Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #146

X-Factor #146

X-Factor #146

"Faerie Light"

Postacie
Cytat

Shard: Just leave me alone!"
Fixx: "So... I guess staying up all night and talking about boys is definitely out?"

Streszczenie

Fixx i Shard spoglądają za odlatującym samolotem Havoka, a po chwili Fixx usiłuje nawiązać rozmowę z siostrą Bishopa. Ta szybko ją ucina, mówiąc iż nie ma ochoty na poszerzanie ich znajomości. Nigdy nie była częścią ich XUE, zrezygnowała z niej i nie zamierza do niej wracać. Oni wcielili się ludzi z końca XX wieku, ona zaś pozostaje fotonową formą życia i zawsze będzie kimś innym. Fixx zrezygnowana idzie spać, żałując iż w przeciwieństwie do Greystone'a i Archera nie pamięta nic z poprzedniego życia kobiety, której ciało posiada. Nie może tym samym udać się wraz z nimi na poszukiwanie przeszłości. Zasypia, wysyłając za nimi swe motyle.


Motyl śledzi Archera, który puka do drzwi domu w którym mieszkał Jude Black. Drzwi otwiera jego była żona, karząc mu się wynosić albo wezwie policję. Jude przeprasza za to co uczynił Rachel i ich synowi, lecz kobieta oznajmia że zmarnowała już wystarczająco dużo swego życia z międzynarodowym terrorystą. Jude pragnie jedynie porozmawiać, więc Rachel decyduje się wpuścić go do środka. Krążący wokół motyl dostrzega ukrytych nieopodal domu ludzi, którzy potwierdzają pojawienie się ich celu.


Greystone jako Brian Young powraca do domu swych rodziców. Oznajmiają oni na jego widok, iż wiedzieli że nie poradzi sobie naulicy. Brian mówi iż chciał jedynie sprawdzić, czy jego siostrze Louise nic się nie stało, za co otrzymuje uderzenie w twarz od ojca. Natychmiast zmienia się w Grystone'a.


Trzeci motyl dociera do miejsca, w którym Jamie Madrox gra sam ze sobą w koszykówkę. Na widok Havoka, który od wejścia oznajmia iż ich spotkanie miało być czymś więcej niż grą, dwa duplikaty odchodzą bez słowa. Jamie mówi, iż wciąż obwiniają Alexa za śmierć pierwowzoru [X-Factor #100]. Rozmawiają, a Alex wyjaśnia iż chce odtworzyć X-Factor. Jamiemu nie podoba się historia z XUE, bowiem nie wierzy w przybyszy z przyszłości. Oznajmia Alexowi, iż jeśli będzie potrzebował jego pomocy wówczas przybędzie, lecz na razie jest w drużynie z innymi Madroxami. Następnie oznajmia, iż pozwolił sobie zaprosić na spotkanie kogoś jeszcze. Multiple Man ulatnia się w chwili pojawienia się Lorny.


Rachel nie może uwierzyć w zmianę Jude'a, który stał się teraz łagodną osobą i pragnie ułożyć życie ze swą rodziną na nowo. Jude wyjaśnia, iż pewne rzeczy się zmieniły, lecz wówczas pojawia się motyl. W ostatniej chwili rodzina rzuca się na ziemię, gdy padają strzały. Pojawia się dwójka mutantów, którzy oznajmiają iż przybyli wykonać wyrok wydany zaocznie przez Ludową Armię Genoshy. Za podłożenie bomby która zabiła 300 osób muty skazały Blacka na śmierć. Rachel zaczyna uciekać, zaś motyl pędzi do Fixx. Ta ostrzeżona budzi się zawiadamiając Shard, po czym wysyła motyle do pozostałych.


Lorna oznajmia iż przybyła ostatecznie zerwać z Alexem, który usiłuje ją przeprosić za to co dokonał, a Jamie stara się aby oboje nie zaczęli walczyć ze sobą. W połowie rozmowy do Alexa docierają motyle i oznajmia on iż musi już iść. Jednocześnie zostaje zawiadomiony Greystone, który właśnie tłumaczy swym rodzicom co stanie się z nimi jeśli dalej będą dręczyć jego siostrę.


Jude ucieka wraz ze swą rodziną, a Rachel domyśla się iż nie jest jej mężem. Jude przemienia się w Archera i stawia czoła mutom, którzy stwierdzają iż skoro jest mutantem, jego zbrodnia jest podwójna. Muty zamierzają zabić rodzinę Blacka, na co ten oznajmia iż jeśli ją oszczędzą odda się w ich ręce. Przywódczyni egzekutorów przystaje na to, lecz wówczas z odsieczą przybywa reszta grupy. Egzekutorzy widząc iż stracili przewagę wycofują się, oznajmiając iż w swoim czasie dopadną Blacka. Archer przytula się do Rachel, zaś Havok ma do Fixx tylko jedno pytanie. Ta przeprasza go, wyjaśniając iż nie miała czasu. Wskutek tego Alex został psionicznie związany z pozostałymi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #146

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.