Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #43

Ultimate X-Men #43

Ultimate X-Men #43

"New Mutants" - part 4

Postacie
Cytat

prezydent U.S.A.: "She has magentic powers?"
Emma Frost: "Yes, sir."
prezydent U.S.A.: "No."
Emma Frost: "But..."
prezydent U.S.A.: "No."
Emma Frost: "Sir, she.."
prezydent U.S.A.: "No magnet people."

Streszczenie

Poruszona niezmiernie zniknięciem Beasta Ororo informuje właśnie resztę zespołu, iż opuścił on Szkołę. Profesor X prosi dziewczynę, aby spróbowała się uspokoić. Storm odpowiada, że jest spokojna, podczas gdy kilka chwil wcześniej jej oczy przybrały białego koloru a od tego czasu nad Instytutem szaleje gwałtowna burza. X-Men próbują dociec dlaczego McCoy odszedł, odrzucając możliwość jego porwania, ponieważ zostały zabrane wszystkie rzeczy Hanka. Xavier postanawia zlokalizować swego studenta przy pomocy Cerebro.


Tymczasem w Białym Domu przed prezydentem U.S.A, jego doradcami i generałami armii prezentuje się nauczycielka z Chicago - Emma Frost. Kobieta ma pomóc głowie państwa w rozwiązaniu problemu mutantów. Gdy na pytanie, czy sama również należy do homo superior, pada odpowiedź twierdząca, natychmiast atakują ją agenci federalni, obawiając się, iż może stanowić zagrożenie dla prezydenta. Ten jednak rozkazuje im puścić Emmę, argumentując, iż ma ona zezwolenie ochrony i nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa. Prezydent przeprasza kobietę za te wyjątkowe środki ostrożności, jakie zostały wprowadzone po ataku Magneto na Biały Dom, a następnie prosi ją o demonstrację swoich mutacyjnych mocy. Panna Frost zastyga na chwilę w bezruchu, podczas gdy jej skóra przekształca się niezwykle twardą substancję przypominającą kryształ. Chwilę później dziewczyna przedstawia zgromadzonym w pokoju oficjelom swoją własną wizję rozwiązania kwestii homo superior. Według niej nietolerancja wobec mutantów to problem społeczny, a nie rodzaj wojny między nimi a zwykłymi ludźmi, dlatego też nie powinny powstawać grupy na kształt X-Men, będące pewnego rodzaju siłami policyjnymi. Przemoc bowiem prowadzi jedynie do kolejnej fali przemocy i nie stanowi żadnego rozwiązania. Dlatego też metody Xaviera, którego studentką Frost niegdyś była, uważa ona za zawodne. Miedzy nią a Charlesem istniało wówczas nawet coś więcej niż tylko stosunki na płaszczyźnie uczeń - nauczyciel, jednak kilka lat temu doszło między nimi do różnicy zdań i w konsekwencji do rozstania. Teraz Emma sama jest nauczycielką, a w jej szkole prowadzone są seminaria mające na celu przybliżenie ludziom mutantów i ich zachowań. Według niej homo superior powinni pełnić wzorcową rolę i swoim postępowaniem oraz sposobem życia dawać przykład innym. Prezydent zdaje się wykazywać spore zainteresowanie podejściem panny Frost i prosi, aby kontynuowała.


Gdzieś indziej w Waszyngtonie. Boy hotelowy pokazuje właśnie Henry'emu McCoy jego pokój. Chłopak jest wyraźnie wystraszony obecnością mutanta i znika czym prędzej, odmawiając nawet napiwku. Zanim Beast ma szansę choćby rozejrzeć się po pokoju, oczom jego ukazuje się mentalna projekcja Xaviera, który odnalazł Hanka dzięki Cerebro. Charles chce porozmawiać i dowiedzieć się, dlaczego McCoy opuścił zespół. Wszystkich bowiem zastanawiają motywy jego postępowania, a Ororo jest wręcz zdruzgotana jego odejściem. Henry odpowiada, że Strom z pewnością bez trudu znajdzie sobie kogoś, kto ją pocieszy. Profesor oznajmia, że jeśli ma on na myśli Warrena, to jest w błędzie. Owszem dziewczyna bardzo podoba się Angelowi, nie oznacza to jednak, że ona sama jest nim zainteresowana. Beast przerywa Xavierowi mówiąc, że jest mu wdzięczny za wszystko, co Charles dla niego uczynił, nie ma zamiaru jednak dłużej przebywać w towarzystwie osoby pokroju Logana i w ogóle nie chce już być częścią drużyny. Następnie prosi Profesora X, aby zostawił go w spokoju i zniknął. Xavier wyznaje, iż odejście McCoy'a jest dla niego zarówno osobistą jak i zawodową porażką a na zakończenie dodaje, że jego Instytut zawsze będzie dla Hanka domem, do którego może wrócić.


