Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #11

X-Factor #11

X-Factor #11

"Redemption"

Postacie
Cytat

Bandyta który napadł na Tunellers: "Muties Monsters! Call cops, yeah... 911 that's it!"

Streszczenie

Powracający do bazy z Calibanem i Leechem, Iceman i Beast zostają zaatakowani przez grupę mutantów pod przewodnictwem Masque. Blokująca zdolności pozostałych mutantów moc Leecha nie pozwala jednak nikomu na użycie swych mutacyjnych umiejętności. Na pole bitwy trafiają Cyclops i Jean kierujący się w stronę domu wraz z Artiem i rannym Angelem. Masque rozpoznaje w nich X-Terminators i walka ustaje. Grupka mutantów przedstawia się jako Tunellers, odłam Morlocków. Scott zaprasza ich do swej siedziby. Tunellers są święcie przekonani, iż tunele najechali łowcy mutantów z X-Factor, którzy odpowiadają za masakrę.


Tunele stają w płomieniach, kiedy rozchodzi się poprzez nie oczyszczający płomień Thora, lecz mutantom udaje się dotrzeć do bazy X-Factor. Tam wychodzi na jaw kim naprawdę są X-Terminators. Zaniepokojony Cameron Hodge informuje Scotta, iż media podniosły wrzawę wokół osoby Warrena Worthingotna. Angel zostaje zabrany do szpitala; tymczasem przed kompleksem X-Factor trwa kolejna demonstracja. Korzystając ze swoich umiejętności Tunellers wymykają się z bazy. Na ulicach Nowego Jorku zostają jednak napadnięci przez bandę opryszków, co niespodziewanie przeistacza się w potyczkę z całym gangiem. Znajdujący się w szpitalu Jean i Scott dowiadują się o tym i ruszają na miejsce zdarzenia.


Tymczasem w szpitalu w Atlancie, obok sparaliżowanego żołnierza imieniem Abraham Kieros, niespodziewanie pojawia się Apocalypse. Oferuje mu miejsce u swego boku, jako drugiemu z Jeźdźców - Wojnie. Po chwili obydwaj znikają, przeniesieni w nieznane miejsce.


Tymczasem do walki na Manhattanie dołącza policja. Kiedy Scaleface zostaje postrzelona, Berzerker dostaje szału a Scott nie ma innego wyjścia jak użyć swojego promienia optycznego. Cyclops i Marvel Girl zabierają Masque z powrotem do kompleksu, zaś na pobojowisku jeden z policjantów patrząc na ciało Scaleface uświadamia sobie, iż zabił niewinną dziewczynę.


Na Times Square grupa złodziejek stawia się przed swoim szefem, Vanisherem. Jedna z nich, Boom Boom stwierdza iż ten nie ma żadnego poczucia humoru i opuszcza bandę, uprzedzając iż jeśli ktoś spróbuje ją zatrzymać, wezwie na pomoc X-Factor. Tymczasem w szpitalu lekarze dochodzą do wniosku, iż uda im się uratowac Angela, lecz straci on swoje skrzydła.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.