Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #6

X-Factor #6

X-Factor #6

"Apocalypse Now!"

Postacie
Cytat

Apocalypse: "Only where the strong are left, Apocalypse will make his move! Pray all of you, that you are among the strong!"

Streszczenie

W San Diego spora grupa ludzi zebrała się przed zawalonym motelem, gdzie niedawno stoczono bitwę. W środku członkowie X-Factor doszli już do siebie i niespodziewanie wybucha awantura, ponieważ Cyclops zaczyna obwiniać za porażkę wszystkich wokół. Jean jest pewna, iż to jej wina, ponieważ nie posiada mocy Phoenix. Pomiędzy nimi wybucha kłótnia, zakończona oskarżeniem Scotta, iż X-Factor przyczyniło się do powstania anty-mutanciej paranoi. Dyskusja przy użyciu mocy przenosi się na zewnątrz, zaś zgromadzeni ludzie są pewni iż grupa zabiła łowców mutantów z X-Factor. To otrzeźwia trochę piątkę przyjaciół, którzy cichaczem ewakuują się z centrum San Diego. Cyclops oznajmia jednak głośno, że jego zdaniem X-Factor jest fiaskiem od początku do końca.


Tymczasem Alliance przesłuchuje Michaela Nowlana, żądając odpowiedzi na pytanie co łączy piątkę mutantów z firmą X-Factor. Michael mówi jednak, iż są to homo superior, którzy walczą z łowcami mutantów. Tortury sprawiają, iż Nowlan traci kontrolę nad swoimi mocami i podnosi umiejętności członków Alliance daleko bardziej, niż skłonne są to wytrzymać ich organizmy. Powoduje to eksplozję w domu nad morzem, który jest ich bazą, co zwraca uwagę X-Factor. Rozwścieczona Frenzy omal nie zabija Nowlana, przeszkadza jej w tym jednak Apocalypse. Nakazuje podłączyć Michaela do specjalnego urządzenia, który utrzyma go w narkotycznym otumanieniu i pozwoli dokończyć testy. Apocalypse zjeżdża do swojego podziemnego laboratorium oznajmiając, iż mutanci muszą walczyć z mutantami, aby spośród słabych mogli zostać wyłonieni najsilniejsi.


Tymczasem pod dom podkradają się członkowie X-Factor. Jean ze zdziwieniem obserwuje, iż moce Angela wzrosły. Scott zdradza Bobby'emu że drażni go zachowanie Warrena, który jest w zbyt dobrej komitywie z Marvel Girl. I rzeczywiście, Angel zastanawia się jednocześnie czy nie zaczyna czuć do przyjaciółki czegoś więcej. Ta uważa, iż Scott odsunął się od niej dlatego, że jest jedynie cieniem potężnej Phoenix. W chwilę później odnajduje ich Alliance, a Jean stwierdza iż Phoenix nie pozwoliłaby się tak zaskoczyć.


Tymczasem Beast odnajduje Nowlana, jednak czeka na niego tam również Apocalypse. Kontrolujący każdą molekułę swojego ciała mutant z łatwością powala McCoya. Chwilę później grożąc zabójstwem Suzie, zmusza Michaela aby zwiększył moce członków Alliance. X-Factor stawiający im do tej pory czoła zaczynają mieć problemy. W zamieszaniu Suzie zaczyna uciekać, jednak nadziewa się na błyskawicę Stinger. Widząc to Nowlan wpada w szał i żaden z mutantów w pomieszczeniu nie jest w stanie kontrolowac swoich mocy, a Scott z przerażeniem dostrzega jak wokół Marvel Girl tworzy się sylwetka ognistego ptaka. Chwilę później Cyclops na polecenie Beasta niszczy maszynę, co sprawia że sytuacja wraca do normy. Rozwścieczony Apocalypse poprzysięga grupie zemstę i ucieka do swojego podziemnego laboratorium. Porzuceni przez swojego "mistrza" członkowie Alliance rzucają się do ucieczki, jednak wpadają w ręce właśnie otaczającej dom policji. Michael umiera z wyczerpania obok Suzie. Całą grupa jest przybita, a Scott zastanawia się czy to możliwe, aby Phoenix nie była martwa.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.