Emma Frost demonstruje właśnie głowie państwa U.S.A. zdjęcia kilku młodych mutantów, którzy mogliby stać się rzecznikami prezydenckiego planu popierającego homo superior. Znajdują się wśród nich między innymi Beast i Dazzler, a także dziewczyna posiadająca zdolność przemiany w wilka oraz człowiek o pseudonimie Bishop. Wszyscy oni są według Frost świetnymi kandydatami, bowiem jako młodzi, rozgarnięci i atrakcyjni mutanci bez trudu znajdą wspólny język z nastolatkami. W prezentowanej przez nią grupie jest również Alex Summers - starszy brat Cyclopsa - który zrezygnował niegdyś z zaproszenia Xaviera dotyczącego wstąpienia do X-Men i tym samym poróżnił się ze Scottem. Jego umiejętności polegają ma wytwarzaniu energii plazmowej. Na zdjęciu obok Alexa widnieje także jego zielonowłosa dziewczyna, Lorna Dane, której mutacyjne zdolności to kontrola sił magnetycznych. Prezydent jest jednak zdecydowanie przeciwny przyjęciu do swojej grupy kogoś o mocach zbliżonych do tych, jakie posiada Eric Lensherr [patrz - cytat numeru]. Następnie wybiera on kilkoro najbardziej odpowiadających mu kandydatów i zleca jak najszybsze zorganizowanie przed siedzibą Kongresu U.S.A. konferencji prasowej, mającej na celu zaprezentowanie ich narodowi. Dowódca sił zbrojnych uważa jednak cały ten plan za niezbyt trafne rozwiązanie, gdyż mimo wszystko społeczeństwo i tak zostanie podzielone na zwolenników i przeciwników mutantów. Prezydent sądzi, że stanie się inaczej, jest bowiem przekonany, że uda im się nauczyć ludzi tolerancji dla homo superior. Następnie w towarzystwie Emmy Frost opuszcza on pomieszczenie, prosząc aby połączono go z Nickiem Fury, któremu z pewnością nie spodoba się jego przedsięwzięcie. Pozostali w pokoju doradcy prezydenta i wysoko postawieni oficerowie nie mogą uwierzyć w zachowanie głowy państwa. Deklaruje on bowiem zamiar zdystansowania się od Xaviera organizując własną grupę mutantów, jednak do jej składu włącza byłą kochankę Profesora X, jego byłego studenta a także brata lidera X-Men. Jeden z doradców jest stuprocentowo przekonany, że to Xavier manipuluje umysłem prezydenta, przy którego pomocy chce osiągnąć swój cel utworzenia w Stanach Zjednoczonych raju dla homo superior. Następnie dodaje on, że jeśli dojdzie do planowanej konferencji prasowej z udziałem mutantów przed Kapitolem, to ktoś będzie musiał się im zdecydowanie przeciwstawić.


Nastaje wieczór. Charles rozmawia właśnie z trójką swoich studentów na temat Dazzler. W pewnym momencie Jean wyczuwa, że coś zbliża się w kierunku posiadłości i chwilę później na trawniku przed Instytutem ląduje wojskowy helikopter. W towarzystwie grupki żołnierzy S.H.I.E.L.D. wysiada z niego gen. Fury, który stwierdza, że musi koniecznie porozmawiać z Xavierem...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.