Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #138

X-Factor #138

X-Factor #138

"Fear Walks Among Us"

Postacie
Cytat

Dark Beast: "And if I may inquire, why is it that you trust me?"
Havok: "I don't"

Streszczenie

W Nowym Jorku rosyjska wróżka przyjmuje Creeda, który podaje jej odzianą w rękawiczkę dłoń. Gdy słyszy iż powinien ją zdjąć pokazuje swe pazury, mówiąc iż jest ona rosyjską mutantką która zostanie wyeliminowana. Wraz z działaniami OZT Ogary kontynuują swój program. Creed wychodzi ucieszony iż po raz kolejny złamał rozkazy. Miał sprowadzić dziewczynę ze sobą, zamiast tego ją zabił. Wychodzi na ulicę stwierdzając iż to pokaże władzom, iż Sabretootha nie da się kupić, zaś w zaułku oczekuje go już Stone. Oznajmia, iż najwyraxniej Creeda nalezy wziąść z powortem na smycz. Ogary otrzymały proste zadanie, aby wykorzystując działania OZT sprowadzić jak najwięcej mutantów, za których zniknięcie zostanie obarczony Bastion. Creed gotów jest do walki, przypominając iż nie jest członkiem żadnej drużyny, gdy dostrzega stojącego na pobliskim dachu Omegę Red. Stone pyta czemu się tak przestraszył, a Creed udziela wymijającej odpowiedzi i znika mówiąc iż udaje się wykonać kolejne zadanie. Stone spogląda za nim stwierdzając iż jego podejrzenie co do Creeda się potwierdziły i pozostaje on poza kontrolą.


W bazie Mc Coya w tunelach Morloków Havok spogląda na dochodzących do siebie członków X-Factor. Ucina komentarze Dark Beasta na temat Polaris, która odzyskuje przytomność i rzuca się na Havoka. Mc Coy obezwładnia ją mówiąc że ze skanu jej mózgu wynika iż ma traumę. Alex zastanawia się głośno czy Dark Beast rzeczywiście pomaga rannym, zaś ten zaczyna wygłaszać peany na temat wielkości Summersa, w jego świecie będącego prawą ręką Apocalypse. Havok ucina jego przemowę, stwierdzając iż wciąż mu nie ufa. Rozmyśla o tym czego dowiedział się o eksperymentach genetycznych Mc Coya, które zamierza przerwać.


Sabretooth przybywa do kościoła na Manhattanie, gdzie znajsuje się będący mutantem ksiądz, którego ma zamiar zabić pomimo iż otrzymał inne rozkazy. Tam zaskakuje go Omega Red, mówiąc iż od dawna marzył aby się z nim spotkać. Chwyta go swymi mackami i zaczyna dusić, mówiąc iż obserwował go. Widzi iż w przeciwieństwie do Logana i Mavericka nie uwolnił się mimo upływu lat od krępujących go więzów i wciąż jest agentem rządu. Omega Red nakazuje księdzu się wynosić, oznajmiając iż teraz Creed stanie się użyteczny i dla niego. Sabretooth rozrywa macki atakując Arkady'ego, wykrzykując iż nie jest już na niczyjej smyczy. Oznajmia iż nadeszła pora skończyć to co zaczęło się wiele lat temu i obaj rzucają się do walki.


We śnie Forge wędruje w krainie snu, gdzie dostrzega czarnego ptaka, który mówi iż pustynia na której się znalazł to przyszłość i jego przeznaczenie. Indianin nie wie, czy ma nie dopuścić do jej spełnienia, czy też zrobic co innego. Ptak nakazuje mu sprawdzić co kryją serca innych, a Indianin budząc się szepcze imię Mystique. W tym samym momencie w Arizonie rządowi agenci odnajdują w bagażniku czarnej limuzyny pewną kobietę. To Mallory Brickman, żona senatora Rlapha Brickmana. Porwana jakiś czas temu wreszcie się odnalazła. Wkrótce do szpitala w którym przebywa przyjeżdża jej mąż i córka Gloria. Senator pyta kto porwał jego żonę, bowiem drogo za to zapłaci, zaś ta wskazuje na Sabretootha. Później w samotności Mallory Brickman patrzy w lustro, zmieniając się w Mystique która stwierdza iż nie sądziła iż jeszcze kiedyś stanie się tą osobą. Teraz Creed zapłaci jej za wszystko.


Sabretooth walczy z Omegą Red, rozsiewającym wokół swój hormon śmierci. Arkady zamierza przehandlować Creeda w zamian za syntetyzer karbonowy, który pozwoli mu ustabilizowac jego ciało [szczególy w serii "Maverick"]. Creed zadaje Omedze dotkiwe rany, a gdy rzuca nim przez drzwi kościoła, ten niespodziewanie rzuca się do ucieczki. Creed nie zamierza go ścigać, bowiem jak stwierdza nie ma go na jego liście.


Stone powraca do swego mieszkania, gdzie zmienia swą kamienną skórę morfując się w zwykłego człowieka. Wowczas uderza Sabretooth. Żąda aby doprowadził go do Bowsera, koremu pokaze iż pracuje samotnie, a jego żądza krwi zawsze wygrywa.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #138

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.