Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #41

X-Factor #41

X-Factor #41

"The Golden Boy!"

Postacie
Cytat

Ms Jones: "You have baby with you?"
Beast: "Yes ma'am. We're hoping to make world record for Super Hero Team with this youngest member"

Streszczenie

Pewnej nocy w Londynie, z kanałów wychodzi Troll. Spogląda na miasto, które dużo bardziej podobało mu się w czasach Celtów i Wikingów, a następnie rusza przed siebie, ubrany w długi płaszcz, dzięki któremu nikt go nie rozpozna. Kieruje swe kroki do domu, przez okna którego obswerwuje uczącego się chemii chłopca. Thomas Jones powtarza symbole chemiczne poszczególnych pierwiastków, nieświadom, że jednocześnie mutacyjną mocą przemienia trzymany w ręku długopis w wymieniane metale. Ostatnim z nich jest złoto. Kiedy chłopak wychodzi, Troll zabiera długopis, postanawiając jednocześnie porwać Toma, który jego zdaniem jest żywym kamieniem filozoficznym.


Na statku X-Factor zastanawiają się co zrobić z New Mutants, którzy połaczyli się teraz z X-Terminators i po zniszczeniu Szkoły znaleźli pod ich opieką. Nie wiedzą czy mają ich uczyć, czy też zmienić w grupę podobną do tej, jaką dawno temu stworzył z nich Profesor. Boom Boom zirytowana faktem, iż Sam nie zwraca na nią uwagi, myśląc wciąż o swej zaginionej w kosmosie dziewczynie - Lili Cheney - rzuca w niego fajerwerkiem. Na szczęście przechwytują go kolejni mutanci, aż wreszcie niszczy go Cyclops. Ku zdziwieniu wszystkich Tabitha przeprasza za swój czyn, jednocześnie wdzięcząc się do Sama. Archangel i Marvel Girl rozmawiają o zmianach, jakie ostatnio wszystkich spotkały. Jean zdradza, że po wchłonięciu wspomnienień Madelyne i cząstki Phoenix czuje w swej duszy ciemność. Warren zachęca ją, aby nie poddawała się tym uczuciom.


W Londynie Troll siłą i przemocą porywa Thomasa, krzycząc że dzięki jego magii, zamieni cały kraj w złoto. Tom wzywa pomocy, a kiedy Troll ze swym łupem schodzi po rynnie, otrzymuje cios miotłą w głowę od matki Toma i obaj spadają w dół.


Na kwaterze X-Factor życie toczy się swym zwykłym rytmem, gdy statek informuje Scotta o porwaniu dokonanym w Londynie przez mutanta-olbrzyma. Matka prosi o pomoc X-Factor, o których słyszała iż walczą z mutantami. Scott decyduje udać się do Londynu. Pomimo swych początkowych obaw, Jean przekonuje go, żeby zabrał ze sobą Nathana, który teraz jak nigdy wcześniej potrzebuje ojca. X-Factor odlatują specjalnie skonstruowanym na tę okazję przez statek pojazdem, a New Mutants zostają sami.


W Londynie X-Factor odwiedzają matkę Toma. Opowiada im ona o porwaniu, dodając że olbrzym zmienił kilka rzeczy w złoto. Gdy X-Factor opuszczają budynek, dostrzegają pozostawiony ślad: złote latarnie i samochody. Podążając tym tropem docierają do wejścia do podziemi Londynu, które Scott niszczy jednym strzałem. Mutanci trafiają do skarbca, gdzie zgromadzono złote przedmioty wiekiem sięgające od czasów starozytnych, poprzez hiszpańskie dublony, do złotych lodówek i telewizorów. Wówczas pojawiawia się wreszcie opozycja, a Beast natychmiast rozpoznaje w przeciwnikach Trolle. Dochodzi do walki, w której górę zaczynają brać Trolle. Promienie Scotta nie odnoszą efektu, podobnie pióra Archangela, ponieważ grube łuski Trolli chronią je przed zranieniem. Przeciwnik Beasta powala go wykorzystując swą wielkość i masę, a Iceman natrafia na wroga odpornego na zimno, który przedstawia mu się jako Yeti. X-Factor zostają po kolei powaleni. Trolle zabierają ich do miejsca, w którym uwięziony jest Thomas. Tam przedstawiają im swój zwariowany plan, mający na celu doprowadzenie Wielkiej Brytanii do ruiny. Wraz z rosnącą ilością złota dojdzie do inflacji, chaosu, a wreszcie do ucieczki ludzi z wyspy, gdzie będzie mógł powrócić magiczny lud, czyli elfy, krasnoludy, trolle... Beast stara nie śmiać się głośno z tego planu, tymczasem zaniepokojony Scott zauważa zniknięcie Nathana Christophera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.