Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #144

X-Factor #144

X-Factor #144

"Points of View"

Postacie
Cytat

Shard: "What they're trying to do is the right thing..."
Havok: "Now you're on their side too, Shard?"

Streszczenie

Mc Coy spogląda z radością jak jego wrogowie zaczynają walczyć ze sobą. Havok i Shard bronią się przed gwałtownym atakiem Fixx, Archera, Greystone'a i Mystique. Wszystko to widzi ze swego zbiornika kolejna z ofiar Dark Beasta, Mary Stewart, młoda dziewczyna która uciekła z domu mając nadzieję na lepsze życie. Szybko skończyła na ulicy, tam jednak spotkała miłość swojego życia, białoskórego chłopaka imieniem Alex. Wraz z nim żyła szczęśliwa wśród zaułków, dopóki nie pojawił się koszmar. Dark Beast. Uwięził ją i zaczął przeprowadzać na niej dziwne eksperymenty. Teraz o dziwo Alex jednak wrócił. Mary cieszy się na jego widok, Alex prosi aby była cicho zanim zorientuje się Dark Beast. Za późno. Właśnie nadszedł i na widok Randoma otwiera szeroko swą paszczę.


Ściany kanału pękają. Havok chce wiedzieć czemu Shard mu pomaga, skoro należy do X-Factor, którzy już mu nie ufają. Shard oznajmia iż sytuacja trochę zmieniła się po tym jak ocalił ich przed OZT, a po za tym X-Factor przestali już istnieć. Ona zaś dużo bardziej nie ufa XUE. Archer i Greystone nacierają na Havoka, wykrzykując iż choć był ich idolem, to przyszłość zależy od tego co uczbynią z nim dzisiaj. Alex zostaje ranny, lecz broni się przed nimi zaciekle żądając wyjaśnień. Nieopodal Fixx atakuje Shard motylami mówiąc iż powinna stać po ich stronie. Do Havoka podbiega Cyclops, mowiąc iż przybył z pomocą i razem powinni powstrzymać Mc Coya. Alex nie daje się nabrać i ładuje w Mystique wiązką plazmy, oznajmiając iż zamierza uwolnić ofiary Dark Beasta i nic go już nie powstrzyma. Greystone atakuje go w swej powiększonej formie, a Shard oznajmia Alexowi aby się wstrzymał, lecz Havok stwierdza iż ona także go zdradziła. Atakujących powstrzymuje telepatyczny impuls Evera. Odzyskał przytomność i mówi do Havoka, iż nie może uwolnić ofiar Mc Coya. Nie zdążył mu tego powiedzieć przed zemdleniem, lecz odkrył wreszcie jego plany. Dark Beast eksperymentował z wirusem spuścizny i rozwinął tę jego formę, którą złapała Moira Mc Taggert. Wirusa atakującego ludzi. Zamierzał uwolnić swe ofiary, aby plaga zabiła homo sapiens. Właśnie dlatego Alex nie może uwolnić schwytanych, choć planował to od początku. Ever dostrzega iż Dark Beastowi częściowo się udało, bowiem zniknął z jedną ze swych ofiar. Mary Stewart. Grupa rusza w pościg, prowadzona przez Fixx, która psionicznie śledzi drogę ucieczki Mc Coya.


Havok dziękuje za powstrzymanie go, zaś Greystone wyjaśnia iż w ich linii czasowej odpowiedzialny był za śmierć milionów ludzi. Alexa drazni iż Greystone traktuje go jak swego idola. Greystone rusza na zwiady, lecz drogę zastępuje mu Fatale wraz z kilkoma kreaturami Mc Coya. Alex nie zamierza dać się zatrzymać, a jego atak plazmy niszczy wszytko na swej drodze. Ścigający mogą podążać dalej.


Dark Beast ucieka wraz z Mary, wyjaśniając iż jej "Alex" to jego sługa, Random, który zwabił ją do niego, aby Dark Beast mógł zarazić ją wurisem. Uciekający wydostali się już z kanałów, i w tunelach kolejowych biegną między bezdomnymi, a Dark Beast zamierza zabijać tych kórzy staną mu na drodze. Sprzeciwia się temu Random, który powrócił do swej starej formy i mierzy do Mc Coya ze swej ręki przemienionej w broń. Wóczas ziemia rozrywa się i wyrasta spod niej powiększony Greystone, a wraz z nimi reszta grupy. Haovk na widok Randoma strzela do niego plazmą. Mc Coy nie czekając na rozwój sytuacji rozbija o ziemię fiolkę. Znajdująca się w niej bakteria zaczyna się rozrastać, a Fixx oznajmia iż gdy osiągnie masę krytyczną wybuchnie. Mutanci uciekają, a Alexa ratuje Random prosząc aby mu wybaczył zdradę. Następuje wybuch.


Gdy kurz opada okazuje się iż Mc Coy zniknął. Random zabiera Mary, mówiąc iż zaopiekuje się nią i ludźmi na dole, dopóki nie znajdzie się sposób aby wyleczyć wirusa. Fixx, Greystone i Archer spoglądają na Havoka pytając czy pragnie pomóc im ocalić świat.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #144

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.