Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #145

X-Factor #145

Postacie
Cytat

Archer: "Old man, you've been warned"
Havok: "Old man? Come Archer! You and me dance!"

Streszczenie

Greystone wspomina dzień gdy wszystko się zaczęło. W czasach dyktatury Sentineli, które stworzone przez ludzi przejęły władzę umieszczając mutantów w obozach [Days of the Future Past, jeśli ktoś nie pamięta - Kumos]. Krążyły pogłoski o rebelii, lecz matka Greystone'a nie chciała o niej słyszeć, mówiąc iż jest to niebezpieczne. Sentinele miały pomoc, od renegatów takich jak Micah, mutantów którzy nadzorowali tatuowanie litery M małym mutantom i zabijali niepokornych, a pozostałym zakładali obroże blokujące moc. Tego dnia nadeszła kolej Greystone'a, którego miano wytatuować. Lecz gdy piętno ozdobiło jego twarz coś się zmieniło. Uaktywniła się moc Greystone'a, który stał się duży i rzucił na Sentinele. Zaczął je powalać, aż usłyszał dźwięk walki która trwała w całym obozie. Tego dnia wybuchła rebelia Summersów, lecz nie wszyscy mieli dotrwać jej końca i wyzwolenia. Celny strzał zabił jego matkę. Było to dzieło Micaha. Od tego dnia Greystone już go nigdy nie widział. Aż do dzisiaj.


Nowy Jork, teraźniejszość. Havok urządza sesję treningową dla XUE. Archer, Fixx i Shard usiłują dopaść Alexa, a Greystone czyta gazetę i nie ma ochoty na ćwiczenia. Zszokowany widzi informację o porwaniu chłopca imieniem Micah Leash. Na zdjęciu rozpoznaje oprawcę mutantów z przyszłości. Mówi o tym pozostałym, po czym odchodzi oznajmiając iż znajdzie go i zabije. Havok pyta, czemu pozostali przerwali ćwiczenia. Archer stwierdza iż to dłuższa historia.


Fixx odnajduje Greystone'a w kościele, gdzie mutant klęczy przed ołtarzem pytając się swej matki co ma uczynić. Fixx mówi iż pomoże mu odnaleźć chłopca, lecz Greystone powinien zastanowić się wówczas co uczynić. Potężny mutant nie zamierza zmieniać swego zdania.


Gdzie indziej Archera atakują wspomnienia Jude'a Law, którego ciało teraz posiada. Zastanawiając się kim jest wykręca numer, a telefon odbiera kobieta imieniem Rachel. Słysząc głos Jude'a oznajmia, iż miała nadzieję że zginął i rzuca słuchawką. Archer stwierdza, iż cokolwiek Law uczynił, on nie zamierza iść w jego ślady.


Havok i Shard powracają do pokoju, który wynajmują, orientując się że ktos na nich czeka. To Forge, który otrzymał telefon od Alexa. Indianin oznajmia, iż nie do końca mu ufa, a pytania o Lornę ucina mówiąc iż czuje się już dobrze. Oznajmia, iż nie do końca ufa wyjaśnieniom Alexa, dlaczego ten zachowywał się tak, a nie inaczej, lecz daje mu szansę. Przekazuje mu klucze do swej kryjówki, mówiąc iż może ją wykorzystać dla siebie i swej nowej grupy, bowiem X-Factor przestało już istnieć. Radzi Alexowi, aby nie okazało się iż zszedł na złą drogę, bowiem wtedy spotkają się znowu.


Fixx i Greystone docierają do miejsca zamieszkania chłopca, gdzie mutantka podejmuje psionicznie jego ślad. Greystone oznajmia, iż polowanie na Micaha nada sens ich misji, bowiem inaczej nie byłoby powodu dla którego cofnęli się w czasie by zmienić przyszłość. Ich tropem podąża Archer. Gdy docierają do budynku, w którym przetrzymywany jest chłopiec, drogę zastępuje im Archer. Oznajmia, iż nie pozwoli im zabić chłopca, który nie uczynił jeszcze niczego złego. Greystone słysząc to rzuca się na Archera, aby z nim walczyć, lecz powstrzymuje ich Fixx wykrzykując iż są drużyną. Hałas zwabił porywaczy, którzy atakuję trójkę nowoprzybyłych, lecz XUE z łatwością radzi sobie z ludźmi w habitach i wchodzi do budynku.


Wewnątrz ze zdumieniem widzą świątynię, w tkóej najwyższ kapłan oznajmia iż nadchodzi nowe milleniu, a porwane dzieci są z ich krwi. Dziś zdobędą znaki bestii i zostaną wychowane w ich wierze, kładąc podwaliny pod przyszłość. Widząc Micaha Greystone wpada we wściekłość i chce go zabić, lecz hałas zwraca uwagę Sekty. XUE zaczynają walczyć z kultystami. Greystone rzuca się na Micaha, lecz drogę zastepuje mu najwyższy kapłan zamierzając wyryć na twarzy chłopca znak bestii. Powstrzymują go motyle Fixx, a Greystone staje nad Micahem widząc iż chłopiec kuli się przed nim ze strachu. Fixx i Archer zwracają uwagę Greystone na fakt, iż chłopiec nie zyskał blizn, które nosił na twarzy w ich przyszłości. Dzisiaj zmienili historię i nie wiadomo jaka przyszłość czeka chłopca. Greystone stoi niezdecydowany, a Micah przeprasza za to, co Greystone myśli iż mu uczynił.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #145

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.