Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #149

X-Factor #149

X-Factor #149

"Times Change"

Postacie
Cytat

Cyclops: "You mean for lauching a terroristic attack on a civilian airplane and throwing me several thousand feet to death?"
Havok: "Yeah"
Cyclops: "You did mean it?"
Havok: "No"
Cyclops: "Did you have a good reason?"
Havok: "Yeah"
Cyclops: "I forgive you"

Streszczenie

Greystone konstruuje jakieś dziwne urządzenie, powtarzając iż zamierza wrócić do przyszłośći. Mówi że skoro zmienili przeszłość tak jak chcieli, teraz pora na powrót, choć towarzysze powtarzają mu iż jest to niemożliwe. Skoro Havok nie uwolnił wirusa spuścizny, a Micah nie zabił jego matki, jego zdaniem nadeszła pora na powrót.


Havok śpi w swoim łóżku, nie zauważając iż z jego ciała uwalnia się zmagazynowana plazma i wybucha w jego pokoju. Po przebudzeniu stwierdza, iż nie stało się to od dawna i zastanawia się co było tego przyczyną. Być może stres, a być może telefon który ma wykonać... wstaje i dzwoni na Alaskę. Rozmawia ze Scottem, przepraszając go za swe działania z ostatich tygodni. Cyclops zaprasza go na Alaskę, aby odwiedził jego Jean którzy odnaleźli spokój, po tym jak wycofali się z działalności w X-Men.


Multiple Man gra sam ze sobą na boisku w koszykówkę, gdy nadlatuje Polaris. Mówi mu, iż wciąż nie jest zdecydowana czy to dobry pomysł. Jamie przekonuje ją, że tak właśnie jest. Uda im się odtowrzyć starą drużynę, być może nawet przekonają Quicksilvera aby powrócił.


Fixx udaje ise po Greystone'a, który unika jej motyli. Kobieta lustruje go podejrzliwie, patrząc na jego zmęczoną z niewyspania twarz. Przypomina mu o zwołanym przez Summersa spotkaniu. Greystone pyta, czemu nie mogą wrócić do przyszłości, a Fixx oznajmia iż mogłoby to zmienić wszystko czego dokonali. Greystone nie jest zbytnio przekonany, wykrzykuje iż mogliby zostać bohaterami. Odchodzi wściekły gdy pojawia się Shard, a Fixx spogląda z niepokojem za nim mówiąc iż obawia się że dopadł go związany z podróżą w czasie stres.


Archer żegna się z Havokiem, mówiąc iż w przyszłości stracił swą rodzinę. Teraz, gdy misja XUE dobiegła końca, może wieść normalne życie z Rachel i synem, jako Jude Black. Archaer odchodzi, a do domu wchodzą Jamie i Lorna.


Alex spogląda na Shard, Fixx, Greystone'a, Multiple Mana i Polaris. Oznajmia iż chyba wiedzą po co się spotkali. Nadeszła pora odtworzyć zniszczony podczas OZT X-Factor, a stworzą go właśnie oni. Grupa wyjdzie z podziemia, stając się grupą taką jak X-Men. Nieoczekiwanie Greystone dostaje szału. Rzuca się na Madroxa, wykrzykując iż jest on zdrajcą, który ich sprzeda. Fixx i Havok powstrzymują napastnika, który wybiega wykryzkując iż odchodzi, a oni będą żałować chwili przyjęcia Madroxa do grupy. X-Factor podążają za nim. Fixx wyjaśnia, iż w ich przyszłości Madrox nie zdradził nikogo, najwyraxniej Greystone cierpi na temporalną paranoję i może być niebezpieczny. Havok poleca wysłać jej motyle, aby go obezwładnić, bowiem zabarykadował się on w laboratorium Forge'a. Motyle dosięgają celu, lecz Greystone stoi przed stworzoną przez siebie maszyną temporalną, w jego wściekłość zwycięża. Motyle trafiają z powrotem w Fixx, która pada porażona psionicznie. Fixx z bólem głowy wyjaśnia iż Greystone skonstruował pojazd czasoprzestrzenny, lecz nie wiadomo czy urządzenie działa. Skutki jego użycia mogą być fatalne dla czasoprzestrzeni. Polaris chce zniszczyć urządzenie, lecz Alex oznajmia iż porozmawia z Gresytone'm, po czym wbiega do hangaru. Pojazd właśnie staruje, a Alex niszczy plazmą drzwi do hangaru co umożliwia wylecenie na zewnątrz. Greystone powtarza iż wraca do domu, a Havok przedostaje się do kabiny i usiłuje go przekonać aby się uspokoić, a także przekazując słowa Fixx, iż jego maszyna nie może dziąłać. Greystone opamiętuje się, orientując się iż skonstruował czasoprzestrzenną bombę. Usiłuje ją rozbroić lec znie może, krzyczy do Havoka aby ten się wynosił, lecz Alex oznajmia iż są drużyną. Kieruje w stronę urządzenia swą plazmę...


Niebem wstrząsa potężna eksplozja, którą widzą z ziemi X-Factor. Polaris osłania grupę magnetyczną tarczą przed spadającymi odłamkami, zaś Fixx zaczyna płakać. Nie wyczuwa psionicznego połączenia, a to oznacza iż pasażerowie samolotu zginęli. A wraz ze śmiercią Havoka kończy się historia X-Factor.


Uwagi:

- niespodziewanie Marvel zamknął "X-Factor", choć jeszcze miesiąc wcześniej zapowiadano jubileuszowy nr 150

- większość wątków zawiązanych w ostatnich numerach pozostaje do dziś nierozwiązana, nieznane są także dalsze losy Fixx i Archera

- dzieje Havoka, który trafił do alternatywnej rzeczywistości kontynuwane były w serii "Mutant X". Po jej zamknięciu ciało Havoka cudownie odnalazło się za sprawą scenarzysty Chucka Austena i na przełomie 2002/2003 powrócił on do X-Men

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #149

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.