Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #106

X-Factor #106

Postacie
Cytat

Cannonball: "Don't push this Guido"
Strong Guy: "Chill out Cannonball, you been watchin' too many Terminator movies"

Streszczenie

Opuszczone opactwo we Francji, gdzie jakiś czas temu X-Men starli się z Acolytes [Uncanny X-Men #300]. X-Factor rozglądają się poszukując Xaviera, który wezwał ich tutaj telepatycznie prosząc aby nie przynosili ze sobą żadnej technologii. Wówczas pojawiają się X-Force i Excalibur, prosząc aby pozostali na swych miejscach dopóki nie zostanie potwierdzone czy rzeczywiście są tymi, za których się podają. Zdumieni X-Factor nie zamierzają zastosować się do tych próśb, wiedząc że musiało wydarzyć się coś złego, inaczej Xavier nie zebrałby x-grup razem. Niecierpliwy Guido rusza na mutantów żądając wyjasnień, a gdy Sam usiłuje go zatrzymać odpycha go. Po chwili grupy są o krok od regularnej bójki, gdyż Nightcrawler usiłuje zatrzymać Strong Guya, zaś Brittanic i Shatterstar szykują się do ataku, podczas gdy Lorna gotowa jest użyć swych mocy. Pojawia się Xavier który uspokaja sytuację, bowiem telepatycznie potwierdził już tożsamość nowoprzybyłych. Shatterstarowi nie podoba się fakt, iż X-Factor nie do końca zastosowali się do zaleceń, bowiem dłoń i noga Forge'a są technologią, lecz Profesor stwierdza iż Forge może być jedyną szansą powstrzymania tego co się dzieje. Na pytania Indianina gdzie podziali się X-Men i Storm, Xavier zabiera ich do opactwa aby opowiedzieć o Falandze.


Technoorganiczne istnienia rozpoczęły polowanie na uczniów Xaviera. Niecałe 24 godziny temu na wyspie Muir Kurt rozmawiał z Beastem, który zachowywał się dziwnie. Nagle ekran ekspolodował i wynurzyły się z niego technoorganiczne macki. Ich celem był Nightcrawler. Kurt błyskawicznie teleportował siebie i Xaviera, a Profesor kazał mu odnaleźć Moirę i zabezpieczyć kompleks, bowiem widział jak dziwna istota pokrywa całe pomieszczenie. Usiłował ją powstrzymać za pomocą telepatii, lecz istota zaczęła przybierać człekokształtną postać zamierzając go zasymilować. Pojawiła się Shadowcat destabiluzując napastnika poprzez przejście przez niego. Nie na długo jednak. Kitty wpatrując się w technoorganizm zauważyła jak podobny jest on do Douglocka, który wynurzył się ze ściany mówiąc iż Falanga przybyła schwytać Excalibur. Meggan i Brittanic poinformowali iż zaczyna rozprzestrzeniać się w całym kompleksie, w którym Moirze udało się odciąć zasilanie. Pozostało jedynie rzucić się do ucieczki, co zebrani uczynili. Falanga zasymilowała kompleks, który usiłował schwytać odlatujący statek, lecz macki zniszczył Brittanic. Gdy kierowali się w stronę Francji okazało się, iż mają niechcianego pasażera. Falanga zdążyła zasymilować wózek Profesora i z niego rozpoczęła asymilację statku. Moira w ostatniej chwili dokonała samodestrukcji, zaś uciekinierzy znaleźli się w wodzie i skierowali do opactwa.


Teraz zebrani muszą znaleźć sposób aby pokonać tajemniczą istotę. Shatterstarowi nie podoba się pomysł uciekania z podwiniętym ogonem, lecz Xavier oznajmia iż muszą przygotować się do walki z dużo potężniejszym przeciwniekiem i jak na ironię posłuży im do tego celu dawna baza uczniów Magneto. Lecz ich celem nie będzie odnalezienie X-Men, bowiem na ich poszukiwanie Xavier posłał już Wolverine'a i Cable. Po drugiej stronie Atlantyku Banshee usiłuje zaś ocalić grupę młodych mutantów. Oni muszą odkryć jak pokonać Falangę.


