Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #44

X-Factor #44

X-Factor #44

"Judgement War" - part 2: "Another World!"

Postacie
Cytat

Seera: "I can be whereever I choose!"
Naukowiec: "Indeed! You can! You brighten my laboratory!"

Streszczenie

Scott zmienia kierunek swojego promienia i zamiast bezskutecznie atakować robota strzela pionowo w dół, tworząc pod swymi stopami tunel w ziemi. Po chwili robot z impetem ląduje na stosie ciał. Dżwięk optycznej salwy słyszy Beast, uciekający wraz z Odrzuconymi, lecz Zharkah przekonuje go, iż powrót w tej chwili może oznaczać śmierć, gdyż nie wiadomo co jest celem przybyłego z gwiezdnych otchłani kosmicznego boga. Zharkah zapytuje Beasta skąd pochodzi, bowiem niegdy dotąd go nie widziała. Beast mętnie tłumaczy, iż przybył z przyjaciółmi z daleka, prosząc jednocześnie o wyjaśnienia. Zharkah tłumaczy mu, że to już drugi kosmiczny Bóg który przybył i wylądował na powierzchni. Nie wiadomo co jest ich celem, na razie nie podjęli żadnych działań. Co do wojny z Wybranymi, tym razem to Odrzuceni zaatakowali, chcąc nie dopuścić do wkroczenia Wybranych na most prowadzący to twierdzy Odrzuconych, gdzie właśnie dotarli. Beast spogląda na dziwaczne miasto zamieszkałe przez zdeformowane kreatury, tak jak on nie przypominające istot ludzkich. Na szczycie jednej z wież siedzi telekineta Vlon, a Zharkah tłumaczy iż jego móżg został uszkodzony w bitwie przez telepatów. Zawsze tak się dzieje gdy są oni zaangażowani w walkę. Beast myśłi o Jean. Zharkah i ludność miasta przygotowują pogrzeb poległych, a Beast oddala się, gdyż pozwala to uniknąć mu niewygodnych pytań. Wszystko stało się już dla niego jasne. Na tym świecie każdy jest mutantem. Wybranymi zwani są ci, którzy zachowali ludzką postać, zaś Odrzuconymi, ci którzy przypominają potwory. Henry zastanawia się, gdzie w takim razie trafił Archangel.


Lord Rask prezentuje schwytanego Lordowi Palikowi. Archangel złamał tabu, dotykając księżniczkę. Najwyraźniej jest szalony, twierdzi bowiem że przybył z innego świata. Rask wystawił go na Arenę, a jeśli Archangel zwycięży, uczyni Lorda najbogatszym z Wybranych. Słysząc to wściekły Warren strzaskuje płytę, w której zatopiono jego skrzydła. Rzuca się w stronę Raska żądając odpowiedzi na pytanie co uczynił z jego przyjaciółmi. Z dłoni Lorda strzela energia, która obezwładnia Warrena. Wszystko obserwowała księżniczka Seera, którą Archangel zaczyna coraz bardziej ciekawić. Oddala się ze swym robotem ZZ-105, zastanawiając nad sytuacją. Nie wiem czy Archangel jest rzeczywiście Odrzuconym, faktem jest iż ocalił jej życie. W pałacu mówią, że ten dotyk skalał jej doskonałość, dlatego Archangel musi zginąć. Seera jest doskonała genetycznie, dlatego Rask pragnąłby się z nią połączyć. Księżniczka nie wie jednak, czy tego właśnie chce. Mija ją robot pędzący to jednego z naukowców. Seera dociera tami spogląda na diagnozę stawianą Bobby'emu. Naukowiec ma wątpliwości, czy to rzeczywiście Wybrany, bowiem nie figuruje w żadnych bazach danych. Trudno stwierdzić czy jest Odrzuconym, skoro w tej chwili wygląda jak człowiek. Lev zastanawia się, czy nie wystawić swojego jeńca na arenie przeciwko Archangelowi Raska. Seera stwierdza, że z pewnością Archangel by wygrał, co złości Lev, przypominającą księżniczce że obecność w laboratorium, może skazić jej doskonałość. Iceman odzyskuje przytomność. Jego amnezja trwa dalej, nie ma pojęcia kim jest, ani skąd pochodzi. Gdy wyciąga rękę w stronę Seery zostaje szybko obezwładniony, za próbę pokalania jej doskonałości. Naukowiec obiecuje postarać się przywrócić jego pamięć, na razie zaś Lev będzie zań odpowiadać, dopóki nie zostanie ustalone kim jest. Na razie wiadomo że podobny jest do niej - jest Dwójnym i gdyby nie druga forma, należałny do najdoskonalszych spośród Wybranych.


Kosmiczny bóg odleciał, pozostawiając wielkie ślady na pobojowisku. Spod jednego z nich wydobywa się strzał Cyclopsa, który wychodzi na powierzchnię po wielu godzinach spędzonych pod ziemią. Czeka nań zielonoskóry starzec w pelerynie, imieniem Ryest, zapytujący skąd pochodzi Cyclops. Scott opowiada mu swą hiostorię, zaś starzec najwyraźniej z jakiegoś powodu zadowlony z faktu, iż obcy przybył z innego świata, zabiera Cyclopsa ze sobą.


Seera zastanawia się nad słowami Archangela, a zwłaszcza ty, że ponoć przybył tu z niemowlakiem. Wybrani już od dawna nie reeprodukują się w ten chory sposób, tak jak czynią to Odrzuceni. Tu wszystkim zajmują się naukowcy, aczkolwiek Seera nie jest pewna, czy ten sposób się jej podoba. Wówczas pojawia się Father-Sun, z Nathanem Christopherem, którego znalazł na polu bitwy. Zdradza księżniczce, że coś nie pozwala oddać mu tego dziecka naukowcom, którzy natychmiast uwięziliby dziecko w swych próbówkach hodowlanych. Seera rozwiazuje ten problem. Bierze dziecko na ręce, a dotyk coraz bardziej się jej podoba. Telepatycznie wymazuje Father-Sunowi fakt znalezienia dziecka z głowy. Ukrywa Nathana w ZZ-105.


Obóz odrzuconych. Beast opowiada Zharkah o swych przyjaciołach, a do niej dociera że Marvel Girl może być schwytaną przez Odrzuconych telepatką, której mózg został ciężko uszkodzony podczas bitwy. Siedząc pod gwiazdami patrzy na Beasta zastanawiając się, czy opowiadane przez niego historie są prawdziwe.


Na orbicie statek jest skanowany i poddawany przesłuchaniu przez konstrukcję. Niespodziewanie do statku dociera fałsz opowieści w którą do tej pory wierzył: wygląda na to, że wcale nie jest tworem Apocalypse'a jak sądził.


Cyclops dociera do siedziby Mistyków, istot które odrzuciły bycie Wybranymi, czy Odrzuconymi a także wojnę. Mówią mu, że to on jest z dawna zapowiadanym zbawcą z gwiazd. Pomoże im w obliczu testu kosmiczych bogów, którzy byli na tej planecie już cztery razy. Zawsze dokonywali oceny jej postępów, a potem odchodzili, wyraźnie zadowoleni. Nie wiadomo jakimi kryteriami kierują się kosmiczni bogowie, bowiem Wybrani i Odrzuceni mają na ten temat odmienne teorie, ale pewne jest jedno. Jeśli tym razem nie przejdą testu, ich świat zostanie zniszczony.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.