Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #9

X-Factor #9

X-Factor #9

"Spots!"

Postacie
Cytat

Blob trafiony jajkiem: "Hey, Destiny, ya didn't warn me, did ya?"

Streszczenie

Nad Central Parkiem wstał świt. Rusty i Skids po raz kolejny wymykają się Freedom Force, zaś członkowie X-Factor starają się ich odnaleźć. Obok budynku Hellfire Club natykają się na Trish Tilby, która zaczyna przeprowadzać z nimi wywiad, zaś w zgromadzonym tłumie padają opinie, iż X-Factor pokazali, że z mutantami można walczyć, a ludzie znowu mogą czuć się dumni z tego, iż są ludźmi. Grupa dostrzega nowego szefa szkoły Xaviera - Magneto, wchodzącego do Hellfire Club i staje się dla nich jasne, iż nie postępuje on zgodnie z marzeniami Xaviera [i wzajemnie - Uncanny X-Men #210].


Freedom Force dopadają wreszcie Rusty'ego i Skids, jednak z pomocą przychodzi im tłum, myśląc iż mutanci atakują normalnych ludzi. W stronę FF lecą cegły, kamienie, jajka. Na miejsce docierają X-Factor, jednak z trudem udaje im się powstrzymać rozwydrzony tłum pragnący zlinczować mutantów. Mystique tracąc cenny czas wykłóca się, że jest agentką rządu. Destiny informuje, iż Rusty i Skids są w kanałach pod Manhattanem, gdzie dostrzega nadciągającą śmierć. Grupa rusza w pościg, a Trish Tilby oskarża X-Factor iż odpowiedzialni są oni za ostatnie akty przemocy.


W bazie Artie widzi Rusty'go w kanałach i tropiących go mutantów. Widzi także nadciagające tam dużo większe zagrożenie. Próbuje o tym opowiedzieć Cameronowi Hodge'owi, ten jednak po raz kolejny w szorstki sposób wyprasza go z gabinetu.


Gdy X-Factor powracają do bazy, odkrywają pozostawioną przez Artiego wiadomość. Chłopiec podążył do kanałów aby ostrzec Rusty'ego. Angel, kórego Morlocki kiedyś uwięziły [Uncanny X-Men #169-170] orientuje się, iż Rusty podąża do nich. Ponieważ tunele pełne są niebezpiecznych mutantów, grupa wyrusza na poszukiwania w kostiumach X-Terminators.


Pod Manhattanem Artie natyka się na małego mutanta imieniem Leech, który potrafi blokować moce innych homo superior. Ten zabiera go do Calibana, który postanawia przeprowadzić testy na chłopcu, lecz nagle poprzez tunele niesie się przeraźliwy krzyk.


Tymczasem Freedom Force dopadają wreszcie Rusty'ego i Skids. Blob dość ma już porażek i zaczyna bić chłopaka, nie chcąc przestać pomimo rozkazu Mystique. Na szczęście pojawia się Cyclops i neutralizuje grubasa. Dochodzi do walki pomiędzy grupami, a dla Mystique staje się jasne, iż X-Terminators to pierwsi X-Men. FF zaczynają przegrywać, a Avalanche pogarsza sprawę bowiem używciem swej mocy sprawia, iż sufit zaczyna się walić. Niespodziewanie Destiny błaga Mystique aby się wycofali, albowiem widzi, że w tunelach wszystkich mutantów czeka śmierć. Przywódczyni FF nakazuje odwrót. Rusty jest ciężko ranny, więc Jean wraz Angelem i Skids zabierają go do bazy, zaś pozostali udają się na poszukiwania Artiego. Kanałami niosą się przeraźliwe krzyki mutantów, którzy zaczynają ginąć.


W Pentagonie Valerie Cooper jest wściekła, że FF zawiedli.


Mystique postanawia przekazać Trish Tilby informację, iż założycielem X-Factor jest milioner Warren Worthington, znany jako Angel...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.