Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #34

X-Factor #34

X-Factor #34

"Death!"

Postacie
Cytat

N'astirh: "These are not wings of Angel"
Hodge: "No. Now he calls himself Death"

Streszczenie

Śmierć wpada do kwatery The Right i zaczyna masakrować wszystkich napotkanych na swej drodze, poszukując przy tym Candy Southern. Na ekranie obserwuje go Cameron Hodge, stojący przy nieprzytomnej Candy. Dziewczyna podłączona jest do dziwacznej aparatury, która utrzymuje ją przy życiu i pozwala przeprowadzać The Right eksperyment technologiczny. Na rozkazy Hodge'a czeka horda demonów przysłanych przez N'astirha. Hodge wykłada im swe życiowe credo i wizję świata, w którym człowiek aby przetrwać musi pokonać wszystkich mutantów, a następnie rozkazuje im powstrzymać Śmierć. Piekielne istoty atakują Warrena.


W Hong Kongu załoga latającego pojazdu rozmawia o ostatnich działaniach The Right i zawarciu paktu z demonami. Niania zamierza uratować dzieci, znajdujące się na liście którą Hodge przekazał N'astirhowi, a jej towarzysz w zbroi, zwany Orphan Makerem, zamierza jej w tym pomóc. Na razie jednak "ratują" kolejne dzieci posiadajace gen X, po raz kolejny rozstrzeliwując ich rodziców.


W bazie The Right Hodge obserwuje Śmierć walczącego z demonami, kiedy przybywa N'astirh. Wściekły informuje Hodge'a, iż dzieci które mu zaoferował zniknęły, a ich rodzice nie żyją. Cameron zapewnia, że nie miał z tym nic wspólnego, demon nie do końca jednak w to wierzy i przypomina, jakie konsekwencje grożą za złamanie paktu zawartego z piekłem. W sierocińcu wskazanym przez Hodge'a były starsze dzieci, do swego rytuału demon potrzebuje zaś niemowląt. Hodge radzi mu, aby sprawdził co znajduje się pod sierocińcem. Spoglądając na ekran N'astirh widzi jak Śmierć pokonuje jego sługi. Hodge wyjaśnia demonowi w jaki sposób doprowadził Warrena do upadku, za co ten pragnie się teraz zemścić. Śmierć, wiedząc że jest obserwowany, informuje Hodge'a, iż wkrótce stanie na wprost niego. Nie powstrzymają go hordy piekieł, bowiem teraz sam stał się mrocznym demonem. Słysząc to N'astirh uśmiecha się. Oznajmia Hodge'owi, że musi go ukarać, odwołuje więc swe sługi do sierocińca radząc, aby człowiek dał sobie radę sam. Władca demonów również znika, aby skończyć realizację tajemniczego planu. Demony odchodzą, a Śmierć pozostaje sam na korytarzach bazy The Right. Kieruje się teraz wprost do Hodge'a.


W Nowym Jorku Jean powraca na statek w samą porę, bowiem Scott wyrusza na ratunek swojemu synowi. Wraz ze statkiem dokonali analizy strzępów posiadanych informacji oraz przepowiedni Destiny i odkryli miejsce prawdopodobnego pobytu Nathana Christophera. Cyclops czuje irracjonalny zew, przyzywający go do sierocińca w Nebrasce, w którym się wychował. Pragnie znaleźć się tam jak najszybciej i Jean z trudem udaje się go przekonać, iż powinna udać się tam wraz nim. Kiedy ich samolot opuszcza statek kobieta namiętnie całuje swego ukochanego.


W bazie The Right Śmierć przebija ściany i staje na wprost Hodge'a, który otwiera doń ogień. Na Warrenie nie robią wrażnenia pociski i rakiety. Hodge zdradza mu, od jak dawna go nienawidzi. Ich przyjaźń na studiach przerodziła się w nienawiść, kiedy Warren opuścił Camerona i dołączył do X-Men. Z czasem uczucie stało się nienawiścią do wszystkich mutantów, których Hodge poprzysiągł zniszczyć i w tym celu założył The Right. Walka przenosi się w pobliże nieprzytomnej Candy Southern, która zapłaciła za poznanie planów Hodge'a. Teraz utrzymywana jest przy życiu dzięki eksperymentalnej technologii, wyłącznie po to, aby zranić Warrena. Słysząc to Śmierć wpada w szał i zaczyna ostrzeliwać Hodge'a piórami, co doprowadza do wybuchu technozbroi, w której skrył się człowiek. Niespodziewanie Hodge powstaje i śmiejąc się oznajmia, iż N'astirh dał mu życie wieczne, nie można więc go zabić jest bowiem nieśmiertelny. Ta walka zakończyć może się tylko w jeden sposób: Śmiercią. Cameron atakuje Warrena i dociera do łoża Candy, gdzie odłącza ją od aparatury, aby ostatecznie zranić Warrena. Serce dziewczyny przestaje bić, co doprowadza Śmierć do szału. Rzuca się on na Hodge'a i wykonuje piruet skrzydłami, odcinając w ten sposób człowiekowi głowę. Podbiega do Candy i bierze ją w ramiona, kiedy pojawiają się oddziały The Right w swoich zbrojach. Warren odwracając się w ich stronę zimnym głosem oznajmia, że za chwilę stawią czoła Mrocznemu Aniołowi Śmierci.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.