Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #67

X-Factor #67

X-Factor #67

"Endgame" - part 3: "Lunar Opposition"

Postacie
Cytat

Boak: "Boak's ready when you are"
Askani: "I was born ready, dont'cha now"

Streszczenie

Pomiędzy szczątkami w galaktycznej pustce unosi się promień światła. To statek, którego osobowość oraz kokon otaczający X-Factor przetrwali eksplozję. Nie może jednak teraz nic poradzić, gdy zostaje zabrany na pokład nieznanego pojazdu. Radzi X-Factor aby przygotowali się do walki, jednak nie jest to konieczne. Mutanci i Charlotte Jones znaleźli się na pokładzie statku Inhumans, społeczności super istot niegdyś zamieszkujących niegdyś Himalaje, a obecnie Błękitną Strefę Księżyca. Jednakże u boku ich władcy, niemego Black Bolta nie stoi jak zawsze jego małżonka, Medusa. Okazuje się że została ona porwana wraz z innymi Inhumans przez istotę, która założyła na księżycu swą nową bazę - Apocalypse'a. Uwięzionych przemienia on w swe sługi, zwane Mrocznymi Jeźdźcami. Jak się okazuje Psynapse wywodził się z królewskiej rodziny Inhumans i był ulubionym kuzynem Crystal, obecnej tu członkini Avengers. Połączonymi siłami mutantów i Inhumans będzie można pokonać znienawidzonego wroga i ocalić z jego rąk Nathana Christophera.


Gdzieś, w miejscu obcym wszelkim wyobrażeniom, na szczycie szklanej wieży, kobieta cyborg zwana Askani przygotowuje się do kolejnego skoku w przeszłość aby ocalić przyszłość. Jeśli się jej uda cała jej rzeczywistość ulefnie przemianie, bowiem sprowadzi wybrańca. Nie mając pojęcia dokąd trafi może jednak być to bilet w jedną stronę. Skacze w strumieniu czasowym, zmieniona w energię bowiem tylko tak może przemieszczać się poprzez czasoprzestrzeń reintegruje się z powrotem pod koniec XX wieku.


Na księżycu X-Factor i Inhumans opracowują plan ataku na twierdzę Apocalypse'a. Black Bolt nalega na ostrożność, bowiem forteca wzniesiona rękami zniewolonych Inhumans znajduje się niebezpiecznie blisko siedziby Watchera. W błysku światła na naradzie pojawiają się Foxbat i Gaunlet trzymając schwytaną Medusę. Kpią ze zgromadzonych, oznajmiając X-Factor wprost iż ich pan będzie chciał zabić ich osobiście, po czym znikają. Chcieli w ten sposób zachęcić Inhumans i mutantów do bezpośredniego działania. I udaje im się. Wkrótce Apocalypse w swej twierdzy zostaje powiadomiony o nadciągającym ataku. Musi przerwać przeprowadzanie tajemniczego eksperymentu na Nathanie Christopherze, który instynktownie broni się z całych sił.


Prowadzeni przez Cyclopsa Inhumans ruszają do ataku. Są tam także X-Factor, Charlotte z wielkim karabinem, nie mogąca uwierzyć w to co wyczynia, oraz statek w postaci błysku światła. Z twierdzy konraatakują zniewoleni Inhumans, prowadzeni przez kilku Apocalypse'ów. Na rozkaz Scotta Karnak i Gog z królewskiego rodu wciągają napstników w pułapkę. Tworzą wielką wyrwę do której wpadają atakujący, gdzie zostają zamrożeni przez Icemana. Na flance wspierają ich Charlotte, Archangel i niszczycielski głos Black Bolta. Siły te zostają powalone, zatem zgodnie z wcześniejszą umową pozostają one pod kontrolą Inhumans, X-Factor zaś ruszają wgłąb twierdzy odnaleźć Apocalypse'a. Pozostająca pod opieką Black Bolta Charlotte patrzy za nimi życząc im powodzenia.


X-Factor zagłębiają się w korytarze Błękitnej Strefy, zaś Beast natychmiast rozpoznaje miejsce gdzie rozegrała się walka X-Men i Imperialnej Straży o życie Phoenix [Uncanny X-Men #137]. Jean walczy z narastającą paniką w miejscu, w którym zginęła, zaś zasępiony Archangel, myśląc o tym że skrzydła kierują go jakby znały to miejsce, zastanawia się czy Phoenix nie zabiła broń pozostawiona przez Apocalypse'a. X-Factor z łatwością pokonują obronę, w postaci duplikatów tego mutanta, a Scottowi nie podoba się iż idzie im tak łatwo. Statek namierza Nathana Summersa, a grupa wdziera się do tego pomieszczenia. Obok kołyski czeka Apocalypse, a raczej jego hologram, który rozwiewając się gratuluje Scottowi domyślności. Bowiem przed X-Factor pojawia się wreszcie prawdziwy Apocalypse, powiększony do olbrzymich rozmiarów i połączony z dziwną maszynerią. Oznajmia mutantom, iż nadszedł czas ich śmierci.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.