był w stanie tego dokonać. Beast uważa, iż ponieważ David przeniknął umysł profesora podczas walki w Aberdeen, teraz jest w stanie się przed nim ochronić. Zastanawiające są również długie telepatyczne rozmowy prowadzone przez Betsy i Xaviera. Moira nagle orientuje się, iż chłopak znalazł się w Berlinie dlatego, iż właśnie tu ich rodzina spędziła ostatnie wakacje razem. Betsy zadziwia szok w jakim znajduje się Logan, Xavier wyjaśnia jej jednak, iż ten do tej pory niepokonany mutant po raz pierwszy zmierzył się z przeciwnikiem, w walce z którym jego moce okazały się bezużyteczne.


Zdaniem Xaviera Davida da się ocalić i rehabilitować, czym Betsy jest zdziwiona. Słyszy jednak, iż przez fakt, że jego syn ostatnie lata spędził w częściowej śpiączce w szpitalnym łóżku, jego poziom wiedzy zatrzymał się na poziomie dziewięciolatka, co może być przyczyną wszystkich kłopotów. Profesor opowiada równiez, jak poznał Moirę i wziął z nią ślub. To własnie ona zaprojektowała Cerebro, dzięki któremu początkowo odnajdywali mutantów potrzebujących leczenia. Dopiero kiedy Charles spotkał Magneto i zaprzyjaźnił się z nim, jego rodzina zaczęła na tym tracić. David zaczął byc terroryzowany przez dwójkę dzieci Magneto, podczas gdy profesor wraz z Ericem spędzali długie godziny planując przyszłość świata. Zaś po tym, jak Xavier założył szkołę, aby przeciwstawić się wizji Magneto, opuścił swą rodzinę ostatecznie. Teraz żałuje tylko jednej rzeczy: że nie był przy swym synu w chwili kiedy zamanifestowały się jego moce. Pozostawił go pod opieką Moiry, wiedząc, iż jako specjalistka od genetyki zajmie się ich synem dużo lepiej, niż on by to uczynił. Charles wciąż go jednak kocha.


Tymczasem w Rosji Peter nadal odmawia "zabawy w superbohatera". Jednak później, kiedy oglądając telewizję dowiaduje się, iż uwięzionym pod wodą marynarzom kończy się powietrze, a żaden z Ultimates nie przybył z pomocą, decyduje się to uczynić. Udaje się na Morze Barentsa i podnosi okręt z dna.


Wkrótce w Berlinie X-Men dowiadują się, że Colossus po chwilowym kryzysie powraca do nich. Xavier również nie kryje radości z tego faktu, zaś na spacerze z Betsy informuje ją, iż zna całą prawdę. Okazuje się, iż jeszcze w Aberdeen, w chwili katastrofy ciężarówki, David opanowal jej ciało, zaś profesor wiedział o tym praktycznie od początku. Moce Davida wzrosły jeszcze bardziej, a połączenie z umiejętnościami Betsy sprawiło, że jest już w stanie zapobiec rozkładowi kontrolowanego ciała. Młodzieniec oznajmia, iż zamierza zabić ojca, jego X-Men i zniszczyć wszystko co do tej pory Xavier zbudował raz na zawsze, kiedy tylko skończy jeść swój deser.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Ultimate X-Men #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.