Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #52

X-Factor #52

X-Factor #52

"Celebrity!"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Like I said you are gonna die slow and painful!"

Streszczenie

Archangel stoi na dachu pozwalając aby owiewał go zimny wiatr i sypał nań śnieg. Poniżej Charlotte Jones rozmawia z bezdomną, która opowiada jej jak szablozęby potwór zamordował sporego ptaka. Wszystko to wydaje się majakiem, dopóki Jones nie znajduje zwłok Chicken Wingsa. Niedaleko trzech bandytów postanawia dołożyć Jones. Zostają jednak spraraliżowani piórami Archangela. Policjantka z przerażeniem spogląda na Warrena, który właśnie ocalił jej życie. Archangel odlatuje. Jones myśli o tym, iż fascynuje ją ten straszny mężczyzna. Na lecącego Warrena patrzy Sabretooth. Porzucił łowy na Mole'a bowiem znalazł lepszą ofiarę. Otwiera do Archangela ogień ze strzelby.


Do restauracji na Manhattanie przybywają Scott, Jean, Hank i Trish Tilby. Zamierzają zjeść kolację. Jean podnosi temat kondycji psychicznej Warrena, która ją mocno niepokoi. Nagle stwierdza, iż wszyscy się na nich patrzą. Kelner twierdzi, że to z powodu sławy jaka otacza X-Factor. I chyba nadeszła pora, aby sława ta została potwierdzona, bowiem przez okno do restauracji wpadają olbrzymie karaluchy.


Gdzie indziej Opal Mako przemyka się wśród śnieżnej zadymki, patrząc z niechęcią na statek X-Factor górujący nad okolicą. Carmichael wytyka jej spóźnienie, a dziewczyna chyłkiem wymyka się do piwnicy, gdzie ukrywa się Mole, obawiający się Sabretootha.


Creed stoi nad leżącym na dachu postrzelonym Warrenem. Triumf przyszedł zbyt łatwo. Pochyla się nad Warrenem pragnąc go dobić, wówczas skrzydła Archangela reagują instynktownie i przecinają Creedowi twarz. Sabretooth rzuca się rozwścieczony na Archangela i obaj spadają z dachu.


W restauracji X-Factor odpierają inwazję wielkich karaluchów, przy pomocy telekinezy, promieni optycznych i siły fizycznej Beasta. Trish korzysta z okazji i robi im zdjęcia.


Bobby wędruje po ulicach z wózkiem, w którym siedzi mały Nathan. Dostrzega go Carmichael i wciąga do swego sklepu, pragnąc aby sława taka jak Iceman zrobiła tu zakupy. Bobby nie słucha jednak jego namolnej akwizycji, bowiem nagle dostrzega Opal, która niezmiernie mu się podoba. Próbuje się z nią umówić, dostaje jednak kosza, bowiem dziewczyna oznajmia, że statek X-Factor lądując zaslonił słońce w jej mieszkaniu i zaczęły tam więdnąć kwiaty. W końcu zgadza się, co przez okienko z piwnicy obserwuje Mole, któremu zgoda Opal wyraźnie się nie podoba.


Archangel i Sabretooth walczą nadal, okładając się na przemian pięściami, raniąc pazurami i skrzydłami. Dla Warrena sytuacja nieco się komplikuje, gdy okazuje się że dzięki czynnikowi samogojącemu Creed odporny jest na neurotoksynę zawartą w piórach.


Do restauracji napływa kolejna fala karakonów, więc Marvel Girl decyduje się podążyć przez dziurę w dachu do miejsca z którego przybywają. Na dachu znajduje dr Augusta Hoppera, dawnego przeciwnika X-Men, który bredzi o tym iż jego karaluchy opanują Ziemię. Beast szybkim skokiem ściąga mu maskę.


Iceman przychodzi po Opal, lecz Carmichael natrętnie usiłuje się zabrać razem z nimi. Poirytowany Bobby demonstruje mu na jego życzenie jak działają jego moce, przymrażając jego stopy do podłogi. Zgodnie z pragnieniem Carmichaela robi sobie razem z nim zdjęcie, po czym wychodzi wraz z Opal. Przymarzniętemu Carmichaelowi Mole zarzuca worek na głowę, nie chcąc aby ten go zobaczył. Zazdrośc przeważa nad obawą przed Sabretoothem i Mole podąża za parą.


X-Factor oddają Hoppera w ręce policji. Okazuje się, że uciekł on z więzienia na wieśc o powrocie na Ziemię X-Factor, bowiem pozazdrościł im sławy. Teraz tam powraca.


Archangel leży u stóp Sabretootha, który oznajmia mu iż jego pazury pokryte były narkotykami. Teraz zamierza zabić otumanionego Warrena. Ten ostatkiem sił przecina skrzydłami klatkę piersiową Creeda i Sabretooth upada w śnieg, obok swego przeciwnika. Obaj leżą nieprzytomni.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.