Rahne kierując się zapachem dociera do miejsca, gdzie wyczuwa obecność zmartwychstałego Douga. Meggan pilnująca drzwi po błaganiach wpuszcza ją do środka. Widzi Douglocka w lochu, który oznajmia jej iż takie było jego życzenie, bowiem nie jest pewien czy nie stanowi zagrożenia dla pozostałych jako część Falangi. Sam nie pozwala go uwolnić, a decyzję tę podtrzymuje Xavier. Prosi Forge'a aby wykorzystał swój talent i na podstawie obserwacji Douglocka postarał się powiedzieć jak funkcjonuje Falanga.


Gdzieś w górach ogarnięty technowirusem obcy imieniem Shinar asymiluje napotkanego pasterza, zamierzając zawiadomić swój lud iż znalazł świat gotowy do podboju. Z jądra Falangi zmagania te obserwuje Lang, nie rozumiejąc czemu nie wyczuwa połączenia Shinara z kolektywem. Przywołuje konstrukt Hodge'a, nie pojmując czemu kolektyw rozdziela się na jedność. Hodge oznajmia, iż program ewoluuje, co Lang powienien przewidzieć, zaś on ma dużo zajęć. Odchodzi, choć Lang nie pozwolił mu na to. Mózg Falangi orientuje się że prawdziwe były słowa White Queen, iż traci kontrolę nad Falangą.


We Francji Forge pada na ziemię, bowiem jego umysł nigdy jeszcze nie analizował tak olbrzymiej ilości danych i zgrał się z umysłem Xaviera, co sparaliżowało Indianina. Prosi Profesora by opuścił pomieszczenie i kontynuuje odkrywanie historii Falangi.


Z relacji Douglocka wynika iż, wszystko rozpoczęło się w chwili gdy Genoshański rząd wkrótce po wydarzeniach znanych jako X-Tinction Agenda sprzedał w tajemnicy grupie naukowców prochy Warlocka. Zamierzali oni stworzyć dzięki nim nową generację żyjących Sentineli. O pomoc poprosili Stephena Langa, sparaliżowanego od czasu wydarzeń na stacji kosmicznej [Uncanny X-Men #100]. Lang stał się mózgiem Falangi, który miał kontrolować setki jej członów. W wyniku natężenia danych jego umysł oszalał. Prototyp Falangi zaatakował X-Men [Uncanny X-Men #305], lecz został z łatwością pokonany. Lang oparł się więc na genetycznych engramach nieżyjących osób, które znały X-Men, lecz okazały się one niestabilne jak w wypadku Candy Southern. Dlatego asymilowanymi stali się zgłaszający się na ochotnika fanatycy, związani z grupą Przyjaciół Człowieczeństwa. To oni ustanowili trzon Falangi, mający zasymilować mutantów. Jak się okazało jednak gen X nie pozwala na asymilację. W tym celu Falanga porwała X-Men zamierzając znaleźć eksperymentami sposób, który to umożliwi. Douglock uwolnił się z Falangi, jako iż jego engram oparty był na zarażonym wirusem Douglasie Ramseyu, zaś Zero wyzwolił go z kolektywu aby załadować mu dane Stryfe'a [Excalibur #78-80]. Teraz zaś dzięki analizie Forge'a uzyskał wiedzę na temat Falangi, która rośnie poza wszelką kontrolą, bowiem stała się niezależnym organizmem.


Doug nagle ogłusza Forge'a i zamierza powalić Sama, lecz Rahne powstrzymuje go przed zrobieniem Cannonballowi krzywdy. Gdy nadciąga odsiecz, Douglock trzymający Forge'a, Sama i Wolfsbane, powiększony do monstrualnych rozmiarów oznajmia iż zamierza opuścić to miejsce i nie da się powstrzymać. Blokuje teleportację Kurta, lecz dopada go atak Polaris. Uprzedza ją, iż wyrządza krzywdę połączonym z nim jeńcom, a gdy Polaris się cofa ucieka. Oznajmia mutantom, iż zamierza zatrzymać Babel i znika. Xavier stwierdza z rozpaczą, że przepadła jedyna nadzieja na pokonanie Falangi.

Autor: Assimilated Kumos

Galeria numeru

X-Factor #106

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.